PDA

View Full Version : Tumaèenje snova - što se skriva u seksualnim snovima

sslzm
18.10.06, 09:38
Sanjate o seksu s kolegom s posla? O tome da se seksate s potpunim neznancem na javnome mjestu? Ili s bivšim? Bez brige, ovakvi snovi ne znače da u vama čuči nevjerna i promiskuitetna osoba. No što onda znače?

Seks je oduvijek bio česta tema i muških i ženskih snova. Prije stotinjak godina Freud je zaključio da većina snova predstavlja neki oblik seksualne represije. Kako je u to vrijeme seks s kulturnog stajališta bio potiskivan, vrlo je lako moguće da su se puno češće kod pojedinaca javljali takvi snovi.

Za Freuda su tako štapovi, noževi, olovke i slično bili simboli penisa, a kutije, zdjele, sobe ili tuneli simboli vagine. Čin seksa u snovima je po njemu moglo simbolizirati i uspinjanje ili spuštanje po stepenicama. Dosta je njegovih teza s vremenom opovrgnuto, ne neke se i danas smatraju točnima.

Tumačenje seksualnih snova, naravno, nije počelo s Freudom. Mnoge domorodačke civilizacije vješto su tumačile takve snove. Tako su Indijanci iz plemena Irokeza vjerovali da je radnja iz snova povezana sa stvarnim životom te da je treba rekonstruirati kako bi se smanjio psihički i fizički stres. Želje duše trebalo je zadovoljiti ili doslovno ili simbolički. U skladu s tim nikoga ne bi začudio zahtjev muškarca koji je sanjao orgije da mu ostatak plemena to i omogući.

Ovako u snovima vidite kolegicu s posla? No, no...

Bez obzira na plemenske običaje i psihološke profile, znanstveno je dokazano da iako muškarci češće imaju seksualne snove, žene su te koje u svojim snovima češće doživljavaju orgazme. Većina ih također potvrđuje da su se u tim snovima osjećali jednako kao i kada vode ljubav s nekim u stvarnom životu. Isto se događalo i s njihovim tijelima – kontrakcije mišića, ubrzan rad srca, ubrzano disanje…

Kao i analizom uobičajenih snova, analizom onih seksualnih možete dobiti dublji pregled u svoj stvarni seksualni život. Uzmite u obzir da snovi mogu imati bezbroj značenja, mogu reflektirati potrebe vašeg tijela, želju za seksom, no mogu imati i značenje koje nema veze sa seksom. Naprimjer…

Seks s bivšim

Iako se možda ne čini tako, sanjati da ste intimni sa svojim bivšim partnerom ne znači da ga niste preboljeli. Baš suprotno, može značiti da je njegovo mjesto u potpunosti zauzeo netko drugi ili pak da postoje neke stvari koje niste međusobno riješili, no sigurno je da u pitanju nisu stari osjećaji.

Bez brige, ovakav san ne znači da ste pritajena homoseksualka

Seksati se na javnome mjestu (i biti uhvaćen pri tome)

Kako je najčešći osjećaj koji se javlja u ovakvom snu tjeskoba, vrlo je vjerojatno da je riječ o nekim razmiricama unutar veze ili o strahu od seksualne intimnosti.

Seks s osobom istog spola

Iako se kod većine automatski javlja strah da bi to mogla biti naznaka potisnute homoseksualnosti, uglavnom je riječ o osobi za koju vi osobno smatrate kako je postigla više nekih osobnih ciljeva od vas. Sanjati intiman odnos s tom osobom vaša je želja da budete na istoj razini.

Seks s kolegom ili poznanikom

Ukoliko je riječ o dosadnom seksu, što je dosta često s obzirom da nije neuobičajeno da vas ta osoba u stvarnom životu uopće ne privlači, vrlo je lako moguće da se jednostavno trenutno dosađujete, bilo na poslu bilo općenito u životu. Ukoliko je pak riječ o predobrom seksu s kolegom koji vam se i inače sviđa, hm, možda je vrijeme da se zapitate neke stvari….

Razračunajte s inhibicijama...

Seks s partnerom

Možda imate problema s prepuštanjem. Fantazirate li o seksu s partnerom kakav inače nemate, vjerojatno jedno od vas dvoje ima problema s inhibicijama. Jednom kada osvijestite taj problem može vas doći do ispunjavajućeg iskustva i nezaboravnog seksa.

Možda najvažnija stvar na koju biste trebali obratiti pozornost kada se probudite iz seksom nabijenog sna jest da zapamtite svoje osjećaje u tom trenutku. Stvari koje ste tijekom dana potisnuli u svoju podsvijest možda pokušavaju izaći na vidjelo. Ukoliko vas neki san uznemirava ili se prečesto ponavlja, možete se obratiti i psihoterapeutu za pomoć. Na sreću, većina je seksualnih snova isključivo zabavna, uzbuđujuća, a ponekad i nadahnjujuća, pa što god sanjali u vezi sa seksom, ugledajte se na plemenska učenja i pokušajte doživjeti orgazam – u snu ili na javi.

Mrs. T
18.10.06, 09:42
Najgore je to što uvijek sanjam fenomenalan sex s nekim odličnim tipom, a nikako da mu vidim lice....
a šta takav san znači: da mi fali sexa... :ljuti:

Mrs. T
18.10.06, 09:45
U skladu s tim nikoga ne bi začudio zahtjev muškarca koji je sanjao orgije da mu ostatak plemena to i omogući.

:eek: A hoće li mi pleme Seljaka Online omogućiti ono što sam sanjala.... :rofl: :rofl:

teta
18.10.06, 10:32
Najgore je to što uvijek sanjam fenomenalan sex s nekim odličnim tipom, a nikako da mu vidim lice....
a šta takav san znači: da mi fali sexa... :ljuti:

ne. znaci da se palis na sex sa neznancima. 8-)

HydraGyrum
18.10.06, 11:17
Sanjate o seksu s kolegom s posla?

Ja ništa ne radin pa nemaden koleginica s posla.

O tome da se seksate s potpunim neznancem na javnome mjestu?

Stalno sanjan onu udovicu pok. Joze iz dojnega sela. Najlipje mi je kad je sanjan i onda je ja u snu pitan "Kako ćemo?" a ona ne bud lina rekne "Kako god oćeš, ovo je tvoj san!" Mili Bože lipote!

Ili s bivšim?

Na takove ne trošin svoju fiskulturu. Da su valjale u krevetu ne bi bile bivše.

Bez brige, ovakvi snovi ne znače da u vama čuči nevjerna i promiskuitetna osoba. No što onda znače?

Znači da mi prikoviše fali oni stvari i onda opali donja u gornju i ode sve vragu. Eto to to znači.

Anonymous
18.10.06, 14:11
Već sam jednom napisala da često sanjam da vodim ljubav sa Dragim. Sve u svemu, bude dobro. Zajeb je samo šta se bolje osjećam u javi nego u snu. Moja mašta nije bujna kao njegova pa kad sanjam ili maštam to ne bude ni u pola dobro kao onda kad to bude na javi i on ostvari svoje maštanje koje samo nadopunjuje moje. 8-)

Mrs. T
18.10.06, 21:52
evo još malo o ovoj temi...

- Erotski snovi ne samo da su zdravi, nego su i neophodni, jer nas na osobit način rješavaju potisnutih želja ili problema na način da ih simbolično 'proživljavamo' ili se s njima suočavamo na neki drugi način. Oni mogu, ali i ne moraju imati direktnu seksualnu pozadinu

- Noćni izleti u zemlju fantazije najčešće imaju mnogo dublji psihološki značaj nego što se to isprva čini. Naš um snovima istražuje nešto što nam je previše apstraktno, uznemirujuće ili teško prihvatiti tijekom budne svakodnevice. Mnogi stručnjaci slažu se da se u svakom našem snu radi isključivo o nama samima, a svako mjesto, osoba ili stvar koji se u njemu pojavljuju na neki način predstavljaju neku našu osobinu, želju, strah ili ideju.

- Neki od motiva i situacija vrlo se često pojavljuju u erotskim snovima i skoro svi se slažu oko njihovog značenja.
Evo nekoliko takvih:

1. Nepoznati partner/partner bez lica
Nalazite se u implicitno ili eksplicitno seksualnoj situaciji s anonimnim, ali jako seksipilnim, intuitivnim i senzualnim partnerom – no, nikada prije ga niste vidjeli, često čak ne možete ni raspoznati njegove/njene crte lica.

Moguće objašnjenje: Jedno značenje vrlo je jednostavno – želite seks bez komplikacija, u njegovoj sirovoj, životinjskoj formi.
Želite seks bez odgovornosti i osjećaja. Drugo objašnjenje ponudio je svojevremeno još veliki psiholog Carl Jung, koji je napisao da su snovi o savršenom, ali 'bezličnom' partneru samo način na koji vam um govori da želite poboljšati sebe i kod sebe razviti kvalitete koje primjećujete kod tog partnera. On je zapravo – vi sami, odnosno ono što biste željeli biti.

2. Iznenadni povratak bivšeg/bivše
Odjednom se nađete u krevetu ili u nekoj drugoj seksualnoj situaciji s bivšim partnerom.

Moguće objašnjenje: Ne bojte se – ovo najčešće ne znači da vam nedostaje stara ljubav, nego upravo suprotno, da je želite izbaciti iz svog sistema. Ako ste sreli nekog novog, možda je ovaj san samo jedan od načina da se mentalno pripremite za novu vezu. Većina analitičara smatra da osobe koje se pojavljuju u našim snovima gotovo uvijek predstavljaju neki aspekt nas samih – zato, ako ste nedavno imali ovakav san, vjerojatno trebate preispitati odnos koji ste imali ili imate s tom osobom i upitati se na koji način ste reagirali ili reagirate na njene pojedine osobine.

3. Partner koji nestaje
Neposredno prije ili čak tijekom seksa vaš partner jednostavno iščezne.

Moguće objašnjenje: Dakako, prvo objašnjenje koje će vam svatko 'upućen' u te stvari ponuditi je strah od napuštanja i frustracija partnerom na kojeg se ne možete osloniti. Međutim, ovaj san može značiti i da vam nedostaje samopouzdanja, bilo da je riječ o ljubavnoj ili o bilo kojoj drugoj životnoj situaciji.

4. Seks s poslovnim suradnikom/suradnicom
Zabrijali ste s nekim s kim radite. Super ako se radi o mladoj i zgodnoj osobi, ali može biti i da je riječ o naboranoj tajnici pred penzijom ili trbušastom, znojnom šefu...

Moguće objašnjenje: Ovaj san je najčešće seksualna metafora koja može značiti tek to da uživate u radu i zajedničkom vremenu s tom osobom. Iako možda toga niste ni svjesni, zapravo se na neki način osjećate ugodno ili sigurno u njenom/njegovom društvu.

5. Seks u javnosti
Seksate se na javnom mjestu, a stranci vas promatraju.

Moguće objašnjenje: Može ukazivati na strah od seksualne bliskosti ili strah da ćete biti zatečeni u ranjivom ili nespremnom stanju. Ovaj san može vam govoriti da pokušavate biti nešto što niste – odjeća je metafora za vašu javnu osobnost, ono kako se prikazujete pred ljudima, a njen gubitak može značiti strah da će ljudi otkriti vaše pravo lice. Također, može biti i da osjećate krivnju zbog nečega što ste učinili ili načina na koji ste se prema nekome ponijeli.

6. Homoerotični snovi
Nalazite se u seksualnoj situaciji s osobom istog spola.

Moguće objašnjenje: Iako postoje razlike u tumačenjima s obzirom na to je li riječ o gay ili lezbijskom snu, većina stručnjaka slaže se u jednom – ako vas homoerotski snovi uznemiruju, vjerojatno nemate seksualnih sklonosti prema istom spolu. Najčešće objašnjenje ovakvog motiva je da jednostavno želite da vaš partner iskaže neke kvalitete obično svojstvene vašem spolu – primjerice, inicijativu ili sklonost dominaciji ako je riječ o ženi, ili više nježnosti ako se radi o muškarcu.

7. Ne možete se uzbuditi
San koji znatno češće imaju muškarci – nalazite se u vrlo uzbudljivoj situaciji, ali ne možete ga 'dići' iz bilo kojeg razloga.

Moguće objašnjenje: Ovo je samo jedna od varijacija na vrlo rašireni motiv 'paralize'. Tko od nas nije sanjao da ima poteškoća s kretanjem ili govorom? Ovisno o kontekstu, ovaj san može značiti da se osjećate nemoćnima u nekom području života – primjerice, ako već neko vrijeme neuspješno tragate za novim poslom ili ako ste frustrirani jer o vašoj sudbini odlučuje netko drugi, a vi ne možete ništa učiniti...

Osim ovih 'klasičnih' erotskih snova, čije tumačenje najčešće čak i nema direktne veze sa seksom, postoje i oni simbolični, kod kojih je situacija sasvim obrnuta. Njihov sadržaj nije erotski, ali moguće je da itekako imaju veze sa seksom. Na primjer, ako sanjate bujice vode, pljuskove ili vodopade, vaš psihoanalitičar mogao bi vam reći da ste 'zagorjeli' i da vam je hitno potrebna 'akcija', jer takav san najčešće predstavlja vaš nabujali libido.

Također, ukoliko sanjate o švedskim stolovima s gomilama hrane i pića, vrlo je vjerojatno da je vaša podsvijest izjednačila taj objekt želje (konzumaciju hrane i pića) sa seksom. Najčešći konkretni motivi su sočno voće, kremasti kolači, potoci vašeg omiljenog napitka... Ako često imate takav san, lako je moguće da zapravo žudite za ljubljenjem, oralnim seksom, novim i drukčijim tjelesnim avanturama, raznolikošću u seksualnom životu, promiskuitetom...

Ramzes
06.03.07, 13:55
4. Seks s poslovnim suradnikom/suradnicom
Zabrijali ste s nekim s kim radite. Super ako se radi o mladoj i zgodnoj osobi, ali može biti i da je riječ o naboranoj tajnici pred penzijom ili trbušastom, znojnom šefu...

Moguće objašnjenje: Ovaj san je najčešće seksualna metafora koja može značiti tek to da uživate u radu i zajedničkom vremenu s tom osobom. Iako možda toga niste ni svjesni, zapravo se na neki način osjećate ugodno ili sigurno u njenom/njegovom društvu.

Sumnjam da je odgovor uživanje u zajedničkom radu ... u radu se ne može uživati, jes' normalna???:arc:

Mrs. T
07.03.07, 01:23
i seks je rad :zubo:

agathaa
07.03.07, 12:52
i to fizicki rad:t:

ajs
07.03.07, 13:21
najbolje placeni :kava:

Mrs. T
07.03.07, 13:40
i to fizicki rad:t:

a šta je s ručnim radom, on je najcjenjeniji :rofl:

agathaa
09.03.07, 12:33
to su ipak finese:corn:

kukumar
29.01.08, 00:45
Mrs. T ruzo,di si ovo sve iskopala...sve si pretrazila nebili mu vidila facu...a jel se probudis mokra

oya
05.03.08, 19:57
mrs. T možda je san povezan s time da se ti ne voliš otkrivati pred drugima?

Carnivore
25.03.08, 20:42
ovo je zanimljivo xD

niki-kiki
06.04.08, 11:58
ja cesto sanjam neke sexualne stvari ali nevidim lice osobe .........

britak
11.04.08, 14:36
Često sanjam one koje ševim...oooo daaaa!!!!:lol: :lol:

becar
06.05.08, 15:25
Nije bio baš sexy san ali kolegica mi je pokazala guzu i na njoj sitno tetoviran moj nadimak i imala je tako cupavu macu kad se naguzila da sam jedva uspio procitati tetovažu...Jel ima netko tko bi mi mogao reci kakvo znacenje nosi ovako blesav san???

becar
30.06.08, 22:33
Nakon mjesec dana se nadovezujem sam na svoj post...hmm naletio sam negdje na ove rijeci ; Snovi se ne ostvaruju, nego snove zamjenjuju novi snovi...
Ehh stvarno ne znam što mi je danas...ali ev vec vidim u ovome još neku dvosmislenost...recimo da se san ostvari i onda ga živimo!!! He a upravo to bi moglo znaciti ono da je san zamjenio novi san, a to jest san kojeg živimo...
P.S. nema to veze sa onim prethodnim postom gdje spominjem kolegicinu guzicu...cisto bez veze sam se nadovezao na ovu temu...

KCN
01.07.08, 09:30
jebo sexualne snove
ja u zadnje vrijeme sanjam stalno slične snove
da selim (protiv svoje volje) i da su mi dali otkaz
evo ovu noć sam sanjala da mi je predsjednik uprave osobno došao doma da mi da otkaz
i to je snimala televizija
kao nek to vidi 4 miljona ljudi (???!!!)
dofurao je sa sobom veterinara (WTF???!!!) i njegovu asistenticu
i kao ja ćem sad postati nova asistentica tom veterinaru
ja popizdila da ću ih tužiti i ošla tražiti najboljeg odvjetnika za te stvari

...jeba te, sad kad sam ovo pisala sam shvatila zašto veterinar

riješeno dakle