PDA

View Full Version : Abortus

Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

kutije
07.10.08, 13:09
Jako teška odluka.
Fala bogu da nisan treba nikad o tom zapravo donosit odluke,
i šta prezervative u dućanu drže odma kraj kase,
i šta se vrlo lako tutne par paketića u đep jer prilićno su skupi.

zvjerki
07.10.08, 15:03
kao prvo muško sam,nisam oženjen,nisam imao sex i ne planiram prije braka,zadovoljna!
Uostalom,ne pričamo tko je kršćanin,ja ovdje banim stajalište!
I također,nisam nikad spomenuo da sam savršen,a sex prije braka je druga stvar od ubojstva!

Ma otkad? Zar nije i jedno i drugo u 10 Božijih zapovijedi? I tko je taj tko može reći što je od tog dvoga veći grijeh? Samo se sex legalno tolelira. Neću nikada zaboraviti onu idiotariju od zaručničkog tečaja na kojem je moj dragi umro skoro od srama jer smo na listiću napisali istu adresu stanovanja (a nevjenčani), a deset minuta kasnije kad su se skupili svi polaznici tečaja zbrojili smo da od tridesetak parova ja i još jedna djevojka NISMO BILE TRUDNE. SVE DRUGE JESU I TO DO ZUBA, POČETKOM OŽUJKA, CUPKAJUĆ U PANICI HOĆE LI PRIJE PROĆI KORIZMA DA SE STIGNU POŽENIT (jel nije red da se žene u korizmi) il će prije rodit. A popo sav raspamećen od sreće. A mene grize savijest sto kad me u petak prije vjenčanja ispovijedi idem opet nazad kući još jednu noć spavat sa svojim budućim - prije vjenčanja.
Ma koga Crkva farba.

Abortus je, za mene, stvar osnobnog izbora. Nije sretstvo kontracepcije, ali nijedna kontracepcija nije 100% sigurna. Kad onih 1% zakaže zašto kao opcija ne bi postojalo i to. Legalno, čisto, stručno. Pred 100 godina su babe kuvale čajeve i bole iglama za štrikanje. Bogu fala, tad su već takve prestali palit na lomači.

Uf što mi svašta digne tlak

ada
07.10.08, 15:37
Ma otkad? Zar nije i jedno i drugo u 10 Božijih zapovijedi? I tko je taj tko može reći što je od tog dvoga veći grijeh? Samo se sex legalno tolelira. Neću nikada zaboraviti onu idiotariju od zaručničkog tečaja na kojem je moj dragi umro skoro od srama jer smo na listiću napisali istu adresu stanovanja (a nevjenčani), a deset minuta kasnije kad su se skupili svi polaznici tečaja zbrojili smo da od tridesetak parova ja i još jedna djevojka NISMO BILE TRUDNE. SVE DRUGE JESU I TO DO ZUBA, POČETKOM OŽUJKA, CUPKAJUĆ U PANICI HOĆE LI PRIJE PROĆI KORIZMA DA SE STIGNU POŽENIT (jel nije red da se žene u korizmi) il će prije rodit. A popo sav raspamećen od sreće. A mene grize savijest sto kad me u petak prije vjenčanja ispovijedi idem opet nazad kući još jednu noć spavat sa svojim budućim - prije vjenčanja.
Ma koga Crkva farba.

Abortus je, za mene, stvar osnobnog izbora. Nije sretstvo kontracepcije, ali nijedna kontracepcija nije 100% sigurna. Kad onih 1% zakaže zašto kao opcija ne bi postojalo i to. Legalno, čisto, stručno. Pred 100 godina su babe kuvale čajeve i bole iglama za štrikanje. Bogu fala, tad su već takve prestali palit na lomači.

:bravo:

Ramzes
08.10.08, 08:34

Znači da trebaš brojati ... 99 puta se prasnete, 100-ti put preskočite i sve OK. Jednostavno. :zbunjeni:
:smile:
Prije se za pobačaj koristila metoda skakanja sa kruške. Ali nije posve sigurna jer kako moj zet kaže, kad je njegova mati skakala sa kruške, on se čvrsto držao za bubrege. :t:

zvjerki
09.10.08, 10:26
U jebote, pobrojim se s tabletama do 28, a di ću do 100. Prekomplicirano

anastasija
14.10.08, 11:46
svakome glava sluzi za razmisljanje. bilo gornjom ili donjom.
hvala bogu za sada toga nije bilo ( abortusa) a nadam se da i nece.
nama su deca najvece bogatstvo imamo ih dvoje zive,zdrave i prave a nadamo se da ce ih biti jos nekoliko. a za abortus jedino ako je neki poremecaj( pu pu pu ) u pitanju pa nemam kud.
ovo je moj licni stav.

oblak24
15.10.08, 22:05
ja sam za abortus
bolje pustit da se život vrati nazad dok nije prekasno
šta ćeš mučit dijete ak mu ne moš pružit sve potrebno ko roditelj

SavaKovačević
17.10.08, 20:18
U nekim situacijama to je jedini dobar način da se riješi situacija...i opravdavam to u slučaju bolesti i slično,a tko može znati kako se osjeća žena koja zatrudni silovanjem i slično.Nitko nema pravo odlučivati u njeno ime.Teška je to odluka normalnim ljudima,ali postoje i oni koji to rabe kao sredstvo kontracepcije što je žalosno u današnje vrijeme.

slavonski_m
14.11.08, 13:05
sve koji su za abortus častim jednim pakiranjem 'yasmin' tableta:lol:

bem vaaaaaaaaaaaaaaasss.......život je dar od boga,nije vaše vlasništvo.

nightmareweaver
14.11.08, 20:56

Amen. Jao nama grešnicima. Sreća da se svako malo pojavi neki samozvani prorok i ukaže nam na naše zablude svagdašnje, i odvede nas na pravi put, i....:pop: . Naravno da ti samozvani proroci onda tvrdeći kako je život dragocjen ujedno kažu - ak ne bu po mom sve bum vas pobil ili častim Yasmin tabletama. Ali glavno da se stavi naglasak na dragocjenost života jer inače ne bi mi jadni griješni ljudi koje ujedno ni ne krasi neka pamet (jer da nas krasi ne bi nam trebali vođe, ni duhovni ni ini, jer bi našli put sami) inače uspjeli shvatiti kako on samo slavi i poštuje tuđi život.:auch::auch::auch:

Kotacic
14.11.08, 21:06

daj,daj...olabavi malo :kava:

ono što je meni u trbuhu nije dar od nikakvog boga i nije tvoje ni ičije vlasništvo nego isključivo moje i sa njim ću raditi što me volja...jest da je malo grubo rečeno ali to je po mom mišljenju baš tako.
i nemoj mi samo govoriti da su djeca dar božji jer mi ta njegova ljubav nit hrani nit oblači a pogotovo ne školuje dijete.

SavaKovačević
14.11.08, 21:24

svaka čast ,odjednom jebeš,poklanjaš ,ubijaš i propagiraš vjeru u boga..i propovijedaš ko što reče kotačić...ne može nitko ,a ponajmanje vjerske institucije određivati sudbinu nečijeg fetusa...nek odvoje neku lovu za dobrobit onih koji su već rođeni ,a nemaju...umjesto da se debljaju i sole drugima pamet.:corn:

slavonski_m
15.11.08, 15:37
svaka čast ,odjednom jebeš,poklanjaš ,ubijaš i propagiraš vjeru u boga..i propovijedaš ko što reče kotačić...ne može nitko ,a ponajmanje vjerske institucije određivati sudbinu nečijeg fetusa...nek odvoje neku lovu za dobrobit onih koji su već rođeni ,a nemaju...umjesto da se debljaju i sole drugima pamet.:corn:

sudbina fetusa je prije svega moralno i etičko pitanje,a tek onda materijalno.

vjerske institucije ne mogu određivati sudbinu fetusa.ali mogu reći svoje mišljenje.zakon je taj koji definira sudbinu fetusa.

što se tiče odvajanja love za on ekoji su već rođeni,ona se odvaja.postoje različiti programi u socijalno sređenim državama koje više nego dovoljno vode računa o tome.

nightmareweaver
15.11.08, 22:43
sudbina fetusa je prije svega moralno i etičko pitanje,a tek onda materijalno.

vjerske institucije ne mogu određivati sudbinu fetusa.ali mogu reći svoje mišljenje.zakon je taj koji definira sudbinu fetusa.

što se tiče odvajanja love za on ekoji su već rođeni,ona se odvaja.postoje različiti programi u socijalno sređenim državama koje više nego dovoljno vode računa o tome.

Padronček ali nekak si mislim da malo nas ima na umu uvjete u Švedskoj kad ovdje posta, pa možda da se više bavimo uvjetima u socijalno nesređenim državama:seljo:.

SavaKovačević
16.11.08, 07:28
upravo tako o čemu pričaš...libumeracku za zemlje gdje se odvaja..kod nas nije slučaj...samo dođu i uzmu.Zar ti stvari prepuštaš sudbini???Slažem se da nije materijalno pitanje glavno...vjerske institucije mogu reći svoje mišljenje ,ali ovo što oni rade nije izražavanje mišljenja nego nametanje zakona...e pa sad ga jebi ,ako neki vjerski službenici počmu pisat zakone ubrzo nas nema.Da je naša država socijalno sređeni bilo bi puuuno manje toga i tu nema filozofije,ali NIJE!!!Ja bih to volio više od svega,ali se bojim da od toga ništa.:zubo:

slavonski_m
16.11.08, 08:58
Padronček ali nekak si mislim da malo nas ima na umu uvjete u Švedskoj kad ovdje posta, pa možda da se više bavimo uvjetima u socijalno nesređenim državama:seljo:.

ma i švedska je malo.trebamo svi robovati samo da uživaju socijalno osjetljivi.

jel tak?

ajmo im dat luksuz veći neg imaju najbogatiji šveđani,tak da zadovoljimo dmaće humaniste koji radije žele ubiti fetus neg mu davati neku crkavicu.

ili švedska ili ništ.:s:

slavonski_m
16.11.08, 09:00
upravo tako o čemu pričaš...libumeracku za zemlje gdje se odvaja..kod nas nije slučaj...samo dođu i uzmu.

i kod nas je to slučaj.hrvatska je socijalno osjetljiva zemlja i ima instrumente zaštite socijalno ugroženih kategorija.

nightmareweaver
16.11.08, 11:39
i kod nas je to slučaj.hrvatska je socijalno osjetljiva zemlja i ima instrumente zaštite socijalno ugroženih kategorija.

:lol::lol::lol::mama::a::a: Dodala bih još par njih ali dobila bum ban ko još jedna baba kaj je voljela izraziti mišljenje. O čemu li ti samo pričaš? Di živiš? Di radiš? Kod tebe nema kontejnera po kojima penzići traže flaše ni konzuma gdje onda stoje u kilometarskim redovima da bi iste prodali i svadili se oko svake koja ne zadovoljava uvjete za otkup? Ne vidiš kak su djeca po parku cijele dane sama i zapuštena i prljava i gladna dok im mama radi a stari loče u birtiji? Ne bojiš se djecu poslati u školu jer će ga tam prebiti neki kreten potekao iz ranije navedene obitelji radi par kuna ili mobitela ili tek tolko da ispuca svoje je...e frustracije na nekom? Ne bojiš se da te sutra lupi tramvaj jer ak crkneš crknut će i tvoji klinci uz tebe jer nema te institucije koja će ih zbrinuti na način dostojan čovjeka? Pa dušo onda si ili Todorić ili lud ili ti noge smrde ili živiš ko zna gdi pa nemaš veze s vezom ili si na jebeno teškim drogama. Socijalno osjetljiva zemlja moj k...c!!!
Naravno da takvi ko ti zagovaraju što više poroda i što više radne snage koju neće plaćati, koji će radi bijede raditi 24 sata na dan i držati jezik za zubima jer nemaju izbora, jer im starci nisu mogli platiti preskupo školovanje pa ne mogu naći nikakav pristojniji kop ili su možda starci i glodali korabicu da bi ga školovali ali prezime mu nije među onima koja dobijaju j....i posel u ovoj državi. Sva sreća da su ti isti starci davno riknuli jer nisu imali love za doktora pa ne moraju to sve gledati.
I na koji način rade navlakušu za bedaste? Tri godine porodiljskog. Je da dušice drage a posle? Dijete treba hraniti i oblačiti i školovati i plaćati dodatne aktivnosti narednih ohooohoohooohhoo godina. I idem sad prije nego kaj počnem psovati tak da bum nadmašila i samog nenadmašnog Purea.
No kaj se tiče abortusa - bolje spriječiti i uvijek bolje spriječiti. AB nije sredstvo kontracepcije već jedan gadan zahvat koji ostavlja na ženi i fizičke i psihičke posljedice. Ali - svaka je žena i svaka trudnoća slučaj za sebe i svaka je žena slobodna na temelju okolnosti donijeti odluku o tome hoće li ili neće roditi a da ju nitko od samozvanih proroka, "čistunaca" i inih nema pravo optuživati radi odluke kakva god ona bila. Čovjek je rođen slobodan i kao takav bi trebao i dočekati kraj i to bi trebali znati svi a pogotovo oni koji se deklariraju kao veliki katolici i oblizuju oltare radi mode.

nightmareweaver
16.11.08, 11:41
ma i švedska je malo.trebamo svi robovati samo da uživaju socijalno osjetljivi.

jel tak?

ajmo im dat luksuz veći neg imaju najbogatiji šveđani,tak da zadovoljimo dmaće humaniste koji radije žele ubiti fetus neg mu davati neku crkavicu.

ili švedska ili ništ.:s:

A ovaj komentar na post ili nema nikakvog smisla ili ne znaš izraziti ono što si nam velikodušno htio prenijeti u svrhu prosvijetljenja.

slavonski_m
16.11.08, 13:32
:lol::lol::lol::mama::a::a: Dodala bih još par njih ali dobila bum ban ko još jedna baba kaj je voljela izraziti mišljenje. O čemu li ti samo pričaš? Di živiš? Di radiš? Kod tebe nema kontejnera po kojima penzići traže flaše ni konzuma gdje onda stoje u kilometarskim redovima da bi iste prodali i svadili se oko svake koja ne zadovoljava uvjete za otkup? Ne vidiš kak su djeca po parku cijele dane sama i zapuštena i prljava i gladna dok im mama radi a stari loče u birtiji? Ne bojiš se djecu poslati u školu jer će ga tam prebiti neki kreten potekao iz ranije navedene obitelji radi par kuna ili mobitela ili tek tolko da ispuca svoje je...e frustracije na nekom? Ne bojiš se da te sutra lupi tramvaj jer ak crkneš crknut će i tvoji klinci uz tebe jer nema te institucije koja će ih zbrinuti na način dostojan čovjeka? Pa dušo onda si ili Todorić ili lud ili ti noge smrde ili živiš ko zna gdi pa nemaš veze s vezom ili si na jebeno teškim drogama. Socijalno osjetljiva zemlja moj k...c!!!
Naravno da takvi ko ti zagovaraju što više poroda i što više radne snage koju neće plaćati, koji će radi bijede raditi 24 sata na dan i držati jezik za zubima jer nemaju izbora, jer im starci nisu mogli platiti preskupo školovanje pa ne mogu naći nikakav pristojniji kop ili su možda starci i glodali korabicu da bi ga školovali ali prezime mu nije među onima koja dobijaju j....i posel u ovoj državi. Sva sreća da su ti isti starci davno riknuli jer nisu imali love za doktora pa ne moraju to sve gledati.
I na koji način rade navlakušu za bedaste? Tri godine porodiljskog. Je da dušice drage a posle? Dijete treba hraniti i oblačiti i školovati i plaćati dodatne aktivnosti narednih ohooohoohooohhoo godina. I idem sad prije nego kaj počnem psovati tak da bum nadmašila i samog nenadmašnog Purea.
No kaj se tiče abortusa - bolje spriječiti i uvijek bolje spriječiti. AB nije sredstvo kontracepcije već jedan gadan zahvat koji ostavlja na ženi i fizičke i psihičke posljedice. Ali - svaka je žena i svaka trudnoća slučaj za sebe i svaka je žena slobodna na temelju okolnosti donijeti odluku o tome hoće li ili neće roditi a da ju nitko od samozvanih proroka, "čistunaca" i inih nema pravo optuživati radi odluke kakva god ona bila. Čovjek je rođen slobodan i kao takav bi trebao i dočekati kraj i to bi trebali znati svi a pogotovo oni koji se deklariraju kao veliki katolici i oblizuju oltare radi mode.

pa što ti predlažeš,lutko?da žene masovno vrše abortuse jer će im djeca oteti kruh iz usta?

slavonski_m
16.11.08, 13:35
A ovaj komentar na post ili nema nikakvog smisla ili ne znaš izraziti ono što si nam velikodušno htio prenijeti u svrhu prosvijetljenja.

možda nisam bio dovoljno jasan.

stvar standarda nikad nebi smjela biti mjerilo za demografski prirast.

pa nismo u kini,isse,pa da se zakonom zabrani imati više od 1 djeteta pod prijetnjom steriliziranja roditelja.

nightmareweaver
16.11.08, 13:45
pa što ti predlažeš,lutko?da žene masovno vrše abortuse jer će im djeca oteti kruh iz usta?

Mislim da sam bila dovoljno jasna za svakog čija inteligencija prelazi prosječnu vrijednost sobne temperature. Za ostale mi se jeli...

nightmareweaver
16.11.08, 14:02
možda nisam bio dovoljno jasan.

stvar standarda nikad nebi smjela biti mjerilo za demografski prirast.

pa nismo u kini,isse,pa da se zakonom zabrani imati više od 1 djeteta pod prijetnjom steriliziranja roditelja.

Stvar standarda i te kako bi morala utjecati na natalitet jer svakome ko ima i malo soli u glavi je i te kako važno kako će i ćime odgajati, školovati i hraniti dijete, što će mu i dali moći priuštiti od stvari koje možda nisu osnovne ali i te kako bitne za dijete tipa mora, slobodnih aktivnosti i sl. Oni koji u glavi imaju samo ideju rađanja nametnutu od strane idiotske vlasti kojoj treba roblje i/ili porodiljni od tri godine i slične gluposti to očito nije bitno. Nije bitno ni onima koji imaju sve pa ne vjeruju da oskudica uopće postoji. Ni onima koji žive po motu - za mene bu bilo a kad me ne bu nek me jebu. Ne znam kojoj ti skupini spadaš (mensi očito ne) niti me nije briga, ali očito da ti nije poznata činjenica da smo jedna od rijetkih zemalja u kojoj se natalitet potiče pod svaku cijenu. Sve ostale viču: stanite ljudi hodati ćete po glavama jedni drugih a vode bute imali za još 10 godina!!!
A ono što tebi ko tipičnom muškom traktoristi nije jasno je ono na čemu ja orem ko mutava - sloboda, sloboda i sloboda pod svaku cijenu. A ti bi si rađe odrezal onu stvar negoli dao slobodu odluke bilo kome. Ne daj bože priznati ikome da žena ima pravo odluke i da sama odlučuje bilo o čemu a posebno o vlastitom životu i tijelu.Patimo od nekih kompleksa? Vrlo očito. Ne bih se čudila da smo neki propali svećenik.
Daj nek me netko bana već jednom da se skinem s ovih maloumnijih tema!!!

slavonski_m
16.11.08, 14:33
Stvar standarda i te kako bi morala utjecati na natalitet jer svakome ko ima i malo soli u glavi je i te kako važno kako će i ćime odgajati, školovati i hraniti dijete, što će mu i dali moći priuštiti od stvari koje možda nisu osnovne ali i te kako bitne za dijete tipa mora, slobodnih aktivnosti i sl.!!

u hrvatskoj zbog standarda nema potrebe vršiti abortuse.

još jednom kažem,hrvatska ima razvijen sustav zbrinjavanja socijalno ugroženih kategorija.

nightmareweaver
16.11.08, 15:00
u hrvatskoj zbog standarda nema potrebe vršiti abortuse.

još jednom kažem,hrvatska ima razvijen sustav zbrinjavanja socijalno ugroženih kategorija.

Iskreno bi mi bilo drago kad bi iz mojih postova prestao izdvajati dijelove koji sami za sebe daju ili djelomičnu ili krivu (ili oboje) sliku o onome što želim reći samo za to što to tebi trenutno odgovara i zato jer samo na taj usamljeni i odvojeni dio imaš komentar.
Standard u hrvatskoj je takak kakav je i jebeno je nikakav ali taj isti standard nije bit svega ovoga već samo jedan krak koji se prikačio na temu abortusa. Glava te teme je osobna sloboda izbora iliti pravo punoljetne i mentalno zdrave ženske osobe da na temelju osobnih stavova, saznanja, okolnosti i inog donese odluku o tome kako će riješiti situaciju u kojoj se iz nekih (opet osobnih) razloga našla. Pa ako odluči abortirati, roditi, dati na posvajanje (po meni najgora odluka i najteža)...nitko nema pravo osuđivati tu odluku ili prisiljavati tu osobu na nešto što ne želi. Može joj se ponuditi pomoć u vidu razgovora, prijedloga ili možda materijalna (kako ko stoji) ali odluka je samo njena i na ostalima je da ju prihvate slagali se s njom ili ne. Prije no što ljudi počnu pljuvati po tuđim odlukama i prije no što pokušaju organizirati tuđi život bilo bi bolje da prvo probaju izorganizirati svoj. Pravilo je da oni koji najviše vole popovati, soliti pamet drugima i govoriti im kaj moraju a kaj ne smiju, imaju putra na glavi za jednodnevne potrebe cijelog Sibira. Amen.

slavonski_m
16.11.08, 15:22
Iskreno bi mi bilo drago kad bi iz mojih postova prestao izdvajati dijelove koji sami za sebe daju ili djelomičnu ili krivu (ili oboje) sliku o onome što želim reći samo za to što to tebi trenutno odgovara i zato jer samo na taj usamljeni i odvojeni dio imaš komentar.
Standard u hrvatskoj je takak kakav je i jebeno je nikakav ali taj isti standard nije bit svega ovoga već samo jedan krak koji se prikačio na temu abortusa. Glava te teme je osobna sloboda izbora iliti pravo punoljetne i mentalno zdrave ženske osobe da na temelju osobnih stavova, saznanja, okolnosti i inog donese odluku o tome kako će riješiti situaciju u kojoj se iz nekih (opet osobnih) razloga našla. Pa ako odluči abortirati, roditi, dati na posvajanje (po meni najgora odluka i najteža)...nitko nema pravo osuđivati tu odluku ili prisiljavati tu osobu na nešto što ne želi. Može joj se ponuditi pomoć u vidu razgovora, prijedloga ili možda materijalna (kako ko stoji) ali odluka je samo njena i na ostalima je da ju prihvate slagali se s njom ili ne. Prije no što ljudi počnu pljuvati po tuđim odlukama i prije no što pokušaju organizirati tuđi život bilo bi bolje da prvo probaju izorganizirati svoj. Pravilo je da oni koji najviše vole popovati, soliti pamet drugima i govoriti im kaj moraju a kaj ne smiju, imaju putra na glavi za jednodnevne potrebe cijelog Sibira. Amen.

ok.a što je bila poanta tvoga posta?

možda mi je ne nešto promaklo.ako jeste,ispričavam se.

međutim,kao opravdanje abortusu nikako ne možemo uzeti lošu materijalnu situaciju građana rh.

prije će biti da se radi o slučajevima NEŽELJENE trudnoće uzrokovane predbračnim sexualnim životom ili nevjerom u braku.

opravdani abortus,u slučajevima kada je život majke ugrožen nitko ne dovodi u pitanje.

osobno mislim da pitanje ima dublju filozofsku pozadinu: dal se vršenjem abortusa uništava život ili se odstranjuje samo višak neželjene materije.

što se tiče socijalnih mjera glede zbrinjavanja novorođenčadi koja ostanu bez majke i oca,mislim da je to pitanje hrvatska država dobro riješila.

ti i još neki tvrdite da nije....ili barem niste zadovoljni načinom zbrinjavanja i zbog toga zagovarate abortus.ali namate argumente za tako nešto.

a ono drugo,filozofsko pitanje,predstavlja pravo pitanje : dal je abortus zločin ili ne?

ubija li netko bez suda i presude nevino ljudsko biće u zametku?

postoji li neka pozitivna snaga koja bi brinula za sigurnost tog sirotog neželjenog bića?

gdje vam je humanizam i gdje su vam skrupule?krijete ih iza navodnih materijalnih razloga?

nightmareweaver
16.11.08, 19:44
ok.a što je bila poanta tvoga posta?

možda mi je ne nešto promaklo.ako jeste,ispričavam se.

međutim,kao opravdanje abortusu nikako ne možemo uzeti lošu materijalnu situaciju građana rh.

prije će biti da se radi o slučajevima NEŽELJENE trudnoće uzrokovane predbračnim sexualnim životom ili nevjerom u braku.

opravdani abortus,u slučajevima kada je život majke ugrožen nitko ne dovodi u pitanje.

osobno mislim da pitanje ima dublju filozofsku pozadinu: dal se vršenjem abortusa uništava život ili se odstranjuje samo višak neželjene materije.

što se tiče socijalnih mjera glede zbrinjavanja novorođenčadi koja ostanu bez majke i oca,mislim da je to pitanje hrvatska država dobro riješila.

ti i još neki tvrdite da nije....ili barem niste zadovoljni načinom zbrinjavanja i zbog toga zagovarate abortus.ali namate argumente za tako nešto.

a ono drugo,filozofsko pitanje,predstavlja pravo pitanje : dal je abortus zločin ili ne?

ubija li netko bez suda i presude nevino ljudsko biće u zametku?

postoji li neka pozitivna snaga koja bi brinula za sigurnost tog sirotog neželjenog bića?

gdje vam je humanizam i gdje su vam skrupule?krijete ih iza navodnih materijalnih razloga?

Hrvatska ima užasno loše zakone što se tiče usvajanja pod prvo. Pod drugo očito da nisi upoznat sa uvjetima u domovima. Pod treće - materijalna situacija je samo jedan faktor u nizu faktora koji se obično razmatraju a na osnovu kojih osoba slobodno, bez prisile sile zakona ili drugih osoba treba odlučiti što i kako učiniti.
Pa ipak bih još dodala da nisu svi iste vjere a i da jesu nevažno - za svoje postupke čovjek je odgovoran pred sobom i pred Boginjom ili Bogom ili Alahom ili... nije dužan tražiti nikakav blagoslov nekakvog ludog susjeda. Opet se moram ponavljati - čovjeka je Bog (bez obzira kako ga nazivao) stvorio slobodnim, čovjek je dakle rođen slobodan i slobodan umire. Ne znam puno o drugim vjerama ali pošto sam rođena kako katolkinja (i dragovoljno se odrekla crkve i svih njenih licemjera) mogu mirne duše tvrditi da svatko tko osuđuje drugog i/ili mu pokuša nešto nametnuti i ograničiti slobodu vlastite odluke, drži Bibliju samo da popuni prazninu na polici, negdje između ostalih knjiga kojima pokušava dokazati da je savladao abecedu. O humanizmu se isto tako da raspravljati s osobom koja je tako žestoko spremna generalno napasti osobe koje su učinile nešto s čime se iz inih razloga ne slaže (a da mu zatrudni ljubavnica zval bi sve klinike da rezervira termin za sutra ujutro)
bez da dobro razmotri njihove razloge, pokuša malo hodati u njihovim cipelama, pogleda malo po kvartu da vidi kak žive ljudi oko njega... Jeben ti je taj tvoj humanizam. A o poklanjanju Yasmina ne bih ak baš ne moram dragi moji humanisti. Nego jesam li možda već negdje gore spomenula licemjerje? O da! Jesam!

maniac
16.11.08, 20:56
nikoga ne osudjujem, znam da je nekad tesko, neplanirano i nepozeljno imati dijete iz tko zna kojekakvih sve razloga, ali ipak je to ljudki zivot, ja bih se čitav zhivot pitao sta je to dijete moglo postati,kakve boje bi mu bile oči, dali bi imao crnu ili plavu kosu, dali bi postao doktor ili boxer...
Sve je u zivotu tesko, ali kad se sjetim da postoje ljudi koji imaju 10-ero dijece i da svi zhive sretno iako su na rubu egzistencije, onda shvatim da su ti ljudi heroji, a oni koji unište svoje dijete, plod svoje utrobe, su za mene obično smeće koji uzivaju(jebaju se), a ne snose posljedice svoga uzivanja.
Iako bi stvaranje jedanog ljudskog zhivota bilo još ljepše uzivanje.

nightmareweaver
16.11.08, 22:13
nikoga ne osudjujem, znam da je nekad tesko, neplanirano i nepozeljno imati dijete iz tko zna kojekakvih sve razloga, ali ipak je to ljudki zivot, ja bih se čitav zhivot pitao sta je to dijete moglo postati,kakve boje bi mu bile oči, dali bi imao crnu ili plavu kosu, dali bi postao doktor ili boxer...
Sve je u zivotu tesko, ali kad se sjetim da postoje ljudi koji imaju 10-ero dijece i da svi zhive sretno iako su na rubu egzistencije, onda shvatim da su ti ljudi heroji, a oni koji unište svoje dijete, plod svoje utrobe, su za mene obično smeće koji uzivaju(jebaju se), a ne snose posljedice svoga uzivanja.
Iako bi stvaranje jedanog ljudskog zhivota bilo još ljepše uzivanje.

Postoje ljudi koji se ne mogu staviti u određenu situaciju dok se ne desi njima. Ni ja ne mislim da bih mogla abortirati ali nikoga nikad radi toga ne bih osudila. Razlozi radi kojih se žene odlučuju na taj potez su različiti i strahovito je glupo i uskogrudno sve strpavati u isti koš. Ponavljam, svaka je situacija drugačija i svaku bi trebalo sagledati i izvagati da bi se mogao donijeti bilo kakav sud a smatram da kao ljudi sa svojim manama i greškama nemamo pravo bacati kamenje ni na koga. Ne razumijem zašto se i iz kojih ego razloga neki smatraju pozvani da sude o stvarima o kojima pojma nemaju.
Nadalje, da li ste ikada čuli za bolnicu za kronične bolesti dječje dobi koja se nalazi u Bistri? Vjerujem da jeste ali ni u ludilu ne možete zamisliti kakva se tamo djeca nalaze ako barem jednom niste posjetili njihov odjel. Bolnica je navodno za djecu ali tamo ima puno starijih osoba koje već odavno po godinama nisu djeca ali obzirom na to da su ih njihovi vrli roditelji tamo ostavili i ni ne pitaju više za njih, nemaju kamo ako dožive određene godine i naravno ostaju. Većina njih ne zna da je uopće živa ali jedno je sigurno - osjećaju bol, vrućinu, hladnoću i po meni nedostatak ljubavi. Tamo je osoblje vrijedno svake hvale ali malo ih je i rade u nemogućim uvjetima te nema teoretske šanse da se posvete svakom bolesniku onako kako bi zaslužilo svako dijete da mu se netko (najprirodnije roditelj) posveti. Neka mi svi oni koji u toj bolnici danonoćno vode bitku sa neimaštinom, grijanjem, pelenama i svime ostalim oproste na slijedećem - toj bi djeci bilo bolje da ih nema. Život koji cijeli provedeš ležeći u istoj sobi i na istom krevetu dok su sve aktivnosti hranjenje i prematanje - nije život.
Ako je netko tko pobaci gori od onog koji svoje dijete ostavi u bolnici i više za njega ne pita onda u tri materine. Nekaj u nečijoj glavi ne štima. Dakle tu sam obradila još jedan razlog za AB - deformirani plod.
A sad opet o jakim stavovima, zrelim razmišljanjima i silnoj ljubavi prema ljudskoj vrsti. Gore tvrdiš:"nikoga ne osudjujem, znam da je nekad tesko, neplanirano i nepozeljno imati dijete iz tko zna kojekakvih sve razloga,..." i odma iza: "oni koji unište svoje dijete, plod svoje utrobe, su za mene obično smeće koji uzivaju(jebaju se), a ne snose posljedice svoga uzivanja." Tvrditi valjda za nekog da je smeće u nekom svijetu u kojem se ne snalazim valjda nije osuda ili? Pa dajte barem sami sebe ne radite idiotima. Ok, protiv abortusa ste ali barem ne skačite sami sebi u usta u istom postu. Pobijte svoje riječi u drugom, trećem, petom... ne u istom - pa to svi vide, ovak ljudi ne čitaju sve pa se možda i provučete:auch:.
I da, "jebaju" je što? Po kojem pravopisu? Gdje si to čuo?

zvjerki
17.11.08, 08:45

Da su žene ikada masovno vršile abortuse možda bi nam svijet bio bolji, bez nabrijanih patrijahalnih sadista koji rade djecu ne pitajuć žene da li je to i njihova odluka, zabranjuju kontracepciju, pružaju kandže na svaki slobodni duh, dah zdravog razuma - jer kako bi čovjek mogao postati od majmuna,drže moralne prodike, a paralelno, u ime vjere, kolju već tisućljećima po križarskim ratovima s božjim blagoslovom, spaljuju vještice na lomačama jer je zemlja okrugla.

slavonski_m
17.11.08, 13:50
Hrvatska ima užasno loše zakone što se tiče usvajanja pod prvo. Pod drugo očito da nisi upoznat sa uvjetima u domovima. Pod treće - materijalna situacija je samo jedan faktor u nizu faktora koji se obično razmatraju a na osnovu kojih osoba slobodno, bez prisile sile zakona ili drugih osoba treba odlučiti što i kako učiniti.
Pa ipak bih još dodala da nisu svi iste vjere a i da jesu nevažno - za svoje postupke čovjek je odgovoran pred sobom i pred Boginjom ili Bogom ili Alahom ili... nije dužan tražiti nikakav blagoslov nekakvog ludog susjeda. Opet se moram ponavljati - čovjeka je Bog (bez obzira kako ga nazivao) stvorio slobodnim, čovjek je dakle rođen slobodan i slobodan umire. Ne znam puno o drugim vjerama ali pošto sam rođena kako katolkinja (i dragovoljno se odrekla crkve i svih njenih licemjera) mogu mirne duše tvrditi da svatko tko osuđuje drugog i/ili mu pokuša nešto nametnuti i ograničiti slobodu vlastite odluke, drži Bibliju samo da popuni prazninu na polici, negdje između ostalih knjiga kojima pokušava dokazati da je savladao abecedu. O humanizmu se isto tako da raspravljati s osobom koja je tako žestoko spremna generalno napasti osobe koje su učinile nešto s čime se iz inih razloga ne slaže (a da mu zatrudni ljubavnica zval bi sve klinike da rezervira termin za sutra ujutro)
bez da dobro razmotri njihove razloge, pokuša malo hodati u njihovim cipelama, pogleda malo po kvartu da vidi kak žive ljudi oko njega... Jeben ti je taj tvoj humanizam. A o poklanjanju Yasmina ne bih ak baš ne moram dragi moji humanisti. Nego jesam li možda već negdje gore spomenula licemjerje? O da! Jesam!

pa kakve veze sad ima zakon o usvajanju?što bih ti sad trebao reći na to?zar očekuješ da se složim da je sporo provođenje zakona o usvajanju djece dovoljan razlog da žene abortiraju?
pod dva,situacija u domovina je ok.nije kao u visoko razvijenim državama zapadne demokracije,ali je sukladna standardima rh.siguran sam da su djeci osigurani dobri higijenski uvjeti,3 obroka na dan,čista i uredna postelja,i pravo na školovanje.zar treba očekivati više?možda malo više luksuza?da im se pokloni automobil kad navrše 18 godina?ne kužim o čemu ti pišeš.

vjera sa tim nema nikakve veze.radi se o moralnim i etičkim načelima.čovjeku je ostavljena mogućnost izbora,a kakav će izbor biti,to zavisi od njegove svjesti i stupnja razvoja.

to što ti crkvi predbacuješ licemjerje je licemjerno od tebe.jer ti si ta koja licemjrno nalaziš opravdanja za abortus.crkva je ta koja štiti slabe i nemoćne.u pravilu,crkva je savjest društva.ako se neki njen djelatnik ogriješi o zakon onda se to ne smije pripisivati crkvi i crkvenim zakonima nego poremećaju te osobe.jer i crkveni službenici su samo ljudi,i kao takvi imaju svoje mane i slabosti,te ne mogu dosljedno provoditi crkveni nauk.

a crkveni nauk je izuzetno human i pzitivan.

što se tiče morala osoba koje žele abortirati,to je posebno pitanje.u večini slučajeva radi se o lakomislenim osobama koje se jebuckaju okolo i takvo svoje ponašanje drže za normalno.ali to nije odgovorno ponašanje.jer,ostane li trudna,nije dovoljno da kaže - 'eto ja se zajebala i predomislila,ne želim roditi nego bi da ubijem plod moje zajebancije,bez obzira što bi taj plod za par mjeseci bio potpuno ljudsko biće'.

alibi za ubojstvo ne smije i ne može biti činjenica da je plod dio majke.ako i jeste dio majke,ona se mora ponašati kao majka,a ne kao kurva babilonska.

slavonski_m
17.11.08, 13:55
Postoje ljudi koji se ne mogu staviti u određenu situaciju dok se ne desi njima. Ni ja ne mislim da bih mogla abortirati ali nikoga nikad radi toga ne bih osudila. Razlozi radi kojih se žene odlučuju na taj potez su različiti i strahovito je glupo i uskogrudno sve strpavati u isti koš. Ponavljam, svaka je situacija drugačija i svaku bi trebalo sagledati i izvagati da bi se mogao donijeti bilo kakav sud a smatram da kao ljudi sa svojim manama i greškama nemamo pravo bacati kamenje ni na koga. Ne razumijem zašto se i iz kojih ego razloga neki smatraju pozvani da sude o stvarima o kojima pojma nemaju.

sve je to ok.svi imaju pravo na biranje.

ali kakvo pravo na biranje ima plod?

tko njega,a on je najneviniji,pita želi li biti abortiran?

pa ebemu,ne radi se o komadu drveta ili starog željeza.radi se o LJUDSKOM zametku.taj isti zametak ima svoju dušu i svoju osobnost.to što živi u majčinoj utrobi ne daje za pravo majci da se prema njemu ponaša kao maćeha.

slavonski_m
17.11.08, 14:01
Da su žene ikada masovno vršile abortuse možda bi nam svijet bio bolji, bez nabrijanih patrijahalnih sadista koji rade djecu ne pitajuć žene da li je to i njihova odluka, zabranjuju kontracepciju, pružaju kandže na svaki slobodni duh, dah zdravog razuma - jer kako bi čovjek mogao postati od majmuna,drže moralne prodike, a paralelno, u ime vjere, kolju već tisućljećima po križarskim ratovima s božjim blagoslovom, spaljuju vještice na lomačama jer je zemlja okrugla.

da je baba muško zvala bi se duško.

što se tiče 'patrijahalnih sadista',milsim da je to produkt tvojeg šovinističkog shvaćanja odnosa muškarac-žena.a u to nebih ulazio.

druga stvar,čovjek NIJE postao od majmuna.najbliže istini je da su čovjek i majmun imali zajedničkog pretka.ali govoriti da je čovjek nastao od majmuna je pogrešno.

treća stvar,križarski ratovi su vođeni radi OČUVANJA PORETKA,jer je crkva bila ta koja je bila nositelj zapadne civilizacije,a ne države,jer države nisu ni postojale.postojala su kraljvstva.na čelu kraljevstva bio je kralj,a tog kralja je imenovala CRKVA,i njoj je bio odgovoran.

slična situacija je bila i sa inkvizicijom.

e sad,što se tiče povijesti križarskih ratova,to je jedno zasebno pitanje,ali ni ono nema nikakve veze sa religijom i bogom.

Nevermind
17.11.08, 14:04
nevezano tko , kome i zašto odgovara ovdje
meni je post tvoj sam po sebi

fantastičan ... bravo

slavonski_m
17.11.08, 14:31
nevezano tko , kome i zašto odgovara ovdje
meni je post tvoj sam po sebi

fantastičan ... bravo

može li cijenjeni forumaš reći koja teza iz tog posta konkretno zaslužuje njegovo slaganje sa rečenim?:)

Ramzes
17.11.08, 14:57
Sirotinja se ne bi trebala razmnožavati? :lol:

Ramzes
17.11.08, 15:00
Ja bih neke kategorije štrojio. Recimo likove sa izraženim kriminogenim djelovanjem - kazna, lupanje testisa pomoću dvije cigle. Rezultat - kriminogeni gen se ne širi dalje, a vlasniku se glas vidno utanji i tako djeluje mnogo pristojniji i bezopasniji. :smile:

slavonski_m
17.11.08, 15:02
Sirotinja se ne bi trebala razmnožavati? :lol:

pa tako ispada.valjda bi dijete otelo komad kruha majci.

Nevermind
17.11.08, 15:03
može li cijenjeni forumaš reći koja teza iz tog posta konkretno zaslužuje njegovo slaganje sa rečenim?:)
nema teza nikakvih kolko ja vidim ... samo razmišljanje pretočeno u post
ali evo : sve mi se sviđa od trećeg upitnika do zadnje točke

slavonski_m
17.11.08, 15:03
Ja bih neke kategorije štrojio. Recimo likove sa izraženim kriminogenim djelovanjem - kazna, lupanje testisa pomoću dvije cigle. Rezultat - kriminogeni gen se ne širi dalje, a vlasniku se glas vidno utanji i tako djeluje mnogo pristojniji i bezopasniji. :smile:

takav gen ne postoji.

ideja je šovinisitčka i bila je razmatrana u nacističkoj njemačkoj,i u nekim židovskim krugovima nakon drugog svjetskog rata,kada su razmatrali mogućnost zatiranja njemačkog naroda.