PDA

View Full Version : Abortus

Stranica : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11

slavonski_m
17.11.08, 16:05
nema teza nikakvih kolko ja vidim ... samo razmišljanje pretočeno u post
ali evo : sve mi se sviđa od trećeg upitnika do zadnje točke

ako je tako,onda to urami i okači na zid.vjerujem da bi ti ukrašavalo sobu.

posebno ona crvena slova.njima je tako puno poručeno.

Kotacic
17.11.08, 16:18
a dobro, zašto bi se abortus radio samo kad je riječ o bolesti majke ili deformaciji ploda?
nikako da dotaknete samu srž a to sam već napisala na prethodnoj stranici!
poanta je u tome tko odlučuje o abortusu
a vi nikako da shvatite da o tome odlučuje samo i isključivo majka ( i otac naravno ako je u sve to upućen)
i samo i isključivo ona ima pravo donijeti odluku što će uraditi sa tim fetusom
nikakve crkve niti rasprave starih prdonja koji više ni ne znaju gdje im je ona stvar a bitno da odlučuju o sudbini drugih
i ono što crkva savjetuje nije nikakav savjet nego sustavno piljenje u mozak onih koji ne vide dalje od nje pa samim time i ne znaju razmišljati svojom glavom
vjerujem da je to teška trauma za majku sama po sebi i onda joj još neki svećenik treba držati predavanje što i kako je za nju najbolje
razumijem i slažem se sa time da prije samog čina pobačaja treba shvatiti da je nastala greška u samom planiranju trudnoće
ali pa kaj sad, zar ne mozete shvatiti da bračni par ili cura i dečko ako shvate da su pogriješili i da ne žele imati više djece naprosto odluče da riješe problem na takav način
ne moraju biti siromašni, zašto, jednostavno ne žele više djece (a dogodilo se)
opet je odluka na majci što uraditi sa time
i nitko joj to ne može zabraniti
uradit će to legalno ili ilegalno, sasvim svejedno ali će uraditi i nitko tu ne može ništa.

slavonski_m
17.11.08, 16:25
a dobro, zašto bi se abortus radio samo kad je riječ o bolesti majke ili deformaciji ploda?
nikako da dotaknete samu srž a to sam već napisala na prethodnoj stranici!
poanta je u tome tko odlučuje o abortusu
a vi nikako da shvatite da o tome odlučuje samo i isključivo majka ( i otac naravno ako je u sve to upućen)
i samo i isključivo ona ima pravo donijeti odluku što će uraditi sa tim fetusom
nikakve crkve niti rasprave starih prdonja koji više ni ne znaju gdje im je ona stvar a bitno da odlučuju o sudbini drugih
i ono što crkva savjetuje nije nikakav savjet nego sustavno piljenje u mozak onih koji ne vide dalje od nje pa samim time i ne znaju razmišljati svojom glavom
vjerujem da je to teška trauma za majku sama po sebi i onda joj još neki svećenik treba držati predavanje što i kako je za nju najbolje
razumijem i slažem se sa time da prije samog čina pobačaja treba shvatiti da je nastala greška u samom planiranju trudnoće
ali pa kaj sad, zar ne mozete shvatiti da bračni par ili cura i dečko ako shvate da su pogriješili i da ne žele imati više djece naprosto odluče da riješe problem na takav način
ne moraju biti siromašni, zašto, jednostavno ne žele više djece (a dogodilo se)
opet je odluka na majci što uraditi sa time
i nitko joj to ne može zabraniti
uradit će to legalno ili ilegalno, sasvim svejedno ali će uraditi i nitko tu ne može ništa.

poanta nije u tome tko odlučuje o abortusu jer NITKO nema pravo oduzeti život NIKOME.

majka NAJMANJE ima pravo donijeti odluku o uklanjanju ploda.

život se mora štiti,iako se u ovom slučaju radi o nerođenoj osobi.treba se štititi od samog stvaranja zametka.

život je život - robovlasničkih odnosa više nema.svi imaju jednako pravo na rođenje,razvoj i smrt,pa tako i još ne rođeni plod.

Kotacic
17.11.08, 16:35
poanta nije u tome tko odlučuje o abortusu jer NITKO nema pravo oduzeti život NIKOME.

život se mora štiti,iako se u ovom slučaju radi o nerođenoj osobi.treba se štititi od samog stvaranja zametka.

život je život - robovlasničkih odnosa više nema.svi imaju jednako pravo na rođenje,razvoj i smrt,pa tako i još ne rođeni plod.

pardon, moja greška što sam to nazvala fetusom
zna se da se abortusi obavljaju u prvih osam tjedana a tada se plod još naziva embrion, razlika je u tome što embrion ne pokazuje znakove života, dakle ne možeš ubiti nešto što još nije ni živo.

Nevermind
17.11.08, 16:35

... majka NAJMANJE ima pravo donijeti odluku o uklanjanju ploda

to je tvoje mišljenje na koje imaš demokratsko pravo po ustavu rh

slavonski_m
17.11.08, 16:36
... majka NAJMANJE ima pravo donijeti odluku o uklanjanju ploda

to je tvoje mišljenje na koje imaš demokratsko pravo po ustavu rh

ne.to je mišljenje VEĆINE.

zbog toga se u svim sređenim državama donosi ZAKON koji mora biti ispoštovan.

Nevermind
17.11.08, 16:41

prilično sređena država
sa zakonima koji su se jako poštovali
vođa bio odabran od većine

ratna njemačka

slavonski_m
17.11.08, 16:42
pardon, moja greška što sam to nazvala fetusom
zna se da se abortusi obavljaju u prvih osam tjedana a tada se plod još naziva embrion, razlika je u tome što embrion ne pokazuje znakove života, dakle ne možeš ubiti nešto što još nije ni živo.

:)

pogle,današnja znanost je na tom stupnju razvoja da vjeruje da embrion NIJE živ.

već sutra se to mišljenje može promjeniti.ima već dovoljno argumenata za tako nešto i samo je problem inertnosti određenih institucija da se taj stav promjeni.

osobno vjerujem da je od samog početka stvaranja embrina život prisutan,i da embrion sam izgrađuje svoju osobnost,subjektivitet,te da prelazak u status fetusa bitnije ne mjenja njegov status kao ljudskog bića.

Kotacic
17.11.08, 16:43

aha, ajmo se vratiti u srednji vijek pa ako većina odluči, onda JA ne smijem pobaciti SVOJ embrio??!!!
a većina može o tome odlučivati?????
gdje je ta većina kada se treba nahraniti dijete, nema je, ima dijete majku pa neka ga hrani, hura za sisu, uvijek je na raspolaganju.....popi....ću od ovakvih bolesnih umotvorina!

slavonski_m
17.11.08, 16:45
prilično sređena država
sa zakonima koji su se jako poštovali
vođa bio odabran od većine

ratna njemačka

never...nacistička njemačka je bila TOTALITARNA država,a sustav nacističke njemačke je počivao na komunističkoj ideologiji.

dakle materijalizam im je bio u prvom planu.bili su ateisti,kao i komunisti.

kad sam rekao VEĆINA,mislio sam na demokratski uređene države.

ali,unatoč tome - hitler je bio PROTIV abortusa.

slavonski_m
17.11.08, 16:47
aha, ajmo se vratiti u srednji vijek pa ako većina odluči, onda JA ne smijem pobaciti SVOJ embrio??!!!
a većina može o tome odlučivati?????
gdje je ta većina kada se treba nahraniti dijete, nema je, ima dijete majku pa neka ga hrani, hura za sisu, uvijek je na raspolaganju.....popi....ću od ovakvih bolesnih umotvorina!

u srednjem vijeku nisu postojale države,i pravila ponašanja određivala je crkva,kao nositelj zapadne civilizacije.

dakle,nije odlučivala većina.

i nemoj opet o hranjenju i oblačenje.

ako se ima problema,postoje socijalne službe i ustanove koje se bave tim pitanjima.

Kotacic
17.11.08, 16:50
vidim da i danas glavnu riječ vodi crkva ali ovaj puta ne zakonima nego "savjetima"
samo što sada ljudi znaju čitati pa se informiraju a u srednjem vijeku su im zabranjivali naučiti čitati da nebi slučajno saznali da postoji svijet i izvan zidova crkve.

Nevermind
17.11.08, 16:50
never...nacistička njemačka je bila TOTALITARNA država,a sustav nacističke njemačke je počivao na komunističkoj ideologiji.

dakle materijalizam im je bio u prvom planu.bili su ateisti,kao i komunisti.

kad sam rekao VEĆINA,mislio sam na demokratski uređene države.

ali,unatoč tome - hitler je bio PROTIV abortusa.
pomno pročitah i sa zadovoljstvom ustvrdim ...
slabo , ne trebam ti dalje replay-at
ja pobjednik 1:0 :zubo:

slavonski_m
17.11.08, 17:01
vidim da i danas glavnu riječ vodi crkva ali ovaj puta ne zakonima nego "savjetima"
samo što sada ljudi znaju čitati pa se informiraju a u srednjem vijeku su im zabranjivali naučiti čitati da nebi slučajno saznali da postoji svijet i izvan zidova crkve.

crkva danas ne vodi glavnu riječ,ali ima utjecaj na široke mase pa ju političari uvažavaju jer drže da je jača od medija.

u srednjem vijeku je crkva bila nositelj prosvjete,pa ideja o zabranjivanju čitanja ne drži vodu.

slavonski_m
17.11.08, 17:03
pomno pročitah i sa zadovoljstvom ustvrdim ...
slabo , ne trebam ti dalje replay-at
ja pobjednik 1:0 :zubo:

nije dovoljno samo pročitati,treba i razumjeti:)

ada
17.11.08, 17:31
khm
moram ustvrdit sljedeće:
slavonski m nekvalificiran je za javno izjašnjavanje po pitanju abortusa zbog sljedećeg:
1. muško je
(valjda!), dakle ukratko - pojma nema o čemu priča,
2. nije fetus
nema pravo govorit o tome što fetus želi (osim ak nema neke posebne metode komunikacije..)
vremena kad je bio fetus - se ne sjeća, pa nije legitiman svjedok
3. ima komp
ergo o socijali isto tak pojma nema

Iz gore navedenog slijedi preporuka:
kako bi shvatio težinu svojeg sprdanja sa "..oduzimanjem kruha od majke..", oduzeti mu komp kako nebi više tlačio one koje se ovo direktno tiče
ili
još bolje
predati mu na skrb jedno dijete iz "fenomenalnosređenihhrvackihustanovazazbrinjavanje", pa umjesto da laprdanjem pokušava spašavati fetuse, nek se konkretno pokaže na djelu.
Rasprava se nastavlja nakon što potvrdu o usvojenju kopipejsta ovđe

haug
:lol:

slavonski_m
17.11.08, 18:08
khm
moram ustvrdit sljedeće:
slavonski m nekvalificiran je za javno izjašnjavanje po pitanju abortusa zbog sljedećeg:
1. muško je
.......
2. nije fetus
...........
3. ima komp

haug

žena koja kaka je rekla svoje?:)

haug:)

ovcica
17.11.08, 18:39
nikako jer poslije je.... nema kajanja:no:

slavonski_m
17.11.08, 18:43

tak je.to sam ja pokušao objasniti.

odgovornost za ponašanje mora postojati,tim prije jer se odlučuje o sudbini nevinog života bez obzira u kojem je stadiju.

nightmareweaver
17.11.08, 21:56
khm
moram ustvrdit sljedeće:
1. muško je
(valjda!), dakle ukratko - pojma nema o čemu priča,
2. nije fetus
nema pravo govorit o tome što fetus želi (osim ak nema neke posebne metode komunikacije..)
vremena kad je bio fetus - se ne sjeća, pa nije legitiman svjedok
3. ima komp
ergo o socijali isto tak pojma nema

Iz gore navedenog slijedi preporuka:
kako bi shvatio težinu svojeg sprdanja sa "..oduzimanjem kruha od majke..", oduzeti mu komp kako nebi više tlačio one koje se ovo direktno tiče
ili
još bolje
predati mu na skrb jedno dijete iz "fenomenalnosređenihhrvackihustanovazazbrinjavanje", pa umjesto da laprdanjem pokušava spašavati fetuse, nek se konkretno pokaže na djelu.
Rasprava se nastavlja nakon što potvrdu o usvojenju kopipejsta ovđe

haug

Neda mi više davati ni reputaciju i hvala pa ti ovako zahvaljujem i šaljem pusu :kiss:.

nightmareweaver
17.11.08, 22:11
tak je.to sam ja pokušao objasniti.

odgovornost za ponašanje mora postojati,tim prije jer se odlučuje o sudbini nevinog života bez obzira u kojem je stadiju.

Tako je - apstinencija totalna, nema seksa prije braka a i u braku samo u svrhu reprodukcije... Pa u kojem vi stoljeću ljudi živite i odkud vam pravo da osim što ljudima oduzimate pravo na odluku o abortusu još i određujete ko će s kim i da li spavati? Kaj poslije j....a nema kajanja? Mislite da časne sestre nejdu na AB? Licemjerni ste i jadni jednako ko ta bijedna katolička crkva koja nije ni u kome slučaju vjerska institucija nego vlada glavom i bradom, ispolitizirana do boli i koja jako dobro zna kako i čime ljude držati u pokornosti. Ko je dovoljno malouman da mu drugi govore kakav će mu biti život bilo seksualan ili na bilo kojem drugom nivou nek mu bude. Oni koji imaju glavu na ramenima da bi njome mislili (a očito da ih ima na ovoj temi, premda im je dulje trebalo da se uključe pa su me malo zabrinuli:ciao:) ti će svoje odluke i dalje donositi sami, upravo onako kako je potrebno da bi se netko osjećao čovjekom a ne pokornom marvom koja jede kad i kaj joj se servira i pari se kad ju otfuraju na rasplod zato da bi mogli dobro unovčiti njihovo mlado.

nightmareweaver
17.11.08, 22:23
Da su žene ikada masovno vršile abortuse možda bi nam svijet bio bolji, bez nabrijanih patrijahalnih sadista koji rade djecu ne pitajuć žene da li je to i njihova odluka, zabranjuju kontracepciju, pružaju kandže na svaki slobodni duh, dah zdravog razuma - jer kako bi čovjek mogao postati od majmuna,drže moralne prodike, a paralelno, u ime vjere, kolju već tisućljećima po križarskim ratovima s božjim blagoslovom, spaljuju vještice na lomačama jer je zemlja okrugla.

Tako je draga. Zabranjuju kontracepciju a brane i abortus. Istovremeno im nema opatice koja ne koristi kontracepciju "radi hormonalne terapije" i ako se desi sranje prve su na abortusu. Brane i propovijedaju protiv svega onoga što rade sami i to na puno gore načine negoli obični puk (silovanja, pedofilija... a zaštićeni ko polarni medvjedi - nitko im ništa ne može, zakon za njih ne vrijedi). A vještice - babe seoske koje su posjedovale znanje. Znanje o ljekovitim travama, porodima, kontracepciji... a znamo da je znanje moć. Zato su dragi svećenici kad su htjeli ugrabiti vlast prvo navalili na one koji su bili najučeniji i najcijenjeniji u to doba. Postavljali su muške liječnike i konkurenciju su proglašavali vješticama i palili ih. Ako je koje dijete umrlo na porodu koji je obavljala "babica" to je bilo zato kaj se spetljala s vragom (onim u kojeg jadnica nije ni vjerovala) a ako je umrlo a porod je obavljao liječnik (u to doba ništa bolji od mesara) onda je to bila volja božja. Čini mi se da si ti neka "moja" i da sve to znaš ali ipak napisah.

slavonski_m
18.11.08, 09:24
Tako je - apstinencija totalna, nema seksa prije braka a i u braku samo u svrhu reprodukcije... Pa u kojem vi stoljeću ljudi živite i odkud vam pravo da osim što ljudima oduzimate pravo na odluku o abortusu još i određujete ko će s kim i da li spavati? Kaj poslije j....a nema kajanja? Mislite da časne sestre nejdu na AB? Licemjerni ste i jadni jednako ko ta bijedna katolička crkva koja nije ni u kome slučaju vjerska institucija nego vlada glavom i bradom, ispolitizirana do boli i koja jako dobro zna kako i čime ljude držati u pokornosti. Ko je dovoljno malouman da mu drugi govore kakav će mu biti život bilo seksualan ili na bilo kojem drugom nivou nek mu bude. Oni koji imaju glavu na ramenima da bi njome mislili (a očito da ih ima na ovoj temi, premda im je dulje trebalo da se uključe pa su me malo zabrinuli:ciao:) ti će svoje odluke i dalje donositi sami, upravo onako kako je potrebno da bi se netko osjećao čovjekom a ne pokornom marvom koja jede kad i kaj joj se servira i pari se kad ju otfuraju na rasplod zato da bi mogli dobro unovčiti njihovo mlado.

a čuj zlato,ako će mo pravo,liberalizam koji ti zagovaraš doveo je do pojave aidsa,hepaitisa i još puno bolešćina.
živimo u 21 stoljeću i sexualne slobode moraju postojati.nitko ne zagovara apstiniran je od sexa,ali odgovorno ponašanje kad je sex u pitanju,to DA.
jer nemoš se jebat kao štuka,sa svakim tko prođe,i kad ostaneš trudna otići i abortirtati.

eto,kako si sad skrenula na sex,malo budemo i o tome.
dakle - nužno je educiranje mladih,i ono se provodi.educiranje je nužno radi spriječavanja širenja bolesti,kao i zbog neželjene trudnoće.
postoje mnoga kontracepcijska sredstva koja su u uporabi,i crkva NEMA ništa protiv njih.

istina,crkva opet nastupa sa moralne strane i apelira na čudoredno ponašanje,poglavito mladih.
crkva želi spriječiti ponašanje koje je svojstveno čoporima primata bez dovoljno razvijene svijesti.
crkva želi da mladi imaju sex sa osječajima i osuđuje sex na ex - večeras ga upoznaš,sutra si sa njim trudna a neznaš ni kako se zove,pa kad se poslijepodne otrijezni i pita te tko si ti,odlučiš se na abortus.

časne sestre - uvjeren sam da je velika većina odana svom pozivu.sigurno postoje i izuzetci koji ne mogu odoliti porivima,ali oni su rijetkost.tako da na osnovu izuzetaka među njima ne možeš osuđivati pozitivnu većinu.jer većina je solidna, i odana pozivu.

liberalizam tvog tipa osuđujem jer vodi u anarhizam.
ne sviđaju mi se teze tipa
-imam se pravo jebati sa kim hoću i kad hoću
-jedino ja imam pravo odlučiti dal ću ubiti svoje dijete ili ne.

nismo krdo vukova,draga.pripadamo ljudskoj vrsti koja ima razvijenu svijest.
imamo moralne i etičke vrijednosti kojih smo se dužni pridržavati.
razumiješ?

slavonski_m
18.11.08, 09:32
Tako je draga. Zabranjuju kontracepciju a brane i abortus. .

lutko,pričaš bez argumenata.
kontracepcija se ne zabranjuje.apelira se na pažljiv pristup tim sredstvima.
tko je kriv za smrtne slučajeve uzrokovane 'yasmin' tabletama?
znam da danas ima puno kontracepcijskih sredstava koje pozitivno djeluju na organizam.do prije par godina to NIJE BILO TAKO.
ako ne vjeruješ,raspitaj se koji su se sve lijekovi koristili kao kontracepcijsko sredstvo.

drugo,dat ću sebi truda i pronaći brošure koje je crkva tiskala a odnose se na sigurnu kontracepciju i na sigurno konzumiranje sexa.potrebno je samo voditi računa o plodnim i neplodnim danima,i ako je ikako moguće - izbjegavati sex u plodnim danima,a njih nema tako puno.

iz tvojih upisa mogu zaključiti da nisi dovoljno educirana niti o sexu niti o kulturi niti o crkvi.

zato,malo manje prosipanja žući po instituciji koja nas je održala,iako je poneka jedinka poput tebe klonula.velika većina je ostala odana ideji ljubavi i milosrđa.

a u tome leži budućnost čovječanstva.

ps.

radujem se nastavku polemike sa tobom i suproststavljanju mišljenja.bilo bi mi drago da me ubjediš da si u pravu,jer i meni se nekad sviđa način života koji nudiš - ja samo ja,a ono što mi ne paše uništit ću.

zvjerki
18.11.08, 10:07
da je baba muško zvala bi se duško.

što se tiče 'patrijahalnih sadista',milsim da je to produkt tvojeg šovinističkog shvaćanja odnosa muškarac-žena.a u to nebih ulazio.

druga stvar,čovjek NIJE postao od majmuna.najbliže istini je da su čovjek i majmun imali zajedničkog pretka.ali govoriti da je čovjek nastao od majmuna je pogrešno.

treća stvar,križarski ratovi su vođeni radi OČUVANJA PORETKA,jer je crkva bila ta koja je bila nositelj zapadne civilizacije,a ne države,jer države nisu ni postojale.postojala su kraljvstva.na čelu kraljevstva bio je kralj,a tog kralja je imenovala CRKVA,i njoj je bio odgovoran.

slična situacija je bila i sa inkvizicijom.

e sad,što se tiče povijesti križarskih ratova,to je jedno zasebno pitanje,ali ni ono nema nikakve veze sa religijom i bogom.

Rad bih znati imaš li ti djece i koliko. I isto tako bih rad znati, ako imaš, jesu li planirana ili ne. Već napisah jednom ovdje da mi je dosta licemjerstva svake vrste, a ponajviše crkvenih službenika koji veselo vjenčavaju trudne do zuba bez prijekora. Ali da se ne ponavljam, piše već. Pa tako onda ako već nemaš onda ne možeš bit Duško.

Šovinizam je za mene prihvaćanje kako patrijahizma, tako i matrijahizma i svake vrste prisilne vladavine nekoga nad nekime i likovanje nad time - bili takvi odnosi interno nametnuti ili opće prihvaćeni, i zaista nemam šovinistička stajališta niti bih zaista bila kadra durati kraj sebe nekoga tko ih ima - ne mislim da su muškarci svinje, niti žene kurve, a ni obrnuto. Svatko je gospodin pod svojom kapom - siromašan ili bogat, vjernik ili ne.

Metafora nastajanja čovjeka od majmuna je samo metafora, za to shvatiti ne treba fakultet. Otprilike jednaka kao i ona da smo mi božji prdac.

Križarski ratovi iz današnje perspektive crkve, a ne povijesti, naravno da nemaju veze s vjerom, crkvom i bogom - crkvi ih se ipak bilo najbolje odreči u ime politike i očuvanja poretka, jer klati i ubijati u ime Boga biblija ne dopušta, a oni sebi jesu, pa ajmo to sad malo zakamuflirati.
A očuvanje poretka - pa zna se kakvog - kršćanskog, ma ne duhom, nego stegom. A s većom moći to je lakše išlo. Eto, danas smo se malo otrgli kontroli pa popi čupaju kose i brade.

A o inkviziciji dosta komentirao moj post nightmareweaver, osim što ne govorim samo o babama, več o velikom nizu danas priznatih znanstvenika.

slavonski_m
18.11.08, 10:20
Rad bih znati imaš li ti djece i koliko. I isto tako bih rad znati, ako imaš, jesu li planirana ili ne. Već napisah jednom ovdje da mi je dosta licemjerstva svake vrste, a ponajviše crkvenih službenika koji veselo vjenčavaju trudne do zuba bez prijekora. Ali da se ne ponavljam, piše već. Pa tako onda ako već nemaš onda nemožeš bit Duško.

Šovinizam je za mene prihvaćanje kako patrijahizma, tako i matrijahizma i svake vrste prisilne vladavine nekoga nad nekime i likovanje nad time - bili takvi odnosi interno nametnuti ili opće prihvaćeni, i zaista nemam šovinistička stajališta niti bih zaista bila kadra durati kraj sebe nekoga tko ih ima - ne mislim da su muškarci svinje, niti žene kurve, a ni obrnuto. Svatko je gospodin pod svojom kapom - siromašan ili bogat, vjernik ili ne.

Metafora nastajanja čovjeka od majmuna je samo metafora, za to shvatiti ne treba fakultet. Otprilike jednaka kao i ona da smo mi božji prdac.

Križarski ratovi iz današnje perspektive crkve, a ne povijesti, naravno da nemaju veze s vjerom, crkvom i bogom - crkvi ih se ipak bilo najbolje odreči u ime politike i očuvanja poretka, jer klati i ubijati u ime Boga biblija ne dopušta, a oni sebi jesu, pa ajmo to sad malo zakamuflirati.
A očuvanje poretka - pa zna se kakvog - kršćanskog, ma ne duhom, nego stegom. A s većom moći to je lakše išlo. Eto, danas smo se malo otrgli kontroli pa popi čupaju kose i brade.

A o inkviziciji dosta komentirao moj post nightmareweaver, osim što ne govorim samo o babama, več o velikom nizu danas priznatih znanstvenika.

ovak baby...imam djecu,dva sina.
nisu planirani.vjerujem da bih imao još da nije bio rat.ali dogodio se rat i mene zapalo gadno mjesto...vukovar pa druga ratišta.

i to me sjebalo.danas je jedan poseban dan (datum) a ja sjedim,pijem šljivovicu i tipkam sa vama koji ne kužite razliku (globalno govorim) između dobra i zla.

zato ne napadaj krunicu...ona je svetinja koja nas je održala.

možeš imati i drugo mišljenje.možemo pričati o tome.

križarski ratovi su posebna priča,i kolko sam shvatio imao pogrešnu percepciju o njima.sami genezu sukoba zapadnog svijeta sa islamom nebih ti sad elaborirao,ali onak,u grubo o križarskim ratovima,kako su počeli,kako su se odrazili na hrvatsku državi i ostalo - možemo malo,ako nitko ne bude zamjerio?

zvjerki
18.11.08, 10:35
Blago tebi kad možeš u 9 ujutro sjedit i pit šljivovicu. Biće crkva hrani djecu. To si isplanirao.

Vukovar je simbol preružne stvarnosti, krunica jest svetinja koja nas je u tome trenutku održala. Prema tome, i sam si ubijao u ime boga, a sad drugima ne daješ to pravo. S velikom razlikom, da se ne shvatimo krivo, ja zaista tvoje ubijanje ne smatram grijehom, kao niti mržnju na one koji su te natjerali na to, a abortus smatram grijehom. Za neke stvari imaš izbora, a za neke ne. To ne znači da ne podržavam stvar slobodnog izbora kod abortusa - svatko ima pravo pogriješiti i birati svoj put.
Nisam nevjernik, ali nek prvi digne kamen onaj koji je bez grijeha.

Sukob kršćanstva i islama jest bio i još uvijek je sukob u ime - uvjetno rečeno - dva boga. Pa bili oni malo više bogovi, a malo manje vladari ili malo više vladari, a manje bogovi - to je sam stvar trenutka. Pretpostavljam da bezuvjetno osuđuješ đihad.

Licemjerje ne volim. Ponavljam po tko zna koji puta

slavonski_m
18.11.08, 11:05
Blago tebi kad možeš u 9 ujutro sjedit i pit šljivovicu. Biće crkva hrani djecu. To si isplanirao.

Vukovar je simbol preružne stvarnosti, krunica jest svetinja koja nas je u tome trenutku održala. Prema tome, i sam si ubijao u ime boga, a sad drugima ne daješ to pravo. S velikom razlikom, da se ne shvatimo krivo, ja zaista tvoje ubijanje ne smatram grijehom, kao niti mržnju na one koji su te natjerali na to, a abortus smatram grijehom. Za neke stvari imaš izbora, a za neke ne. To ne znači da ne podržavam stvar slobodnog izbora kod abortusa - svatko ima pravo pogriješiti i birati svoj put.
Nisam nevjernik, ali nek prvi digne kamen onaj koji je bez grijeha.

Sukob kršćanstva i islama jest bio i još uvijek je sukob u ime - uvjetno rečeno - dva boga. Pa bili oni malo više bogovi, a malo manje vladari ili malo više vladari, a manje bogovi - to je sam stvar trenutka. Pretpostavljam da bezuvjetno osuđuješ đihad.

Licemjerje ne volim. Ponavljam po tko zna koji puta

licemjerje ne voliš a licemjerna si.ali tako to obično biva.
djecu mi ne hrani crkva.imam status hrvi ali nisam u mirovini.radim još uvijek.u ratu se nije ubijalo u ime boga nego zato jer se moralo.krunice smo nosili jer smo se bojali i jer smo voljeli život.ne zato jer smo se borili u ime boga.nadali smo se da će nas spasiti iz onoga u čeg smo gurnuti ne svojom voljom.
abortus smatraš grijehom a zalažeš se za stvar izbora.to nije u skladu jedno sa drugim.kontradiktorno je.
križarski ratovi su vođeni radi vraćanja okupiranih teritorija i obrane zapadne civilizacije,a nikako zbog vjerskih pitanja.
križarski ratovi su duboko obilježili i hrvatsku povijest.direktan su uzrok ubojstva kralja zvonimira.nakon pada jerusalema,jerusalemski biskup je na svom putu u rim prvo svratio do hrvata,tražio pomoć u pokušaju potiskivanja muslimanske oružane sile.na saboru koji je zvonimir sazvao zbog tog pitanja došlo je do sukoba,i zvonimir je ubijen.hrvatska je ostala pošteđenja učestvovanja u križarskim ratovima,a križari su u nekoliko navrata opustošili hrvatsku obalu i gradove,iako je hrvatska tada bila katolička zemlja.jedan od križarskih ratova je završio tako da su brodovlasnici koji su prevozili križare u svetu zemlju da ratuju - prodali te iste križare u roblje.
a tako se ne vode vjerski ratovi.
džihad je nešto posve drugo.javio se u novije vrijeme kao rezultat globalne svjetske politike uvjetovane kapitalom.njegova pozadina ima obrambeni karakter i javlja se kao otpor nametnutim promjenjama.

zvjerki
18.11.08, 11:33
Ne nazivaj me licemjernom, vjerovati, počiniti grijeh i biti svjestan toga da je to grijeh nije licemjerstvo. Dati drugima priliku da izaberu hoće li griješiti ili ne nije licemjerstvo. Vjernici griješe, isto kao i nevjernici, ovisno od osobe do osobe, neki više neki manje.
Ubojstvo je uvijek ubojstvo, krunica se moli zna se kada i za što. Prema tome ako ja tebe ne nazivam licemjerom, nemoj ni ti mene.
Sada licemjerom. malo prije šovinistom, to baš i nije u duhu katoličkog milosrđa koje propovjedaš.
Križarski ratovi su bili prvenstveno vjerski ratovi, reflektirali su se na kompletnu povijest evrope, pa tako i hrvatsku. A masovna klanja često pogube smisao i puno je toga zakulisnog. Ako ćemo sve tako secirati - pa tako možemo i sve ostale ratove - na krivoj smo temi. I u ostalom od svega što ja napisa ti se okači baš na to. Biće ti povijest ide, a na ostalo nemaš što reći.
A što se tiče tvojeg objašnjenja džihada - zar to nije isto što sam i ja rekla? Malo manje bogovi a više vladari (čitaj moćnici), ali svakako protiv promjena.

slavonski_m
18.11.08, 11:39
Ne nazivaj me licemjernom, vjerovati, počiniti grijeh i biti svjestan toga da je to grijeh nije licemjerstvo. Dati drugima priliku da izaberu hoće li griješiti ili ne nije licemjerstvo. Vjernici griješe, isto kao i nevjernici, ovisno od osobe do osobe, neki više neki manje.
Ubojstvo je uvijek ubojstvo, krunica se moli zna se kada i za što. Prema tome ako ja tebe ne nazivam licemjerom, nemoj ni ti mene.
Sada licemjerom. malo prije šovinistom, to baš i nije u duhu katoličkog milosrđa koje propovjedaš.
Križarski ratovi su bili prvenstveno vjerski ratovi, reflektirali su se na kompletnu povijest evrope, pa tako i hrvatsku. A masovna klanja često pogube smisao i puno je toga zakulisnog. Ako ćemo sve tako secirati - pa tako možemo i sve ostale ratove - na krivoj smo temi. I u ostalom od svega što ja napisa ti se okači baš na to. Biće ti povijest ide, a na ostalo nemaš što reći.
A što se tiče tvojeg objašnjenja džihada - zar to nije isto što sam i ja rekla? Malo manje bogovi a više vladari (čitaj moćnici), ali svakako protiv promjena.

de ti malo analiziraj sama ovo što si napisala.

kako se može okvalificirati tvoja tvrdnja da počiniti grijeh nije grijeh?

zvjerki
18.11.08, 11:50
Nisam rekla da počiniti grijeh nije grijeh već da nije licemjestvo. Za to postoji institucija kajanja. Za vjernike. Za one koji to nisu postoji grižnja savjesti. Za one s jačim želudcem nijedno ni drugo. I ni prvima ni drugima ni trećima ne možemo suditi ni ti ni ja.

A sad odlazim čekat u beskonačnom redu u socijalno osjetljivoj državi s djetetom s temperaturom kod doktora za čiji rad iz svoje pošteno zarađene plaće izdvajam cca 1500 kn mjesečno i imam ista prava ko i svih onih 25 ispred mene sa biroa i dječjeg doplatka koji su stigli sat vremena prije početka radnog vremena liječnika jer nisu morali sjedit na poslu.

slavonski_m
18.11.08, 11:53
Nisam rekla da počiniti grijeh nije grijeh već da nije licemjestvo..

ak se ne varam,rekla si da je abortus grijeh,ali da za počinjenje tog grijeha vjeruješ da treba da postoji sloboda odlučivanja.

po mom mišljenju to je licemjerno.

tim prije jer se pozivaš na instituciju kajanja.

znači....svjesno ću počiniti grijeh i nakon toga ću se pokajati.

ali kajanje ne vrijedi u tom slučaju,kužiš?

ada
18.11.08, 12:59
a čuj zlato,ako će mo pravo,liberalizam koji ti zagovaraš doveo je do pojave aidsa,hepaitisa i još puno bolešćina.
živimo u 21 stoljeću i sexualne slobode moraju postojati.nitko ne zagovara apstiniran je od sexa,ali odgovorno ponašanje kad je sex u pitanju,to DA.
jer nemoš se jebat kao štuka,sa svakim tko prođe,i kad ostaneš trudna otići i abortirtati.

dakle - nužno je educiranje mladih,i ono se provodi.educiranje je nužno radi spriječavanja širenja bolesti,kao i zbog neželjene trudnoće.
postoje mnoga kontracepcijska sredstva koja su u uporabi,i crkva NEMA ništa protiv njih.

istina,crkva opet nastupa sa moralne strane i apelira na čudoredno ponašanje,poglavito mladih.
crkva želi spriječiti ponašanje koje je svojstveno čoporima primata bez dovoljno razvijene svijesti.
crkva želi da mladi imaju sex sa osječajima i osuđuje sex na ex - večeras ga upoznaš,sutra si sa njim trudna a neznaš ni kako se zove,pa kad se poslijepodne otrijezni i pita te tko si ti,odlučiš se na abortus.

časne sestre - uvjeren sam da je velika većina odana svom pozivu.sigurno postoje i izuzetci koji ne mogu odoliti porivima,ali oni su rijetkost.tako da na osnovu izuzetaka među njima ne možeš osuđivati pozitivnu većinu.jer većina je solidna, i odana pozivu.

razumiješ?

..i tak si ti genije stručnjak ne samo za religiju, moral i abortuse nego i za sex!!
Dokaz su dva sina koja si uspio napravit prije rata. Nakon toga te rat sjebo pa sjediš i piješ šljivovicu!
Za pretpostavit je kaj ti je to sjebo rat!:lol:

Mozak ti je očito otišo od šljivovice, pa ti preporučam da uzmeš u ruke neko lakše štivo od Biblije... možda Bonton za pučkoškolce, il biologiju (ponovi onaj dio o cvijeću i pčelama),
a posle se javi u lokalni dispanzer da riješiš ovu stvar sa PTSPijem...
Ljudi bi mogli pomislit da su ovu zemlju obranili polupismeni, zadrti klerikalci (a pobrkali bi ratove - ti su se oblačili u crno u onom prije)

ada
18.11.08, 13:02

a ko se kaje?:smile: Možda da drugi put pametnije biraš s kim ćeš ofčice?:rofl:

nightmareweaver
18.11.08, 14:10
Gospon Slavonski, tvrdnja da crkva dozvoljava kontracepciju i te kako potvrđuje ono što neki od nas ovdje tvrde - blage veze o vezi nemaš. Crkva brani kontracepciju i to u tolikoj mjeri da u zemljama gdje od side boluje i preko 30% stanovništva ne dozvoljava uporabu kondoma pa na taj način i te kako pridonosi povećanju navedenog postotka - kad već laješ bez veze o širenjima bolesti. Pitaj svog svećenika o kontracepciji - onoj koju zagovara a ne onoj koju koristi. P.S. Draga Zvjerkice, ja ti nisam muško. Ja sam ti jedna od onih koju bi gospon Slavonski spalil na lomači kad bi smio i kad se ne bih znala braniti od muha i komaraca.

nightmareweaver
18.11.08, 14:17

razumiješ?
Razumijem da hitno trebaš pomoć i da ti je ja na žalost ne mogu pružiti jer iako nekim svojim klijenticama koji put poslužim kao psihijatar nemam kvalifikacije za to.

slavonski_m
18.11.08, 14:48
Gospon Slavonski, tvrdnja da crkva dozvoljava kontracepciju i te kako potvrđuje ono što neki od nas ovdje tvrde - blage veze o vezi nemaš. Crkva brani kontracepciju i to u tolikoj mjeri da u zemljama gdje od side boluje i preko 30% stanovništva ne dozvoljava uporabu kondoma pa na taj način i te kako pridonosi povećanju navedenog postotka - kad već laješ bez veze o širenjima bolesti. Pitaj svog svećenika o kontracepciji - onoj koju zagovara a ne onoj koju koristi. P.S. Draga Zvjerkice, ja ti nisam muško. Ja sam ti jedna od onih koju bi gospon Slavonski spalil na lomači kad bi smio i kad se ne bih znala braniti od muha i komaraca.

gospojo night.crkva nema instrumente zabrane.ona djeluje preventivno,govori svoje mišljneje i ukazuje na štetne posljedice uzimanja kontracepcijskih sredstava.
ja možda blage veze nemam pa ću se pozvati na jednu brošuru tiskanu siječnja 1997.godine,čiji autor je svećenik.on se zove željko rudolf pavličić,a brošura se zove 'tri velika zla:pobačaj,pilula i spirala'.

brošura je edukativnog sadržaja i ukazuje na štetnosti kontracepcije.tako na strani 26 ima dio pod naslovom 'prirodno čuvanje'.

i u ovom dijelu autor izričito upozorava na štetnost i posljedice prekidanja odnosa - ali ga ne zabranjuje.samo ukazuje na štetnost.i nuspojave koje prate takav odnos.

to da crkva brani uporabu kondoma u zemljama sa visokim postotkom obolejlih od side je laž.crkva nema instrumente kojima bi provela u djelo navodne zabrane.

crkvu pokušavate sotonizirati iz samo vama znanih razloga.ali na svu sreću naivno i providno tako da vas se lako raskrinkati.

dakle,ako me želite demantirati dajte jedan dokument kojim je crkva zabranila uporabu kontracepcijskih sredstava.

nadam se da vam je inteligencija na dovoljno visokoj razini da to u nikojem slučaju ne može biti novinsko štivo koje je napisao neki novinar i dao mu naslov 'crkva zabranjuje kontracepcijska sredstva'.

nadam se da sam bio dovoljno jasan.

i nije mi ni na kraj pameti paliti vas na lomači.u vama več gori vatra i uništava vam dušu.

slavonski_m
18.11.08, 14:52
Razumijem da hitno trebaš pomoć i da ti je ja na žalost ne mogu pružiti jer iako nekim svojim klijenticama koji put poslužim kao psihijatar nemam kvalifikacije za to.

gospoja...vi niste sposobni brinuti ni o sebi i svom mentalnom zdravlju,kamoli o drugim ljudima.

počnite pisati argumentirano i normalnim tonom,objektivno.možda vam onda postovi počnu ličiti na produkt zdrave osobe.

slavonski_m
18.11.08, 14:55
a ko se kaje?:smile: Možda da drugi put pametnije biraš s kim ćeš ofčice?:rofl:

kaje se svako normalno ljudsko biće.
kažem - normalno ljudsko biće,jer nas ima svakakvih.

slavonski_m
18.11.08, 15:02
..i tak si ti genije stručnjak ne samo za religiju, moral i abortuse nego i za sex!!
Dokaz su dva sina koja si uspio napravit prije rata. Nakon toga te rat sjebo pa sjediš i piješ šljivovicu!
Za pretpostavit je kaj ti je to sjebo rat!:lol:

Mozak ti je očito otišo od šljivovice, pa ti preporučam da uzmeš u ruke neko lakše štivo od Biblije... možda Bonton za pučkoškolce, il biologiju (ponovi onaj dio o cvijeću i pčelama),
a posle se javi u lokalni dispanzer da riješiš ovu stvar sa PTSPijem...
Ljudi bi mogli pomislit da su ovu zemlju obranili polupismeni, zadrti klerikalci (a pobrkali bi ratove - ti su se oblačili u crno u onom prije)

žena koja kaka opet govori:)

haugh:)