PDA

View Full Version : Abortus

Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

hereticST
17.03.08, 13:50
Što mislite o abortusu? Da li je to čin milosrđa ili ubojstvo? Kad započinje život po vama?

Ja mislim da bi abortus trebao biti legalan. Katolička Crkva često kao početak života navodi začeće. Znanstvenici se s tim nebi složili. Život počinje moždanom aktivnosti, a tako i završava. Prema tome, trebao bi se dopustiti abortus do tog trenutka. Nakon toga čisto iz medicinskih razloga da se spasi majka ako dođe do komplikacija.

Što vi mislite o tome?

Mademoiselle_
17.03.08, 13:53
Abortus mi bas cin milosrda i nije.Ali bih dopustila svakoj osobi(zeni)da donese odluku sama.

Jer abortusa ce uvijek biti tako da je bolje da se odvijaju u normalnim uvjetima nego na crno,gdje se moze ugroziti i zivot majke.
Ja sam za abortus.

hereticST
17.03.08, 13:55
Abortus mi bas cin milosrda i nije.Ali bih dopustila svakoj osobi(zeni)da donese odluku sama.

Jer abortusa ce uvijek biti tako da je bolje da se odvijaju u normalnim uvjetima nego na crno,gdje se moze ugroziti i zivot majke.
Ja sam za abortus.

Kako nije čin milosrđa? Majka s tim spašava sebi život, a moguće je i da dijetetu spasi. Crkva čak ne dopušta abortus niti ako se radi o teško retardiranoj djeci ili teškim fizičkim oštećenjima. Po meni je bolje takvo dijete pobacit nego pustit da se rodi :zbunjeni:

Mademoiselle_
17.03.08, 13:57
Pa cin milosrđa mi nije,ako majka iz nekog svog hira odluci da nece roditi dijete(npr,jer zeli da joj je stomak i dalje ravan,cice cvrste:rofl:-ima i takvih vjeruj)

A za ovo drugo,apsolutno se slazem.Isto tako silovanim zenama bih dopustila abortus...

hereticST
17.03.08, 13:59
Pa cin milosrđa mi nije,ako majka iz nekog svog hira odluci da nece roditi dijete(npr,jer zeli da joj je stomak i dalje ravan,cice cvrste:rofl:-ima i takvih vjeruj)

A za ovo drugo,apsolutno se slazem.Isto tako silovanim zenama bih dopustila abortus...

pa dobro ima i takvih glupača, al njima treba zabranit sex, a ne abortus :smile:

I ja bi silovanima :t:

A jel to po tebi ubojstvo ili ne?

Mademoiselle_
17.03.08, 14:03
A gledaj,tesko je reci...

Ja sam za abortus,i osobno kad bih to ucinila mislim da bi me savjest izjedala..tako da stvarno ne znam:zbunjeni:

Ali opet...ubojstvo jest,jer si odlucio o necijoj sudbini i tako okonacao njegov zivot(odnosno nisi mu ni dao priliku)

b'elana
17.03.08, 14:06
Apsolutno sam za legalan abortus.
Abortus nije nikad dobar i poželjan, ali je nekad nužno rješenje, bolje od onog drugog.

Nije rješenje problema u zabrani abortusa. To bi samo izazvalo poplavu nadriliječnika i samim time probleme za žene.
Korijen problema leži u crkvenom zabranjivanju standardne (i pouzdane) kontracepcije. Time sama crkva potiče abortus kao kontraceptivnu metodu.

Što se više bude koristilo kontracepciju, to će manje biti abortusa.

I da, najlicemjerniji su mi oni koji bi dozvolili pobačaj ako je žena silovana ili dijete ima neki defekt. U isto vrijeme tvrde da je abortus ubistvo.Znači ubistvo nepoćudnih je u redu? Strašno.

Mademoiselle_
17.03.08, 14:07
I da, najlicemjerniji su mi oni koji bi dozvolili pobačaj ako je žena silovana ili dijete ima neki defekt. U isto vrijeme tvrde da je abortus ubistvo.Znači ubistvo nepoćudnih je u redu? Strašno.

Istina:t:

danijelius
27.03.08, 09:20
Ja sam za da se dozvoli ,ali da se ne zloupotrebljava.
Znaci samo ako postoje neke komplikacije u trudnoc. a ne pazit pa onda trci abortiraj:gun:fuj to ne bih ni usnu,i takve osobe za mene nisu ljudi.

Kotacic
28.03.08, 14:55
apsolutno sam za to da svaka žena sama odlučuje hoće li roditi ili ne,zbog bilo kojeg razloga koji je nama u ovom trenutku nepoznat.
i uopće mi nije jasno zašto bi se crkva petljala u to,kao što se i petlja...?

300
28.03.08, 20:13
protiv abortusa...bolje rodit pa ga dat u dom,nego ne rodit...

Kotacic
28.03.08, 20:24
o da, ajmo krcat siročad:roll:

Hodo?¨asnik
28.03.08, 20:26
po savjesti, nijedan zakon to ne može kvalitetno regulirati

Hodo?¨asnik
28.03.08, 20:28
kotačičko ti se osjećaš kao siroče? i tebe je netko "nakrcao"

Kotacic
28.03.08, 20:29
kotačičko ti se osjećaš kao siroče? i tebe je netko "nakrcao"

pa kako objašnjavaš onu rečenicu-bolje rodit pa dat u dom nego abortirat:zbunjeni:

a najgore od svega je to što se takve stvari povezuju sa crkvom,ko da ću ja ići u crkvu pitat jel da rodim ili ne...

300
28.03.08, 20:30
o da, ajmo krcat siročad:roll:

pa ne znači ako dijete nema mjku i oca,da neće biti uspješno,il normalno i samim time ne znači da je manje vrijedno...

Kotacic
28.03.08, 20:35
pa ne znači ako dijete nema mjku i oca,da neće biti uspješno,il normalno i samim time ne znači da je manje vrijedno...

nisam niti rekla da je to dijete manje vrijedno,naprotiv sva djeca su jednaka.
ali ovdje nije tema o djeci nakon rodjenja već o zeninoj odluci dali zeli roditi ili ne.
mislim da svaka ima pravo odlučivati sama za sebe o tome jer ako joj se i zabrani,obavit će to u nehigijenskim uvjetima,pa će biti manje i potencijalnih mama.

Hodo?¨asnik
28.03.08, 20:38
po tom pitanju eudkacija je zakazala, crkva nema veze sa abortusom, svako ima svoje mišljenje, stvar je savjesti, abortirajte svaki mjesec, tko vam brani, sto abortusa sto utučenosti, svako rođenje uglavnom nosi veselje, posljedica seksualnog čina je stvaranje, u prirodi i društvu

Odraz
28.03.08, 22:06
a ako je nasilno sproveden sexualni čin?
mislim da to ne spada u "kreativno stvaranje"

u svakom slučaju, potpisujem to što su Kotačka, Maca i ostali koji su da se to regulira voljom žene i LOGIČKIM rješavanjem.
a ne po nečijem hiru, koji ionako, iz dana u dan sve više tone u vodu.

Anabela
28.03.08, 22:27
protiv

Odraz
28.03.08, 22:29
argument?

Anabela
28.03.08, 22:42
to je ubojstvo..kakve su šanse tom malom biću da se bori za život protiv tebe,mene...nepravedno
silovanje je većč druga prića pa tu se ne usuđujem brljat..ne daj Bože ikom
svi znamo kako nastaju djeca pa tako i posljedice

Odraz
28.03.08, 22:46
pa znanstveno gledano, tek razvijanjem mozga počinje se to smatrati živim bićem.
drugo je iz vjerskih razloga, kada utjerivanjem straha i ne dopuštanjem informiranja (realnog, ne nečijeg općemišljenog) ne prihvaćamo to kao takvo

Anabela
28.03.08, 22:56
dobro ..ja rekla svoje mišljenje a ti kolega to zanemari il ne zanemari al je takvo

Odraz
28.03.08, 22:58
pa ja sam samo potvrdio :a:
nikad osporio ničije mišljenje/a
jer da svi mislimo isto svijet bi bio monoton
nevr majnd

lipaoklipa
03.04.08, 14:43
ubojstvo,kazniti

Ramzes
03.04.08, 14:52
ubojstvo,kazniti

E, tu te cekam - nije po svetim knjigama. :belj:
Ja sam za pravljenje djece, a izbor abortus ili ne, od prilike do prilike, i o tome zene treba da odlucuju. Ne svestenici, i tako previse guraju noseve u svjetovno. Ne mogu ja govoriti u tudje ime.

lipaoklipa
03.04.08, 14:53
piše u bibliji-od kad se stope dvije spolne stanice to je život-i nema čovjeka koji če si uzeti pravo da ga uništi

Kotacic
03.04.08, 15:01
ma daj molim te,crkva se protivi i kontracepciji a dobro znaju da je to dio zaštite od spolnih bolesti.
I kaj sad,zbog crkve i svetog pisma češ svjesno pokupit neku bolest?
od kud crkvi uopće pravo odlučivat u ženino ime što će raditi sa svojim "zametkom"?

Ramzes
03.04.08, 15:05
piše u bibliji-od kad se stope dvije spolne stanice to je život-i nema čovjeka koji če si uzeti pravo da ga uništi

U Kur'anu pise da zivot u covjeka melek (andjeo) donosi nakon tri mjeseca od zaceca.
Znaci, muslimani nisu ubojice ako izvrse abortus, a krscani jesu. :misli:

Ramzes
03.04.08, 15:08
ma daj molim te,crkva se protivi i kontracepciji a dobro znaju da je to dio zaštite od spolnih bolesti.
I kaj sad,zbog crkve i svetog pisma češ svjesno pokupit neku bolest?
od kud crkvi uopće pravo odlučivat u ženino ime što će raditi sa svojim "zametkom"?

E da, crkva je progonila i vjestice, a mene vjestice bas privlace ... sta oni znaju sta je dobro kad samo drkaju. :zbunjeni:

daze
03.04.08, 15:10
Abortus je ubojstvo i trebao bi biti zabranjen kao i smrtna kazna. Ali, jebi ga, još uvijek smo barbari.

Kotacic
03.04.08, 15:12
e pa tu se onda može postaviti i pitanje uopće o primjeni sexa u životu,štaš se sexat ak ne misliš začet ?:zubo:

Kotacic
03.04.08, 15:18
E da, crkva je progonila i vjestice, a mene vjestice bas privlace ... sta oni znaju sta je dobro kad samo drkaju. :zbunjeni:

pa što misliš zašto u doba inkvizicije nisu dozvoljavali ljudima da nauče čitati,zašto su crkvene knjige bile isključivo na latinskom?
zato da bi ih crkva mogla tumačit neukom narodu onako kako je ona to htjela.
a vještice su u to doba bile otprilike kao danas netko tko dobije napad epilepsije,pjena na usta i te stvari,dakle nešto nepoznato i odmah je to vještica.
sve je to išlo iz neznanja.
ne dao bog da je netko rekao sutra će padat kiša i to se ostvarilo...

malo sam skrenula sa teme,ali uglavnom kad su ljudi počeli misliti svojom glavom a ne živjet ko ovce,svijet je krenuo naprijed.

Kotacic
03.04.08, 15:19
kotačić, pa ti.... pa ti spominješ... sex! :a:

pardon...vođenje ljubavi bez finalnog proizvoda:zubo:

i nisam ja nevjernik niti protiv crkve,al nek se crkva bavi vjerom,duhovnim stvarima a svjetovne( politiku,zdravstvo...) nek ostavi na miru

Ramzes
03.04.08, 15:21
pa što misliš zašto u doba inkvizicije nisu dozvoljavali ljudima da nauče čitati,zašto su crkvene knjige bile isključivo na latinskom?
zato da bi ih crkva mogla tumačit neukom narodu onako kako je ona to htjela.
a vještice su u to doba bile otprilike kao danas netko tko dobije napad epilepsije,pjena na usta i te stvari,dakle nešto nepoznato i odmah je to vještica.
sve je to išlo iz neznanja.
ne dao bog da je netko rekao sutra će padat kiša i to se ostvarilo...

malo sam skrenula sa teme,ali uglavnom kad su ljudi počeli misliti svojom glavom a ne živjet ko ovce,svijet je krenuo naprijed.

Ma sve ja to znam, zato sad kad mi svecenik nesto kaze (ako je uopce imao priliku), a ja kontra, i shvatim da mi je tako puuuno bolje.:t:

lipaoklipa
03.04.08, 15:40
U Kur'anu pise da zivot u covjeka melek (andjeo) donosi nakon tri mjeseca od zaceca.
Znaci, muslimani nisu ubojice ako izvrse abortus, a krscani jesu. :misli:

Bitje.ne bi znao kako funkcionira muslimanski mozak!
Ali za kršćanina je život stapanjem stanica!

Odraz
03.04.08, 15:41
odakle to?
koliko se sjećam stanice su otkrivene dosta kasnije

ili opet je to netko rekao pa mora biti tako?

Ramzes
03.04.08, 15:42
Bitje.ne bi znao kako funkcionira muslimanski mozak!
Ali za kršćanina je život stapanjem stanica!

Malo si ovdje otisao u losem pravcu, molim bez takvog razmisljanja. Covjek je covjek, mozak isti kod svih.

Odraz
03.04.08, 15:42
tako je
nema diferenciranja

jer, zar nismo svi isti nekome?