PDA

View Full Version : Abortus

Stranica : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

slavonski_m
23.11.08, 18:01
ma apsolutno si u pravu :kiss: hehehe

jesam u pravu.

jer IZMIŠLJATI razloge za abrotus (tipa - teško živim,nemam što jesti) je licemjerno i služi za smirivanje savjesti.

Pure Evil
23.11.08, 18:11
kužim.napisao si kilometarski post,ali u biti nisi ništa rekao.nabrojao si taksativno kategorije socijalno ugroženih koje su ostale trudne i ostavio čitatelju da sam donese zaključak.pisao si pristrano i nepotpuno o tom problemu...ukratko - jednostrano.

tak se vrši propaganda.

bilo bim i puno držae da si dao jedan argument ZA abortus.

ali ti ga NEMAŠ...i sam priželjkuješ da onih 18 mladih mama abortira.

jesam dobro shvatio ili sam pogriješio?

možeš shvatiti kako god hoćeš,
ja te neću navoditi, niti želim ...

ali, kod onih 18 mama, u njihovom slučaju, pustio bih djecu da žive a mame zatuko

slavonski_m
23.11.08, 18:14
možeš shvatiti kako god hoćeš,
ja te neću navoditi, niti želim ...

ali, kod onih 18 mama, u njihovom slučaju, pustio bih djecu da žive a mame zatuko

obično shvatim onako kako pročitam:t:

Pure Evil
23.11.08, 18:16
s obzirom na posjećenost teme, i činjenicu da živimo u demokratskoj zemlji,
dodana je anketa ''Podržavate li pravo da majke same odlučuju o ABORTUSU?''

a demokracija, to je ono kad većina pobjeđuje osim u slučaju ako se glasa u saboru

slavonski_m
23.11.08, 18:19
s obzirom na posjećenost teme, i činjenicu da živimo u demokratskoj zemlji,
dodana je anketa ''Podržavate li pravo da majke same odlučuju o ABORTUSU?''

a demokracija, to je ono kad većina pobjeđuje osim u slučaju ako se glasa u saboru

onda je anketa loše sročena.

takvo pravo ne postoji do danas i besmisleno je vršiti anketu dal se to pravo podržava.

radi je o klasičnom prejudiciranju.

Pure Evil
23.11.08, 18:27
ne radi se o pravu na abortus već o zakonu na abortus

aj ti sroči aknetu, onako kako misliš da treba pa ću umjesto svoje staviti tvoju

slavonski_m
23.11.08, 18:33
ne radi se o pravu na abortus već o zakonu na abortus

aj ti sroči aknetu, onako kako misliš da treba pa ću umjesto svoje staviti tvoju

koliko je meni poznato,zakon o abortusu ne daje pravo majci da sama odluči o abortusu.

kako onda ankteta može glasiti 'podržavate li pravo da majka sam odlučuje o abortusu?'

anketa bi najispravine trebala zvučati ovako:

PODRŽAVATE LI ABORTUS ILI NE?

kakvo je to pravo?na čemu se temelji?

Pure Evil
23.11.08, 18:39
koliko je meni poznato,zakon o abortusu ne daje pravo majci da sama odluči o abortusu.

kako onda ankteta može glasiti 'podržavate li pravo da majka sam odlučuje o abortusu?'

evo ispravih anketu po tvojim preporukama ...

na čemu se temelji pravo da netko zabrani abortus?
zar neuspjela umjetna oplodnja također nije abortus?
u tom slučaju je banka sperme koncetracijski logor

slavonski_m
23.11.08, 18:44
evo ispravih anketu po tvojim preporukama ...

na čemu se temelji pravo da netko zabrani abortus?
zar neuspjela umjetna oplodnja također nije abortus?
u tom slučaju je banka sperme koncetracijski logor

abortus je protuprirodan čin.zločin sa negativnim posljedicama za sve koji se odluče za njega.

a najveći zločin je ubijanje života malenog bića koje je potencijalna ljudska jedinka.

i oko toga nema dileme.protuprirodno je,nemoralno i neetično sa gledišta današnjeg civiliziranog čovjeka.

neuspjela umjetna oplodnja nije abortus jer se ne radi o svjesnom ubijanju zametka.

spermatoizoid nje ljudsko biće.potrebno je da dođe u dodir sa ženskom jajnom stanicom i da se pokrene proces stvaranja života.

od samog kontakta spermatozoida i ženske jajne stanice razvija se život.

NIKITA_ST
23.11.08, 18:50

Ja ču samo kratko iznit svoje mišljenje o ovome

Neču klikniti ni za da,a ni za ne:zbunjeni:

Osobno ga ne podržavam,ali samo kad sam ja,moja savjest i moja beba u pitanju!

Draže mi je bilo ono prvo pitanje u anketi:'podržavate li pravo da majka sam odlučuje o abortusu?'

Ako je ta žena i bez toga u teškoj životnoj situaciji i uz to još nema nikoga da joj pomogne u životu i rođenjem djeteta bi tom djetetu u startu uništila život...mislim da ima pravo na odluku o abortusu

slavonski_m
23.11.08, 18:51
Draže mi je bilo ono prvo pitanje u anketi:'podržavate li pravo da majka sam odlučuje o abortusu?'

ok,niki.

a što je sa pravom oca?
što je sa pravom djeda,strica,ujaka,društva?

Pure Evil
23.11.08, 18:54
abortus je protuprirodan čin.zločin sa negativnim posljedicama za sve koji se odluče za njega.

a najveći zločin je ubijanje života malenog bića koje je potencijalna ljudska jedinka.

i oko toga nema dileme.protuprirodno je,nemoralno i neetično sa gledišta današnjeg civiliziranog čovjeka.

neuspjela umjetna oplodnja nije abortus jer se ne radi o svjesnom ubijanju zametka.

spermatoizoid nje ljudsko biće.potrebno je da dođe u dodir sa ženskom jajnom stanicom i da se pokrene proces stvaranja života.

kažeš ''zločin sa negativnim posljedicama'' - koje su to posljedice?

kažeš da je to ''protuprirodno,nemoralno,ne-etično, sa gledišta današnjeg civiliziranog čovjeka''

zar ''gledište današnjeg civiliziranog čovjeka'' također, nije i suprotno?
ili oni koji misle tako(oni koji misle tako bi u ovom slučaju bili oni koji su ZA abortus) nisu civilizirani?

no svejedno, moje mišljenje je da ono što ja mislim o tome nema nikakve veze niti svrhe
drugo što mislim je, koji se kurac ja ko muško i ostali muškarci imamo petljat u to?

jednog dana kad muškarci budu mogli abortirat- uvažit ću njihovo mišljenje pa tako i svoje

NIKITA_ST
23.11.08, 18:56

Neda mi vrag mira:rofl:

To maleno biće je POTENCIJALNA ljudska jedinka...slažem se:t:

Ja sam neki dan čula ljudsku jedinku-dite od 7 godina kako plače što se uopče rodio:s:

Ako neko ne želi dijete,a nije bio dovoljno pametan da koristi zaštitu,pa zar nije bolje tom potencijalnom djetetu "pružit šansu" da ne pati dok je još potencijalan:misli:

oblak24
23.11.08, 18:57
ok,niki.

a što je sa pravom oca?
kakvo pravo ti imaš na nečiji zametak? O.o

slavonski_m
23.11.08, 19:00
kažeš ''zločin sa negativnim posljedicama'' - koje su to posljedice?

kažeš da je to ''protuprirodno,nemoralno,ne-etično, sa gledišta današnjeg ciciliziranog čovjeka''

zar ''gledište današnjeg civiliziranog čovjeka'' također, nije i suprotno?
ili oni koji misle tako(oni koji misle tako bi u ovom slučaju bili oni koji su ZA abortus) nisu civilizirani?

no svejedno, moje mišljenje je da ono što ja mislim o tome nema nikakve veze niti svrhe
drugo što mislim je, koji se kurac ja ko muško i ostali muškarci imamo petljat u to?

jednog dana kad muškarci budu mogli abortirat- uvažit ću njihovo mišljenje pa tako i svoje

negativne posljedice su u prvome redu psihičke prirode sa mogućnošću pojave psihosomatskih bolesti i smjetnja.nerijetko dolazi i do kompliciranja tijekom procesa abortusa pa je i fizička opasnost prisutna.
rekao sma da je abortus neprirodan čin u suprotnosti sa moralom i etikom današnjeg čovjeka.
u samoj prirodi zdrave ženske osobe je da se bori za očuvanje svoga ploda pod svaku cijenu.zbog njega mora biti spremna ići prositi ako treba.mora uraditi sve da bi zaštitila život koji je donijela.
tako se treba ponašati zdrava ženska osoba.
što se tiče njenog 'prava' na abortus ono mora biti vezano sa mišljenjem struke,socijalnih službi i naročito oca djeteta.

NIKITA_ST
23.11.08, 19:02
ok,niki.

a što je sa pravom oca?

ja sam napisala:ako ta žena nema nikoga:zbunjeni:

jer ako postoje svi ti ljudi oko nje,onda valjda ima podršku,ali jednostavno ne želi to dijete.

U to već neču ulazit,jer takve žene ne razumin,ali ih i ne osuđujem!!!Svak zna za sebe najbolje i na kraju krajeva živi život sa svojim grijesima i tugama

slavonski_m
23.11.08, 19:02
kakvo pravo ti imaš na nečiji zametak? O.o

na tvoj,lutko,nemam nikakvo obiteljsko pravo.ali utječem na njega demokratskim sredstvima birajući stranku koja će zabraniti orgijanje jedinki poput tebe.

Mademoiselle_
23.11.08, 19:08
ok,niki.

a što je sa pravom oca?

Majka nosi to dijete u svojoj utrobi,to ne čini ni djed ni stric..a ni društvo.
Mama osjeća kad se dijete mrda u njenoj utrobi..to opet ne osjeća društvo...
Osoba koja je spremna na majčinstvo i koja je psihički zrela mislim da joj to baš neće pasti napamet.
Ali opet nismo svi isti,ne razmišljamo jednako i ne možemo jednako podnijeti određene situacije..neki su snažniji neki su slabiji.
Uvijek se vodim po onoj sve polazi od kuće:mig:
Osobi koja nije normalna(koja se jebe gdje god stigne,koja bi u trudnoći pila,pušila,drogirala se..i kad se rodi to dijete isto tako raditi i nemariti uopće za tu bebu..Ja sam sigurna da ta jedna beba ne bi imala sretan život i baš kao što je Oblak maloprije napisala vjerovatno bi proklinjalo život)uglavom takvoj osobi je najbolje da abortira..jer to nije ubijanje dijete..jer u biti to i nije dijete.

Svatko ima pravo na izbor.Osobno sam za abortus,jer toga će uvijek biti pa bilo to legalno ili ne.Ali ja ga isto tako osobno nikad ne bi uradila,pa makar sama odgajala to dijete,ali znam da ne bih mogla živjeti s tom činjenicom i stalno bi se pitala kakvo bi to dijete imalo kosu,boju očiju..

Znači ja sam za abortus,ali da bude dopušten samo jedanput.A ne da ta mala kujica(ko što bi Pjur rekao)dolazi svake godine,jer se ne zna jebat:kava:

oblak24
23.11.08, 19:10
na tvoj,lutko,nemam nikakvo obiteljsko pravo.ali utječem na njega demokratskim sredstvima birajući stranku koja će zabraniti orgijanje jedinki poput tebe.
:a: aj dobro
a kaj... jel po tebi i kontracepcija sprječavanje novog života??

Pure Evil
23.11.08, 19:28

s obzirom da sam korisnik nije reagirao - ja ću

- ne napadaj korisnika
- osvrni se i iznesi mišljenje na ono što je napisano, a ne na onoga tko je napisao

kao što ti imaš demokratsko pravo udruživanja u stranku koja je protiv abortusa,
tako i bilo tko drugi ima pravo da se udruži u stranku koja je za abortus

ili da orgija ako ju je volja ...

NIKITA_ST
23.11.08, 19:32

- ne napadaj korisnika
- osvrni se i iznesi mišljenje na ono što je napisano, a ne na onoga tko je napisao

kao što ti imaš demokratsko pravo udruživanja u stranku koja je protiv abortusa,

tako je:t:,nešto slično sam i ja tila napisat za taj post,ali i priupitat:kad već ima takvo mišljenje o toj jedinki,zar bi joj dao da rodi jadno i nedužno dijete:zubo:

Pure Evil
23.11.08, 19:37
želim samo napomenuti da je Anketa anonimna i prepravljena po uputama korisnika slavonski_m (http://www.seljacionline-forum.com/member.php?u=19474)

maniac
23.11.08, 19:53
Postoje ljudi koji se ne mogu staviti u određenu situaciju dok se ne desi njima. Ni ja ne mislim da bih mogla abortirati ali nikoga nikad radi toga ne bih osudila. Razlozi radi kojih se žene odlučuju na taj potez su različiti i strahovito je glupo i uskogrudno sve strpavati u isti koš. Ponavljam, svaka je situacija drugačija i svaku bi trebalo sagledati i izvagati da bi se mogao donijeti bilo kakav sud a smatram da kao ljudi sa svojim manama i greškama nemamo pravo bacati kamenje ni na koga. Ne razumijem zašto se i iz kojih ego razloga neki smatraju pozvani da sude o stvarima o kojima pojma nemaju.
Nadalje, da li ste ikada čuli za bolnicu za kronične bolesti dječje dobi koja se nalazi u Bistri? Vjerujem da jeste ali ni u ludilu ne možete zamisliti kakva se tamo djeca nalaze ako barem jednom niste posjetili njihov odjel. Bolnica je navodno za djecu ali tamo ima puno starijih osoba koje već odavno po godinama nisu djeca ali obzirom na to da su ih njihovi vrli roditelji tamo ostavili i ni ne pitaju više za njih, nemaju kamo ako dožive određene godine i naravno ostaju. Većina njih ne zna da je uopće živa ali jedno je sigurno - osjećaju bol, vrućinu, hladnoću i po meni nedostatak ljubavi. Tamo je osoblje vrijedno svake hvale ali malo ih je i rade u nemogućim uvjetima te nema teoretske šanse da se posvete svakom bolesniku onako kako bi zaslužilo svako dijete da mu se netko (najprirodnije roditelj) posveti. Neka mi svi oni koji u toj bolnici danonoćno vode bitku sa neimaštinom, grijanjem, pelenama i svime ostalim oproste na slijedećem - toj bi djeci bilo bolje da ih nema. Život koji cijeli provedeš ležeći u istoj sobi i na istom krevetu dok su sve aktivnosti hranjenje i prematanje - nije život.
Ako je netko tko pobaci gori od onog koji svoje dijete ostavi u bolnici i više za njega ne pita onda u tri materine. Nekaj u nečijoj glavi ne štima. Dakle tu sam obradila još jedan razlog za AB - deformirani plod.
A sad opet o jakim stavovima, zrelim razmišljanjima i silnoj ljubavi prema ljudskoj vrsti. Gore tvrdiš:"nikoga ne osudjujem, znam da je nekad tesko, neplanirano i nepozeljno imati dijete iz tko zna kojekakvih sve razloga,..." i odma iza: "oni koji unište svoje dijete, plod svoje utrobe, su za mene obično smeće koji uzivaju(jebaju se), a ne snose posljedice svoga uzivanja." Tvrditi valjda za nekog da je smeće u nekom svijetu u kojem se ne snalazim valjda nije osuda ili? Pa dajte barem sami sebe ne radite idiotima. Ok, protiv abortusa ste ali barem ne skačite sami sebi u usta u istom postu. Pobijte svoje riječi u drugom, trećem, petom... ne u istom - pa to svi vide, ovak ljudi ne čitaju sve pa se možda i provučete:auch:.
I da, "jebaju" je što? Po kojem pravopisu? Gdje si to čuo?

bas radi toga sam rekao da ne osudjujem , jer svi imaju svoje razloge, od kojih su neki medicinski opravdani.
Ali osudjujem ljude koji radi npr.karijere ne zele imati djecu...
A sa tobom ne bih raspravljao o pravopisima, reći ću ti samo da (jebaju se)-označava radnju koja je bila u prošlosti, a trajati će i u budućnosti....znači jebali su se, jebu se i jebati će se... ali neće mirno spavati, ako su imalo ljudi!
Pozdrav

slavonski_m
24.11.08, 09:16
Majka nosi to dijete u svojoj utrobi,to ne čini ni djed ni stric..a ni društvo.
Mama osjeća kad se dijete mrda u njenoj utrobi..to opet ne osjeća društvo...
Osoba koja je spremna na majčinstvo i koja je psihički zrela mislim da joj to baš neće pasti napamet.

čudno.
a nisi pomislila da je to u majčinoj utrobi dio čovjeka koji joj je nešto stavio u utrobu?
a kad joj je to nešto stavljao,stavljao je pun povjerenja i ljubavi da će ona brinuti za to što je stavio.
i po kojoj logici to odjednom postane njeno?
misliš da je njeno sve što se nalazi u njenoj torbici?čovjek stavi svoj novčanik u njenu torbicu i on postaje njen?čak i policiju zove da ju zaštiti ako čovjek zatraži povratak svog vlasništva?

eto,to je otprilike tvoja logika.ti na zametak ii fetus gledaš kao na hrpu mesa,stranog tkiva,koje majka može bacit u smeće ako to poželi.
mnogi drugi u njemu vide nešto veće,u prvom redu blagoslov.

- ne napadaj korisnika

nebi smjelo biti tako,barem ne bez argumenata.a ja do sada nisam od vas čuo niti jedan valjani argument ZA abortus.

što se tiče prava na iznošenje mišljenja,ne ukidam ga nikome.čak ni šešelju kad kaže da je granica srbije na liniji virovitica-karlovac-karlobag.

čovjek argumentira....:t:

tako je:t:,nešto slično sam i ja tila napisat za taj post,ali i priupitat:kad već ima takvo mišljenje o toj jedinki,zar bi joj dao da rodi jadno i nedužno dijete:zubo:

bih joj dao.i ako bi abortirala poslao bih je na 30 godina u zatvor.

bas radi toga sam rekao da ne osudjujem , jer svi imaju svoje razloge, od kojih su neki medicinski opravdani.
Ali osudjujem ljude koji radi npr.karijere ne zele imati djecu...
A sa tobom ne bih raspravljao o pravopisima, reći ću ti samo da (jebaju se)-označava radnju koja je bila u prošlosti, a trajati će i u budućnosti....znači jebali su se, jebu se i jebati će se... ali neće mirno spavati, ako su imalo ljudi!
Pozdrav

pa to i jeste bit.
nitko ne zabranjuje opravdani abortus.

ali abortirati iz hira,pri tome izmišljajući razloge tipa - neću mu moći pružiti sve što mu treba,ili 'tko zna što bi bilo od njega',je zločin sa predumišljajem.

zločin ravan ubojstvu odraslog djeteta.

m asad mi je žao što je tvoj post u kojem komentiraš POTENCIJALNU ljudsku jedinku obrisan,jer sam ti htio nešto objasniti.postoji velika razlika između čovjeka kao biološkog bića i čovjeka kao socijalnog bića.
al,vjerujem da će biti prilike u budućnosti.

želim samo napomenuti da je Anketa anonimna i prepravljena po uputama korisnika slavonski_m (http://www.seljacionline-forum.com/member.php?u=19474)

sada je naslov barem neutralan i ne prejudicira pravo majkama koje nikad nisu imale.

ada
24.11.08, 10:13
pa to i jeste bit.
nitko ne zabranjuje opravdani abortus.

ali abortirati iz hira,pri tome izmišljajući razloge tipa - neću mu moći pružiti sve što mu treba,ili 'tko zna što bi bilo od njega',je zločin sa predumišljajem.

zločin ravan ubojstvu odraslog djeteta.

Sad TI spominješ OPRAVDANI abortus!?:rofl: Pa daj se čovječe dogovori..!!!
Cijelo vrijeme "argumentiraš" da ne postoji ni jedna situacija u kojoj je abortus opravdan ... svi ostali ti nabrajaju primjere u kojima on to apsolutno JE ..da bi ti sad odjednom "dozvolio" "opravdani abortus!?:arc:

Ma tko bi uopće pomislio da na abortus ode iz hira??? :arc: To, što je to netko onako usput spomenuo da to neke žene prakticiraju kao oblik kontracepcije - jako teško da stoji u stvarnosti. Samo bi luđakinja radije išla na takav zahvat nego neznam, popila tabletu (..a u tom slučaju je a.b. opet opravdan, jer kakva majka bi bila žena koja donosi takve odluke..?!)

Nevermind
24.11.08, 10:15
bih joj dao.i ako bi abortirala poslao bih je na 30 godina u zatvor.
jesus , znaš ti kaj je 30 g. zatvora :a: ?
pa nemreš na ovak osjetljivu temu imat neonaci pristup , ono ... sam si
reko za sebe da imaš visoki IQ i razumiješ se u puno stvari
već samim tim bi trebal bit u dilemi malo a ne tako tvrd

baš me interesira tvoje mišljenje u slučaju silovanih cura
ili još gore višestrukih silovanja za vrijeme rata (bilokojeg rata)
kakva prava po pitanju abortusa bi njima dao

meni je isto bolji nalov teme bio prije

slavonski_m
24.11.08, 10:16
Sad TI spominješ OPRAVDANI abortus!?:rofl: Pa daj se čovječe dogovori..!!!
Cijelo vrijeme "argumentiraš" da ne postoji ni jedna situacija u kojoj je abortus opravdan ... svi ostali ti nabrajaju primjere u kojima on to apsolutno JE ..da bi ti sad odjednom "dozvolio" "opravdani abortus!?:arc:

Ma tko bi uopće pomislio da na abortus ode iz hira??? :arc: To, što je to netko onako usput spomenuo da to neke žene prakticiraju kao oblik kontracepcije - jako teško da stoji u stvarnosti. Samo bi luđakinja radije išla na takav zahvat nego neznam, popila tabletu (..a u tom slučaju je a.b. opet opravdan, jer kakva majka bi bila žena koja donosi takve odluke..?!)

de,ada,molim te...vrati se malo natrag i pročitaj.

više puta sam rekao da je abortus opravdan ako je život majke u pitanju.

a svi razlozi za abortus koje su ovdje navele žene,rezultat su hira i sdamo služe svrsi traženja alibija pred samom sobom.

jer,ubiti djete iz razloga što mu je budućnost neizvjesna je smješno.

jesus , znaš ti kaj je 30 g. zatvora :a: ?
pa nemreš na ovak osjetljivu temu imat neonaci pristup , ono ... sam si
reko za sebe da imaš visoki IQ i razumiješ se u puno stvari
već samim tim bi trebal bit u dilemi malo a ne tako tvrd

baš me interesira tvoje mišljenje u slučaju silovanih cura
ili još gore višestrukih silovanja za vrijeme rata (bilokojeg rata)
kakva prava po pitanju abortusa bi njima dao

meni je isto bolji nalov teme bio prije

never....ti u prvom redu nemaš pojma što znači nacistički pristup.i nemoj mene optuživati za neonazi pristup.ok?
ja nisam u dilemi niti malo.nitko nema pravo prekinuti život nikome.majka svome plodu najmanje.
i kad bi ti znao koliko je dobrih ljudi propatilo zbog toga,promjenio bi mišljenje.

da ti ispričam jedan slučaj?

ada
24.11.08, 10:32
Život majke nije samo mehanička kategorija, nego i kvalitativna. Majci život može biti ugrožen na više načina, nije nužno da ima nož pod grlom ili dijagnosticiran rak. Znači.. majka zaključuje da joj je život ugrožen ukoliko rodi dijete, dakle majka odlukom da napravi a.b. - odlučuje o spašavanju SVOG života. Razlozi mogu biti različiti, a možemo ih rezimirat pa onda raspravit o svakom posebno ak hoćeš
Za početak se možemo valjda složit da se opravdani razlozi mogu podijeliti u 2 grupe: 1. kada je ugrožen život majke, 2. kada je ugrožen život djeteta

O tome da netko radi ab kao oblik kontracepcije, nije vrijedno rasprave (em je suludo, em nepotvrđeno)

slavonski_m
24.11.08, 10:39
Život majke nije samo mehanička kategorija, nego i kvalitativna. Majci život može biti ugrožen na više načina, nije nužno da ima nož pod grlom ili dijagnosticiran rak. Znači.. majka zaključuje da joj je život ugrožen ukoliko rodi dijete, dakle majka odlukom da napravi a.b. - odlučuje o spašavanju SVOG života. Razlozi mogu biti različiti, a možemo ih rezimirat pa onda raspravit o svakom posebno ak hoćeš
Za početak se možemo valjda složit da se opravdani razlozi mogu podijeliti u 2 grupe: 1. kada je ugrožen život majke, 2. kada je ugrožen život djeteta

O tome da netko radi ab kao oblik kontracepcije, nije vrijedno rasprave (em je suludo, em nepotvrđeno)

majka nema što da zaključuje.

ako plod u utrobi ugrožava život majke na bilo koji način,abortus je opravdan.to nije rijetka pojava i upravilu majka se teško odlučuje za abortus,iako joj je život u pitanju.

to je jedan i jedini razlog koji opravdava abortus.

ako je život djeteta ugrožen,ono se u PRAVILU ne ubija,nego mu se pokušava pomoći.

ako možeš malo elaborirati svoj stav i iznijeto mišljenje,bio bih ti zahvalan.

što se tiče kontracepcije.....ne postoji niti jedan vid koji nema negativne posljedice.i to je ono što se kritizira.
kužiš?
što bi se dogodilo kad bi svi (pa i crkva) počeli propagirati kontracepcijska sredstva i abrtuse?

phoenixx
24.11.08, 12:50
definitivno nije najbolji izbor ali nerjetko bolji nego rodit pa kasnije citat clanke koji pune novinske stupce svakodnevno o bebama ostavljenim u kantama za smece a o teškim fizickim i psihickim maltretiranja nad djecom da i ne govorimo.

slavonski_m
24.11.08, 13:57
definitivno nije najbolji izbor ali nerjetko bolji nego rodit pa kasnije citat clanke koji pune novinske stupce svakodnevno o bebama ostavljenim u kantama za smece a o teškim fizickim i psihickim maltretiranja nad djecom da i ne govorimo.

et logike.

a ja opet tvrdim da je od 100 pobačaja,najmanje 90 fetusa imalo blistavu budučnost.

život pokazuje da smo i ti i ja u pravu.

dakle - to što smo naveli nije relevantan pokazatelj temeljem kojeg bi se mogao opravdati abortus.

Mademoiselle_
24.11.08, 14:10
čudno.
a nisi pomislila da je to u majčinoj utrobi dio čovjeka koji joj je nešto stavio u utrobu?
a kad joj je to nešto stavljao,stavljao je pun povjerenja i ljubavi da će ona brinuti za to što je stavio.
i po kojoj logici to odjednom postane njeno?
misliš da je njeno sve što se nalazi u njenoj torbici?čovjek stavi svoj novčanik u njenu torbicu i on postaje njen?čak i policiju zove da ju zaštiti ako čovjek zatraži povratak svog vlasništva?

eto,to je otprilike tvoja logika.ti na zametak ii fetus gledaš kao na hrpu mesa,stranog tkiva,koje majka može bacit u smeće ako to poželi.
mnogi drugi u njemu vide nešto veće,u prvom redu blagoslov.

Pa prije nego taj blagoslovljeni gospodin odluči da stavi svoj blagoslov u nju..onda treba nju pitati šta misli o tome i da li se slaže s tim:kava:e onda ne bi došlo do abortusa u ovom slučaju.

NIKITA_ST
24.11.08, 14:13
et logike.

a ja opet tvrdim da je od 100 pobačaja,najmanje 90 fetusa imalo blistavu budučnost.

život pokazuje da smo i ti i ja u pravu.

dakle - to što smo naveli nije relevantan pokazatelj temeljem kojeg bi se mogao opravdati abortus.

ja ne razumin šta ti onda tu očeš dokazat:misli::misli::misli:

da ne postoji nikakvo opravdanje za abortus osim ako je život majke ugrožen????

OK ako je to tvoje mišljenje,onda si ga rekao već bezbroj puta na ovoj temi i ja to tvoje mišljenje cijenim,jer svak ima pravo na svoje mišljenje:zbunjeni:

Mislim ,da ti se život posloži tako da te izjebe(da prostiš)sa svih strana kao neke koji jednostavno nemaju mogučnosti imati dijete(jer bi to dijete samo patilo u životu)...e onda bi možda drugačije razmišljao.

Blistavu budučnost:a:

Pa niti jedno danas rođeno dijete nema u startu blistavu budučnost,a kamoli ona neželjena djeca:roll:

zvjerki
24.11.08, 14:17
Mislila sam da ću se suzdržat, al jebo čovjeka koji ima karaktera.

Daklem _m ti tvrdiš da nitko od nas nije dao niti jedan dovoljno dobar argument za abortus. E sad ja, a vjerujem i drugi koji su se ovdje javljali sa mišljenjem da na neki način podrže abortus ili barem pravo izbora - da ne potrpam sve u isti koš da se ko ne uvrijedi, kažem da ti nisi dao niti jedan dovoljno dobar argument protiv.

Čisto onak, sporta radi, s obzirom da se ovdje svega već napisalo, ajmo rezimirat, samo jedan argument koji podržava tvoju tezu, zanima me.

slavonski_m
24.11.08, 14:20
Pa prije nego taj blagoslovljeni gospodin odluči da stavi svoj blagoslov u nju..onda treba nju pitati šta misli o tome i da li se slaže s tim:kava:e onda ne bi došlo do abortusa u ovom slučaju.

majko sveta....kakav 'blagoslovljeni gospodin'?
ti očito imaš neka neraščišćena pitanja sa muškim rodom.
iiiiiiiiiiii....mislio sam da je sexualni odnos pitanje obostranog pristanka,i da ima određenu težinu i odogovornost.

ma sad moram reći.....kako ja ne mogu sresti u realu žene koje imaju takve poglede o sexu?

di se krijete kad ja izađem?

ja ne razumin šta ti onda tu očeš dokazat:misli::misli::misli:

da ne postoji nikakvo opravdanje za abortus osim ako je život majke ugrožen????

OK ako je to tvoje mišljenje,onda si ga rekao već bezbroj puta na ovoj temi i ja to tvoje mišljenje cijenim,jer svak ima pravo na svoje mišljenje:zbunjeni:

Mislim ,da ti se život posloži tako da te izjebe(da prostiš)sa svih strana kao neke koji jednostavno nemaju mogučnosti imati dijete(jer bi to dijete samo patilo u životu)...e onda bi možda drugačije razmišljao.

Blistavu budučnost:a:

Pa niti jedno danas rođeno dijete nema u startu blistavu budučnost,a kamoli ona neželjena djeca:roll:

niki,svi smo mi izjebani sa svih strana.vi koje pričate tako,najmanje ste izjebane i niste svjesne težine položaja drugih.

Mislila sam da ću se suzdržat, al jebo čovjeka koji ima karaktera.

Daklem _m ti tvrdiš da nitko od nas nije dao niti jedan dovoljno dobar argument za abortus. E sad ja, a vjerujem i drugi koji su se ovdje javljali sa mišljenjem da na neki način podrže abortus ili barem pravo izbora - da ne potrpam sve u isti koš da se ko ne uvrijedi, kažem da ti nisi dao niti jedan dovoljno dobar argument protiv.

Čisto onak, sporta radi, s obzirom da se ovdje svega već napisalo, ajmo rezimirat, samo jedan argument koji podržava tvoju tezu, zanima me.

abortus je neprirodan,neetičan i nemoralan čin.
abortus negativno djeluje na psihofizičko zdravlje majke i oca

a sad ti daj argumente ZA.

NIKITA_ST
24.11.08, 14:25
niki,svi smo mi izjebani sa svih strana.vi koje pričate tako,najmanje ste izjebane i niste svjesne težine položaja drugih.

aj dobro kad ti tako kažeš...pročitao si me:t:

život mi je bio bajka i uskogrudna sam i jebe mi se za tuđe muke i razloge za nečiji abortus:bravo::zubo:

ja stavljam točku na ovu temu...čak nekoliko

http://i49.photobucket.com/albums/f290/riboot/jasamustvaririboot.gif

slavonski_m
24.11.08, 14:28
aj dobro kad ti tako kažeš...pročitao si me:t:

život mi je bio bajka i uskogrudna sam i jebe mi se za tuđe muke i razloge za nečiji abortus:bravo::zubo:

ja stavljam točku na ovu temu...čak nekoliko

http://i49.photobucket.com/albums/f290/riboot/jasamustvaririboot.gif

de,nemoj tak.sama razmisli i vidi dal,je tvoja sudbina bolja ili gora od sudbine većine žena?

zvjerki
24.11.08, 15:04
Neprirodan je svaki zahvat na tijelu - pa se provode (dobar dio iz medicinskih potreba, al bome i neki iz čistog gušta) - što će ga reći, ne prihvaćam odgovor kao argument, samo kao mišljenje.

Neetično i nemoralno je stvar osobnog pristupa, odgoja, okoline, ako hoćeš i vjere - masu stvari koje naša zapadnjačka kultura smatra neetičnim i nemoralnim negdje drugdje su sasvim normalne i općeprihvaćene i obrnuto (celibat, monogamija, sex prije braka, rastava, pa čak i ubojstvo), što će ga reći opet to ne smatram dobrim arugumentom, samo osobnim mišljenjem.

Na psihičko zdravlje ljudi negativno može djelovati i to što ti je netko rekao buuu u mraku - neki puknu, neki ne, neke osobe sasvim normalno podnesu krizne situacije a neke propizde jer im je netko krivo rekao dobar dan (znam lika koji je pukao sa 25 jer ga je ostavila cura i evo mu 35-te na praksitenima i liječenjima) - dakle nije dovoljno dobar argument, samo mišljenje.

Iako se bojim da u tvome slučaju nije stvar osobnog mišljenja već demagoških parola frakcije koju zastupaš.

Pa kad već tako seciram tebe, moram priznati da ni ja nemam nijedan dobar argument, već sve što sam rekla i dobar dio toga što su drugi rekli a sa čime se slažem su stvari osobnog mišljenja, odgoja, slobode razmišljanja, ali to su razlozi zašto postoje dileme - moralne, etičke, bilo kakve - zato što smo bića koja mogu razmišljati i donositi odluke.

Pa prema tome, ne govori drugima da nemaju argumente, jer sve što se kaže može i ne mora biti argument - ovisno o točki gledišta - argument nije nešto što se prepiše iz knjige ili crkvene okružnice.

Samo me zanimalo za šta si se ti to konkretno okačijo ko pjan za plot, pa tešeš li ga tešeš.

slavonski_m
24.11.08, 15:11
Neprirodan je svaki zahvat na tijelu - pa se provode (dobar dio iz medicinskih potreba, al bome i neki iz čistog gušta) - što će ga reći, ne prihvaćam odgovor kao argument, samo kao mišljenje.

Neetično i nemoralno je stvar osobnog pristupa, odgoja, okoline, ako hoćeš i vjere - masu stvari koje naša zapadnjačka kultura smatra neetičnim i nemoralnim negdje drugdje su sasvim normalne i općeprihvaćene i obrnuto (celibat, monogamija, sex prije braka, rastava, pa čak i ubojstvo), što će ga reći opet to ne smatram dobrim arugumentom, samo osobnim mišljenjem.

Na psihičko zdravlje ljudi negativno može djelovati i to što ti je netko rekao buuu u mraku - neki puknu, neki ne, neke osobe sasvim normalno podnesu krizne situacije a neke propizde jer im je netko krivo rekao dobar dan (znam lika koji je pukao sa 25 jer ga je ostavila cura i evo mu 35-te na praksitenima i liječenjima) - dakle nije dovoljno dobar argument, samo mišljenje.

Iako se bojim da u tvome slučaju nije stvar osobnog mišljenja već demagoških parola frakcije koju zastupaš.

Pa kad već tako seciram tebe, moram priznati da ni ja nemam nijedan dobar argument, već sve što sam rekla i dobar dio toga što su drugi rekli a sa čime se slažem su stvari osobnog mišljenja, odgoja, slobode razmišljanja, ali to su razlozi zašto postoje dileme - moralne, etičke, bilo kakve - zato što smo bića koja mogu razmišljati i donositi odluke.

Pa prema tome, ne govori drugima da nemaju argumente, jer sve što se kaže može i ne mora biti argument - ovisno o točki gledišta - argument nije nešto što se prepiše iz knjige ili crkvene okružnice.

Samo me zanimalo za šta si se ti to konkretno okačijo ko pjan za plot, pa tešeš li ga tešeš.

naravno da su svi zahvati na tijelu neprirodni i opasni.
on ise zato i vrše samo iz puke potrebe.misliš da bi netko iz zaebancije pristao da mu otvaraju prsni koš i prčakaju oko srce ili pluća?
al to se radi samo kad se MORA.
istina - postoje i druge operacije,one ESTETSKE PRIRODE.ali one bitnije n eutječu n apriču o abortusu.iako ima slučajeva da 'majka' želi abortirati jer bi htjela da izgleda zgodna.

što se tiče etike i morala,aj navedi jednu kultutu koja je kroz cijelu ljudsku povijest zagovarala abortus?

postoji li takav primjer na kugli zemaljskoj?

abortus je veliki stres za majku i oca i ima dugoročne posljedice.

oblak24
24.11.08, 19:49
ne bi me sve to toliko smetalo kod tebe slavonski da ne osjećam jednu malu dozu nerazumijevanja
imam osjećaj da je po tvom mišljenju žena uglavnom biće namijenjeno za reprodukciju pa ako ju oplodi muškarac ona je kriva što je dozvolila oplodnju i stoga mora roditi.
misliš da je lako? rađati dijete za djetetom... znam da ne misliš... uopće ne pomišljaš kako je to
a na ovom svijetu ima svakavih ljudi pa tako i onih muškaraca koji bi jebali svoju ženu a da joj ne uđe, pardon... jebali bi je bez kontracepcije ali da ne zatrudni
ima hrpa gadosti među ljudima
zahvaljujući suvremenoj medicini danas žena u svojim rukama ima izbor hoće li roditi ili ne
to nije nešto što se tiče njene rodbine, roditelja itd. to je nešto što se tiče samo nje
jer je to njeno tijelo a nitko, baš nitko, pa čak ni vastiti muž, ljubavnik, dečko nema pravo na njeno tijelo
nisi to shvatio do sada? nisu te roditelji tome naučili? da se prema ženi moraš odnositi sa razumijevanjem i poštivanjem... ma svaka čast
kucni se čelom o zid u to ime :roll: