PDA

View Full Version : Put putuje Latif-Aga...

AmADin_gospo
18.05.07, 11:05
ima jedna stara bosanska sevdalinka koja kaže:
"Put putije, Latif-aga sa jaranom Sulejmanom"

tako i japočinjem svaki svoj put.. s tom pjesmom... al tema ovog posta nije pjesma nego osječaj, naime... svaki put kad krenem negdje gdje nisam nikada bio, mislim negdje dalje, u drugi dalek grad,dan prije, imam naku jebemu tremu, i sav sam nakav pesimističan, sve ko da e mi se nešto desiti.. pa mi se onda po glavi počinju motati nake nebuloze i crne misli... nekako.. ko da imam fobiju od nepoznatog i dalekog... inače ovo mi se dešava samo kad sam prinnuđen da idem sam, a več kad drugi put idem, osječam se bolje i bez treme.. ko da mi to posane poznato i siguran sam da mi se ništa neče desiti, ali kad imam suputnika, onda sam bez treme i veselim se svakom putu

inače nisam nakav avanturista pa da sam željan putovanja po svijeti u nakog istraživanja nepoznatog... žto sam bliže kuči i sarajevu, to sam nekako sretniji i bolje se osječam...

šta je s vama, jeste li vi avanturisti željni putovanja po svijetu... i imate li vi vaku tremu ko ja?

mona
18.05.07, 12:33
o, da. volim biti spakirana, na zeljeznickom kolodvoru (i dalje mi je to no1 sredstvo putovanja- avioni i auti, busevi nula bodova) i s kartom (i s putovnicom, uf) u ruci...
nevjerojatan feeling.:s:

sama ne volim putovati, osjecam se ko pale :zubo: ali vise od 4 covjeka me nazivcira i iscrpi.
ako idemo nekamo gdje je jedan od nas bio- haj lajf; ako nam je nepoznato mjesto i put malo je trema nekakva.

nisam tip kojeg treba nagovarati puno da se spakira i krene, volim vidjeti, osjetiti, istrazivati nova mjesta- a kad par puta negdje odem, poslije ne racunam to kao neki veliki odlazak, i tamo sam ko doma ubrzo. tad trazim kud bi odatle mogla dalje... http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/k020.gif

Mrs. T
18.05.07, 14:26
ja isto kada negdje tako putujem, na neki dalji put ili nešto slično ne mogu uopće spavat cijelu noć prije puta zbog te tzv. treme :auch:

ne volim isto tako putovati sama (Pale sam na svijetu), ali glupo bi mi bilo sada reći da volim putovati budući da baš i ne putujem, ali voljela bi putovati, vidjeti svijeta, upoznati nove kulture, ljude itd..i nadam se da hoću

Amelie
18.05.07, 14:36
Ja sam isto jako nervozna pred put, i uopste ne mogu da spavam, a inace mi je uvek muka u toku putovanja (bolest vožnje) osim kad ja vozim, valjda se tada toliko skoncentrišem, da ne stigne da mi bude muka. Zbog svega navedenog baš i nisam tip svetskog putnika, iako bih jako volela da vidim neka mesta, pitanje je da li i kad ću tamo otići...

Mrs. T
18.05.07, 14:43
ja volim gledat kroz prozor, npr. u basu uvijek moram ja sjedit do prozora i onda su mi oči ovakve :a:

Amelie
18.05.07, 14:49
ja volim gledat kroz prozor, npr. u basu uvijek moram ja sjedit do prozora i onda su mi oči ovakve :a:

Ma i ja bih volela da gledam, ali pošto moram pre puta obavezno da popijem trableticu Dramomine, budem sva ošamućena i već posle pola sata počne da mi pada glava, što urnebesno zabavlja moju decu, koja onda počinju da me gurkaju i štipkaju i crkavaju od smeha na moje usporene reakcije i mumlanje :ceka:

Mrs. T
18.05.07, 14:55
sva sreća da nemam takvih problema, nikad mi nije slabo i samo ko pas gledam kroz prozor :a: još mi samo fali da jezik isplazim

AmADin_gospo
18.05.07, 15:00
hehee, vidiš, kako rekoh, mene jejedino trema kad negdje prvi put idem sam... več sledeči, nemam treme.. nekako, strah me da se šta ne desi pa budem sam...

ali, ako je neko pored mene.. onda i na kraj svijeta... nemam problema...

Odraz
18.05.07, 16:12
Ja jedva čekam da sjednem u avion, da krenem i da šibam.
Ili u bilo koje drugo prevozno sredstvo...
Obožavam putovati, i nema panike nikad oko ničega.

mona
18.05.07, 16:39
sva sreća da nemam takvih problema, nikad mi nije slabo i samo ko pas gledam kroz prozor :a: još mi samo fali da jezik isplazimja to radim u autu- i stalno nest spazim 'vidi ovo', 'gle tamo' i to... :auch: :smile:

Mrs. T
18.05.07, 18:16
i ja isto :zubo:
ponekad sam ko malo dijete: "viiiiiiiiiidddi" :auch:

ma obožavam putovati, kao što sam rekla iako ne putujem i upravo imam tu "tremu" pred put i ne mogu spavat noć prije od išćekivanja i onda kada sjednem npr. u bus, kažem sebi "krećemo"