PDA

View Full Version : Abortus

Stranica : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

lipaoklipa
03.04.08, 15:43
naravno da se u bibliji ne spominje riječ stanica nego se kaže začeće!

lipaoklipa
03.04.08, 15:43
Malo si ovdje otisao u losem pravcu, molim bez takvog razmisljanja. Covjek je covjek, mozak isti kod svih.
ne apeliram na muslimanski mozak nego na to da me biga što oni misle

Odraz
03.04.08, 15:44
a šta se dobiva u prvoj fazi začeća? (prva 3 mjeseca)

Ramzes
03.04.08, 15:44
odakle to?
koliko se sjećam stanice su otkrivene dosta kasnije

ili opet je to netko rekao pa mora biti tako?

Vjerovatno novi Ukaz Svete stolice. Pa i Isusa su 400 i neke proglasili Bozijim sinom. Do 400-te bio covjek, pa zatim Boziji sin. Car Konstantin, zar ne? Politika ... :misli:

Odraz
03.04.08, 15:46
Vjerovatno novi Ukaz Svete stolice. Pa i Isusa su 400 i neke proglasili Bozijim sinom. Do 400-te bio covjek, pa zatim Boziji sin. Car Konstantin, zar ne? Politika ... :misli:

nemaš ti pojma :zubo:
pusti da drugi razmišljaju

:zubo:

Ramzes
03.04.08, 15:46
ne apeliram na muslimanski mozak nego na to da me biga što oni misle

Vidis, vrlo los pristup. Upoznavanje drugih kultura i religija vodi ka opcem znanju. Kao sto si upoznao Odraza, Kotacic i mene, stekao si nova saznanja, ali nisi izgubio nista od svojega. :t:

lipaoklipa
03.04.08, 15:47
a šta se dobiva u prvoj fazi začeća? (prva 3 mjeseca)

Ako nisu znali za stanice,ond bome nisu znali ni za začeće kao takvo nego im je ono bilo stapanje spolnih stanica!

Odraz
03.04.08, 15:48
Ako nisu znali za stanice,ond bome nisu znali ni za začeće kao takvo nego im je ono bilo stapanje spolnih stanica!

ma daj molim te :rofl:
nisu imali ni naziv za spolne organe, a znali su za stapanje spolnih stanica:rofl:

Ramzes
03.04.08, 15:49

Ma nemoj mi pricati ... od skora je tek poznato i naucno dokazano da djecu ne donose rode. :kava:

Odo pisati Deda Mrazu za poklon ... uvijek zakasnim pa nista ne dobijem od njega.:jadan:

lipaoklipa
03.04.08, 15:49
Vidis, vrlo los pristup. Upoznavanje drugih kultura i religija vodi ka opcem znanju. Kao sto si upoznao Odraza, Kotacic i mene, stekao si nova saznanja, ali nisi izgubio nista od svojega. :t:

Znam,hvala i cijenim to!
Nekažem da me druge religije ne zanimaju i kulture.Npr.lud sam za Japanomi tim čudacima!
Ali kada se tiče vjere poludim. Što se tiče muslimanske vjere,ne sviđaju mi se baš... :(

Odraz
03.04.08, 15:50
Znam,hvala i cijenim to!
Nekažem da me druge religije ne zanimaju i kulture.Npr.lud sam za Japanomi tim čudacima!
Ali kada se tiče vjere poludim. Što se tiče muslimanske vjere,ne sviđaju mi se baš... :(

eeee, to je druga stvar
moraš upoznati ostale da bi spoznao sebe u konačnici

zato mi govorimo općenito, dok ti svodiš na jedan pravac
tako da se nikada nećemo stati između

lipaoklipa
03.04.08, 15:51
Ma nemoj mi pricati ... od skora je tek poznato i naucno dokazano da djecu ne donose rode. :kava:

Odo pisati Deda Mrazu za poklon ... uvijek zakasnim pa nista ne dobijem od njega.:jadan:

vi ste sami rekli da nisu znali za stanice,ne ja! Pročitajte ponovno!!!!!!!!!!

Ramzes
03.04.08, 15:52
Znam,hvala i cijenim to!

Jer imas predrasude. Ja recimo jako mnogo putujem pa sam naucio posmatrati ljude bez predrasuda, a pored mene upravo sjede neki budisti. Da nisam vidio, ne bih vjerovao da neko voli rizu bez icega.

lipaoklipa
03.04.08, 15:53
eeee, to je druga stvar
moraš upoznati ostale da bi spoznao sebe u konačnici

zato mi govorimo općenito, dok ti svodiš na jedan pravac
tako da se nikada nećemo stati između

pa pitanje jest o kršćanstvu a ja ga i pokušavam opravdati uspoređujući druge vjere,a vi isto da bi dokazali da kršćanstvo nije dobro ne vidim u čemu je problem!

lipaoklipa
03.04.08, 15:55
Jer imas predrasude. Ja recimo jako mnogo putujem pa sam naucio posmatrati ljude bez predrasuda, a pored mene upravo sjede neki budisti. Da nisam vidio, ne bih vjerovao da neko voli rizu bez icega.

Ma da,ja imam predrasude!Na mojoj školi u muslimani pisali-Ubijte Krista!I tako dalje-ja ništa vele protiv njihove vjere ali naravno da ću braniti svoju!!!!!

Ramzes
03.04.08, 15:55
vi ste sami rekli da nisu znali za stanice,ne ja! Pročitajte ponovno!!!!!!!!!!

Svodi se na to. Stanice su otkrivene tek u ovom vijeku. Bavljenje naukom je bilo zabranjeno od Inkvizicije. Kao i tvrdnje da je Zemlja okrugla i da se okrece oko Sunca, zar ne? :arc:

Ramzes
03.04.08, 15:58
pa pitanje jest o kršćanstvu a ja ga i pokušavam opravdati uspoređujući druge vjere,a vi isto da bi dokazali da kršćanstvo nije dobro ne vidim u čemu je problem!

Ne ... niko ne napada Krscanstvo. A ni druge vjere. Kao sto ti vjerujes (sto ja cijenim), tako mi ne vjerujemo na takav nacin. Ja vjerujem u to da nesto postoji sto nam upravlja donekle zivotima, ali nisam zadovoljan tumacenjima koje institucije religije iznose pri cemu mislim i na islam i na krscanstvo.

lipaoklipa
03.04.08, 15:58
Svodi se na to. Stanice su otkrivene tek u ovom vijeku. Bavljenje naukom je bilo zabranjeno od Inkvizicije. Kao i tvrdnje da je Zemlja okrugla i da se okrece oko Sunca, zar ne? :arc:
I papa se ispričo za to jer crkvu vode ljudi itd...
I nije tema kada su stanice kao potpuni pojam stanice otkrivene....

lipaoklipa
03.04.08, 15:59
Ne ... niko ne napada Krscanstvo. A ni druge vjere. Kao sto ti vjerujes (sto ja cijenim), tako mi ne vjerujemo na takav nacin. Ja vjerujem u to da nesto postoji sto nam upravlja donekle zivotima, ali nisam zadovoljan tumacenjima koje institucije religije iznose pri cemu mislim i na islam i na krscanstvo.
E pa na to sam mislio,samo govorim svoje stajalište... :)

Ramzes
03.04.08, 16:00
Ma da,ja imam predrasude!Na mojoj školi u muslimani pisali-Ubijte Krista!I tako dalje-ja ništa vele protiv njihove vjere ali naravno da ću braniti svoju!!!!!

Tim magarcima bih ja usi iscupao! Isus je po islamu veci u rangu poslanika od Muhameda, samo sto islam uci da je ziv uzdignut na nebesa (nije umro, niti je razapet), i da ce se na Sudnjem danu pojaviti na obali Sjevernog mora da ponovo povede ljude. Kladim se da ovo nisi znao?

lipaoklipa
03.04.08, 16:02
ne,nisam...hm....

Ramzes
03.04.08, 16:08
ne,nisam...hm....

Eto vidis. Ali nije to cudno, cudno je koliko ljudi inace lose poznaju svoju religiju.
Ja sam mnogo citao i Bibliju i Kur'an a i Toru i jos neke knjige - Vede, a i razne filozofske rasprave, te istoriju, pa i arheologiju, kako bih sebi pokusao naci neke odgovore na pitanja koja me jos uvijek muce jer ne mogu neobrazovanijem od mene dozvoliti da mi kaze - ti moras vjerovati u ovo sto ti pricam iako ja nemam dokaze da sam u pravu, ali to je tvoja obaveza. :roll:

lipaoklipa
03.04.08, 16:12
Eto vidis. Ali nije to cudno, cudno je koliko ljudi inace lose poznaju svoju religiju.
Ja sam mnogo citao i Bibliju i Kur'an a i Toru i jos neke knjige - Vede, a i razne filozofske rasprave, te istoriju, pa i arheologiju, kako bih sebi pokusao naci neke odgovore na pitanja koja me jos uvijek muce jer ne mogu neobrazovanijem od mene dozvoliti da mi kaze - ti moras vjerovati u ovo sto ti pricam iako ja nemam dokaze da sam u pravu, ali to je tvoja obaveza. :roll:
kakve to veze ima.....islam nije moja vjera!Pa štp ako neznam ništa o tome?
Kakve veze ima obrazovanje s time?

lipaoklipa
03.04.08, 16:13
ja ne želim nikome nametati,samo davam svoje stajalište
A svoja iskustva.....to ti mogu samo licem u lice reči

Mademoiselle_
03.04.08, 17:35
Mislim da ste pogrijesili temu,ovdje se prica o abortusu,a ne o vjerama...

brun@
03.04.08, 18:43
protiv abortusa...bolje rodit pa ga dat u dom,nego ne rodit...
ja bi od ta dva radije izabrala abortus nego dom.

Ramzes
04.04.08, 11:33

Kako obrazovanje nema veze sa bilo cime?
Sve je u obrazovanju. Ako je zena obrazovana, tada ona odlucuje da li ce imati abortus, a ne njena okolina.

Juhu, nije oftoppic! :ciao:

danijelius
04.04.08, 14:08
http://img108.imageshack.us/img108/6847/08weeks01ya9.jpg8 sedmica,abortus

Mademoiselle_
04.04.08, 15:55
vidi rukica malih,joj..

Anabela
04.04.08, 16:02
Sve je u obrazovanju. Ako je zena obrazovana, tada ona odlucuje da li ce imati abortus, a ne njena okolina.

Juhu, nije oftoppic! :ciao:joj ramo sine..kako sad to?Il nisi dobro sročio il...
de objasni da te ne napadnem bez veze

brun@
04.04.08, 19:39

Juhu, nije oftoppic! :ciao:
:misli: hočeš reć da su žene koje nisu obrazovane glupe,pa netko mora umjesto njih odlučivat.

lipaoklipa
04.04.08, 19:58

Samo da znaš,i hitler je bio obrazovan!
Davam zaključak da je ZA MENE abortus kukavičko djelo ubojstva u kojem nezrela osoba ubija još nerođeno djete (što je još gore nego da je ubila čovjeka jer je ta majka djetetova jednina zaštita)kako bi izbjegla posljedice svojih djela!
Naravno,ne kažem da su one krive,nego da ih je društvo natjeralo da misle da je to u redu!A kada to same prođu uskoro če shvatiti da je to djete nešto tj. netko koga nisu nikada upoznale ali ga neće nikada zaboraviti!
Abortusa je ubojstvo,samo pogledajte onu sliku!Ubijate čovjeka,bitak koji je tek počeo živjeti a na nama debilima je da ga zaštitimo.
Bog je rekao: "Još dok si bio u utrobi majke,ja te poznavah!Još dok si bio u njenoj utrobi ja te oblikovah,ja te posvetih!
I zato mi kao kršćanu nitko ne može reći da abortus nije ubojstvo nego djelo milosrđa!Zamislite sebe da je bilo ili u dom ili ga ubit!Ne bi vas bilo!Bi li vam to bilo drago!Svako biće zaslužuje život i da samo ocijeni da li tu pripada i da li je zadovoljno!Svaki život je jedan ali ima značenje tisuću!Život je čudo i da nema života ne bi bilo ničega.Ni nas,ni svijeta-NIČEGA!Namjerni abortus je povreda ljudskosti i povreda osnove ovoga svijeta i onoga poslije smrti.Svatko tko uzme si biti sudac drugom životu čini sebe jednim poganskim Bogom koji zapravo jest onaj koji nije zaslužio život.Abortus je ubojstvo,ubojstvo nevinog!
Ono da se dijete smije pobaciti prije tri mjeseca trdusnoće su GLUPOSTI!!
Život je nasto stapanjem stanica samim time što je to predodređeno da bude jedno ljudsko biće,a kada ga ukidate,ukidate mu pravo da postoji!I zato je život već u stapanju stanica!
Abortus je ubojstvo!Ne osuđujem,samo odgovaram jer ne želim da se misli da svi misle da je to "moderno"u današnje doba i da svi tako misle!Abortus je ubojstvo,drugoga i ubojstvo vlastita sebe!

Odraz
04.04.08, 20:17
:auch:
ajme majko mila
"Bog je rekao" "Bog je rekao"
Kome je Bog rekao? Šta je rekao? S kim je to jednom komunicirao, a danas nikome ni "A" da kaže?

Jedino ko ima pravo o tome odlučiti je majka.
Znači da je djevojka od 17 god silovana i zatrudni, trebala bi roditi??

De, počnite koristiti svoju glavu.

lipaoklipa
04.04.08, 20:24
ajme majko mila
"Bog je rekao" "Bog je rekao"
Kome je Bog rekao? Šta je rekao? S kim je to jednom komunicirao, a danas nikome ni "A" da kaže?

Jedino ko ima pravo o tome odlučiti je majka.
Znači da je djevojka od 17 god silovana i zatrudni, trebala bi roditi??

De, počnite koristiti svoju glavu.

Bog je svima rekao!Postoji Biblija!
A na ovo pitanje neču ni odgovarati jer pitanje glupo!Ako hočeš odgovor ponovno pročitaj što sam prije napisao.
A uostalom,večina majki koje i zatrudne nakon što su silovane,zadrže dijete!
I da,trebale bi ga roditi!

Odraz
04.04.08, 20:27
ne, informiraj se, ne zadrže to dijete
u preko 75% slučaja abortiraju

ja sam pitao kome je rekao Bog?
znam da postoji Biblija, Kuran, Vede, Tora i ostalo
to nije bilo pitanje
pitanje je "Kome je rečeno"
Svima nije, jer meni nije rekao, nije mojoj materi, nije bratiću, nije šefu, nije strini, a koliko znam, još 6 milijardi ljudi bi htjeli znati "Kome je rekao?"

brun@
04.04.08, 20:54
Bog je svima rekao!Postoji Biblija!
A na ovo pitanje neču ni odgovarati jer pitanje glupo!Ako hočeš odgovor ponovno pročitaj što sam prije napisao.
A uostalom,večina majki koje i zatrudne nakon što su silovane,zadrže dijete!
I da,trebale bi ga roditi!
Ajde molim te ne pretjeruj.
Od kud ti te informacije da većina silovanih žena zadrže dijete.Ajd mi sad odgovori na jedno pitanje,pokazuješ se kao Velika krščanka pa me zanima da li si konzumirala sex prije braka ako si uopče u braku.Mislim da po bibliji nije dozvoljen sex prije braka.

lipaoklipa
05.04.08, 00:55
Ajde molim te ne pretjeruj.
Od kud ti te informacije da većina silovanih žena zadrže dijete.Ajd mi sad odgovori na jedno pitanje,pokazuješ se kao Velika krščanka pa me zanima da li si konzumirala sex prije braka ako si uopče u braku.Mislim da po bibliji nije dozvoljen sex prije braka.

kao prvo muško sam,nisam oženjen,nisam imao sex i ne planiram prije braka,zadovoljna!
Uostalom,ne pričamo tko je kršćanin,ja ovdje banim stajalište!
I također,nisam nikad spomenuo da sam savršen,a sex prije braka je druga stvar od ubojstva!

Ramzes
05.04.08, 06:52
Ja sam za to da svaka zena moze individualno odluciti. :kava:

Anabela
05.04.08, 07:57
ja se ipak slažem sa lipaoklipa-om..ne u svemu al dosta
evo recimo;Meni doktori ne preporučuju više da ostanem trudna jer kažu moglo bi biti kobno po moj i djetetov život i sad se ja mislim da ostanem kojim slučajem trudna..šta onda?
Mislim da abortirala ne bih.
znam da ne bi
po meni to nije pravedna borba,kako da to nazovem
a mediji,ateisti i ostali kojima se crkva zamjerila na neki način počeli su postavljati svoje zakone,svoje verzije samo da sebi opravdaju grijeh

brun@
05.04.08, 14:46
kao prvo muško sam,nisam oženjen,nisam imao sex i ne planiram prije braka,zadovoljna!
Uostalom,ne pričamo tko je kršćanin,ja ovdje banim stajalište!
I također,nisam nikad spomenuo da sam savršen,a sex prije braka je druga stvar od ubojstva!
Nisam zadovoljna ,svaka bi žena sama trebala odlučit da li želi napravit abortus ili ne.A pogotovo sad kad znam da si muško,kako ti uopče možet znat kako se žena osiječa nakon silovanja to na sreču neznam ni ja ali mogu zamislit kako bi se osiječala a ti ne možeš ni to.
Pijem kontracepciske tablete zbog hormona znaći iz zdravstvenih razloga i prije mj.dana sam posumljala da sam trudna.Prvo na čeg sam pomislila je ako jesam da se idem informiorat sa ginekologom za abortus.Ne zato što ne želim to dijete,jer imam ih dvoje i nebi mi bilo problem rodit i još petero, nego kakve bi posljedice bile na fetus zbog tableta.Nisam se htjela dovest u situaciju da se nešto dogodi da rodim defektno dijete i da se pati i to dijete i ostala obitelj.Sve biu bilo dobro dok smo mladi pa se možemo brinut o njemu a šta danas sutra kad mene i muža ne bude ,tko bi se tada brinuo o tom dijetetu tada već odrasloj osobi.Završio bi u nekakvoj ustanovi.Zar to nije patnja jedne osobe za cijeli život.Možda je ovo moje razmišljanje krivo ali na žalost oba dva roditelja sam služila nepokretne u bolovima i prikovane za krevet,zato možda ne bi mogla podnjeti psihički da mi se desi ako imam izbora da ne rodim bolesno dijete.Zato mislim da svaka žena treba samostalno odlučivat o abortusu i abortus treba biti legalan.