PDA

View Full Version : Abortus

Stranica : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11]

Aldous
07.02.09, 14:36
kak su ljudi nelogični :arc:.. ne znam dal da plačem il se smijem

Ovo 'nelogični' se odnosi na mene? :zbunjeni:

oblak24
07.02.09, 18:54
pa ne... slažem se s tobom... zaključi sam
khm...

ada
07.02.09, 18:59
Abortus NE, ali pravo izbora DA!!! Al samo ako je od oba partnera, inače njet!

U čemu je izbor, ako je abortus NE!?:rofl: ..i kaj?.. obadva partnera se moraju složit da se nesmiju složit, tj. da moraju složno povikat NE!?:rofl::lol::rofl:

Aldous
07.02.09, 19:14
pa ne... slažem se s tobom... zaključi sam
khm...

mogla si biti i ironična! :smile:

:t:

U čemu je izbor, ako je abortus NE!?:rofl: ..i kaj?.. obadva partnera se moraju složit da se nesmiju složit, tj. da moraju složno povikat NE!?:rofl::lol::rofl:
kontradikcija uočena u postovima gore! :joja:

tomo crni
10.02.09, 12:22
po tvome znaci ni covijek u komi nije ziv jer nema mozdanu aktivnost, ako ga ubijes to znaci eutanazija! ma dajte ljudi, ak nezelis dijete nemoj ga ubiti, mozes ga dati na posvajanje, ima toliko ljudi koji bi htjeli djecu, a nemogu je imati.

oblak24
10.02.09, 14:27
a ima još i više djece po domovima koju nitko ne želi

Aldous
10.02.09, 14:41
po tvome znaci ni covijek u komi nije ziv jer nema mozdanu aktivnost, ako ga ubijes to znaci eutanazija! ma dajte ljudi, ak nezelis dijete nemoj ga ubiti, mozes ga dati na posvajanje, ima toliko ljudi koji bi htjeli djecu, a nemogu je imati.

Bolje je od djeteta napraviti osobu koja će čitav život trpiti nemilosrdne udarce tog istog života, koja će, ako tom usudu nekako i izmakne, tpjetii psihičke posljedice činjenice da je NEŽELJENO ?!

Za takvu utpšiju potrebna je sređena država. Bilo kakvu zabranu država smije izreći samo nakon što osigura zaleđe za svoju odluku.

zspajic
10.02.09, 22:53
Protiv !

Mademoiselle_
10.02.09, 22:58
Prije kad sam bila mlađa i kad sam bila maloljetna sam često o tome razmišljala i uvijek sam sebi govorila da bih abortirala kad bi mi se to dogodilo,ali ne bih u svom gradu..kao prvo što su nestručni,i kao drugo većina me poznaje...
Sad dogodi,ne bih imala srca abortirati kad znaš da nešto u tebi raste...i onda sebi postavim pitanje,a šta ako tu osobu ne budem voljela..e pa nisam nikad ni išla u krevet s nekim tamo.
:smile:...a sad ozbiljno:
Uglavnom ne bih abortirala,nisam dovoljno jaka za toga djecu volim više od bilo čega..ali sam za abortuse inače,jbga svatko ima pravo da odluči šta će da radi sa svojim životom i tijelom.Ali bih uvela opciju da osoba može uraditi samo jedan abortus i da se više zakonski ne može.

Aldous
10.02.09, 23:17
Protiv !

Argumentiraj! :kava:

Aldous
10.02.09, 23:17
Prije kad sam bila mlađa i kad sam bila maloljetna sam često o tome razmišljala i uvijek sam sebi govorila da bih abortirala kad bi mi se to dogodilo,ali ne bih u svom gradu..kao prvo što su nestručni,i kao drugo većina me poznaje...
Sad dogodi,ne bih imala srca abortirati kad znaš da nešto u tebi raste...i onda sebi postavim pitanje,a šta ako tu osobu ne budem voljela..e pa jbga više neću ići u krevet s ljudima koje ne volim:lol:
Šalim se!:smile:...a sad ozbiljno:
Uglavnom ne bih abortirala,nisam dovoljno jaka za toga djecu volim više od bilo čega..ali sam za abortuse inače,jbga svatko ima pravo da odluči šta će da radi sa svojim životom i tijelom.Ali bih uvela opciju da osoba može uraditi samo jedan abortus i da se više zakonski ne može.

Pametna devojka! :t:

jbg zaboravio sam multi on :jadan:

KCN
11.02.09, 10:35
apsolutno za

daze
12.02.09, 01:39
Čovjeku se ne smije dati na pravo da oduzme život drugom ljudskom biću samo zato što je on napravio neke pogrešne odluke u životu. I to je ubojstvo, isto kao i smrtna kazna, totalno barbarski čin. Jedino pravo oko ljudskih života na koje bi čovjek trebao imati pravo je eutanazija.

ivo-slano
12.02.09, 10:20
Ne znam što bih rekao. Kao deklarirani katolik sam protiv svakog ubojstva, pa tako i čedomorstva. Nije bitno da li to netko naziva fetus, da li je plod dovoljno razvijen itd...itd....važno je uvijek naći dobro opravdanje. :auch:
A s druge strane đođi u situaciju da ti doktori otkriju da imaš nerazvijeno dijete, da će imati downov sindrom ili još gore da će mu faliti pojedini organi, ama ne bi se razmišljao (a vjerovatno ni žena).
Prema tome, tko sam ja da o nekome odlučujem ili sudim. Nikad ne znaš kakva nevolja ili problemi tjeraju ljude na takav čin. Svatko sam donosi odluke u svom životu, a poslije se kaje ili plaća za krive. Tako je oduvijek bilo. Amen.

E da, anketa: Ma ne znam što bi rekao. Ne podržavam, ali ako se mora...onda se mora

tomo crni
12.02.09, 16:13
nije istina da niko nece djecu iz domova, samo je postupak takav da dijete vec ostari prije nego netko dobije pravo da ga usvoji, a nakraju i djeca iz domova nisu manje vrijedna nego tvoja ili moja, samo nisu imala srece da imaju roditelje. i bolje da su u domu nego da su ubijena!

Aldous
13.02.09, 16:58
nije istina da niko nece djecu iz domova, samo je postupak takav da dijete vec ostari prije nego netko dobije pravo da ga usvoji, a nakraju i djeca iz domova nisu manje vrijedna nego tvoja ili moja, samo nisu imala srece da imaju roditelje. i bolje da su u domu nego da su ubijena!

A naši domovi puni! Baš ti stvarnost ide u prilog.

RH nema kvalitetno socijalno uređenje i kao takva naprosto ne može očekivati da je zabrana abortusa prihvatljiva.

Krada222
14.02.09, 15:54
Ma pustite crkvu na miru, sa dosta njihovih stavova se mi svi neslažemo, pa šta onda.A što se tiče abortusa da ali samo u jebeno opravdanim slučajevima a nažalost ima ih.Jedan primjer samo:ima jedna žena koja je već napravila abortus nekih sedam osam puta i takvoj definitivno bi to trebalo zabraniti, ma njoj bi trebalo zabraniti da vidi kurac do kraja života.Pozdrav seljaci!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::s::s::s::s::s::s::s::s:

Aldous
15.02.09, 16:31
Ma pustite crkvu na miru, sa dosta njihovih stavova se mi svi neslažemo, pa šta onda.A što se tiče abortusa da ali samo u jebeno opravdanim slučajevima a nažalost ima ih.Jedan primjer samo:ima jedna žena koja je već napravila abortus nekih sedam osam puta i takvoj definitivno bi to trebalo zabraniti, ma njoj bi trebalo zabraniti da vidi kurac do kraja života.Pozdrav seljaci!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::s::s::s::s::s::s::s::s:

To smo sve već čuli. :kava:

skeletor
16.02.09, 16:04
Amo mi to ovako,ja jesam za pravo abortusa,ali iskreno nije mi to drago niti malo,nemože se nitko stavljati u položaj pojedine žene,nakon što neplanirano zatrudni,stoga neželim komentirati,pravo je svakog para da odluči kako će i šta.

Meni osobno to smeta gledajući iz ovog stajališta nebi to mogao napraviti ja,jer smatram da je neznam koja neplaniranost i neznam što,prvi osmijeh novorođenčeta plaća i oprašta sve,prvi koraci,prva riječ itd,smatram da u tom trenutku ubija bi sebe šta san pomislija da tribala bi pobacit!
Ostajem na pravu izbora,ali ja nebi to mogao!

Aldous
16.02.09, 16:36
Amo mi to ovako,ja jesam za pravo abortusa,ali iskreno nije mi to drago niti malo,nemože se nitko stavljati u položaj pojedine žene,nakon što neplanirano zatrudni,stoga neželim komentirati,pravo je svakog para da odluči kako će i šta.

Meni osobno to smeta gledajući iz ovog stajališta nebi to mogao napraviti ja,jer smatram da je neznam koja neplaniranost i neznam što,prvi osmijeh novorođenčeta plaća i oprašta sve,prvi koraci,prva riječ itd,smatram da u tom trenutku ubija bi sebe šta san pomislija da tribala bi pobacit!
Ostajem na pravu izbora,ali ja nebi to mogao!

A jes originalan, ba!!

Al svejedno mi se sviđa! :t:

skeletor
16.02.09, 18:04
Znam da nije orginalno ali je od srca!

Aldous
16.02.09, 18:13
Znam da nije orginalno ali je od srca!

Ma ja se zajebajem. Pa i napisao sam da se slažem i da me se dojmilo. Sve 5! :t: