PDA

View Full Version : Namazi na kruh

Stranica : [1] 2

Mademoiselle_
04.04.07, 17:12
Ja volim namazati eurokrem,pastetu,neki sirni namaz i preko salama

A evo i odlican recept

http://www.coolinarika.com/clanak/priprema-namaza-od-patlidzana

A sta vi volite?:corn::bravo:

mona
04.04.07, 18:48
http://www.crochef.com/index.php?recept=194 ooopako fino

Buba
04.04.07, 18:51
Masti kruva i aleve paprike :seljo:

ajs
04.04.07, 21:09
pašteta od tune :t:

Amelie
05.04.07, 09:00
Ja volim namazati eurokrem,pastetu,neki sirni namaz i preko salama

Iskreno se nadam da ne stavljaš sve ovo zajedno:arc:

Mademoiselle_
05.04.07, 11:44
stavljam.Zasto ne?:zubo:

probaj,ukusno je:lol:

agathaa
16.04.07, 09:42
pašteta od tune :t:
definitivno:bravo:

Odraz
16.04.07, 09:50
Najbolji namaz je tatarski biftek.

agathaa
16.04.07, 10:24
da, na topli kruh...mljac

Odraz
16.04.07, 10:25
i malo maslaca ispod? :zubo: :glad:

agathaa
16.04.07, 12:20
da, naravno...nema bez maslaca:no:

agathaa
16.04.07, 12:21
daj, sline mi cure...dosta o tome, jer ako ne pa pa salata..:ciao:
kako da onda nakon toga jedem salatu s piletinom?!

agathaa
02.02.08, 21:41
jedan koji ja obozavam, a voljet ce ga svi koji vole grcku kuhinju:cerek:
super jednostavno

Namaz od jogurta

ja stavim ovako, 2 jogurta, oko 4 krastavca (svjeza, za salatu, ne iz staklenke)
jedan ili dva reznja cesnjaka, ovisno o velicini, malo maslinovog ulja, malo soli i
vinskog octa

prvo se krastavci naribaju i kao i uvijek puste da se iscijede, pa se umjesa
jogurt i zacini.
i to je to, a bude fenomenalno:bravo:

ja ga inace jedem i posluzujem na kruhu s maslinama, nekak mi to super sjedne zajedno:mig:

http://img176.imageshack.us/img176/3985/jogurtkremasj0.th.jpg (http://www.seljacionline-forum.com/%5BURL=http://img176.imageshack.us/my.php?image=jogurtkremasj0.jpg%5D%5BIMG%5Dhttp://img176.imageshack.us/img176/3985/jogurtkremasj0.th.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D)

KCN
02.02.08, 21:46
najbolji namaz za kruh je pašteta
najobičnija ona
čajna

agathaa
02.02.08, 21:48
kokosja je bolja:zubo:

Anabela
02.02.08, 22:13
i ja kažem

poro
23.02.08, 21:50
Pašteta od tune
Ako se tko usudi neka proba napraviti ovo.
Potrebene namirnice su:
1 konzerva tune(mala)
2-3 kisela krastavca
2-3 ringlice ili slane srdele(ali nije obavezno)
majoneza
1-2 tvrdo kuhana jaja(nije obavezno)
ketchup
Tabasco
sol
papar

Priprema: U posudu istresemu tunu i usitnimo ju sta vise je moguce,zatim u tu tunu dodamo prethodno sitno naribane kisele krastavce,usitnjene ringlice, i tvrdo kuhana jaja nasjeckana isto sitno. Zatim u tu smjesu dodamo otprilike 2-3 velike žlice majoneze(ali kolicina ovisi o gustoci koju zelimo)...tu se zatim doda malo soka od krastavaca(po želji). Proba se dali je dovoljno slano i cega još fali pa se moze dodati još malo soli i papra po želji. I ja još volim dodati malo kecapa i tabasca ali to ovisi o svakome posebno.
Poslužimo kao namaz...

Dobar Tek

niki-kiki
23.02.08, 21:52
pašteta i dukatela
a od slatkog namaza lino lada

Seljačić
24.02.08, 18:47
isto dukatel,pašteta,margo i tako:kava:

easy
26.02.08, 11:47
EUROKREM

U Hrvatskoj najoplakivaniji proizvod nakon raspada Jugoslavije, ovo je legendarno takovačko nepčano slavlje u sebi spojilo ne naizgled, nego zaista nespojivo: roditeljski imperativ zdrave prehrane i dječju želju za nepatvorenim slatkim užitkom. Bio namazan na kruh, ili proždiran žlicom, bilo crno, bijelo ili pomiješano, sve Kinder Lade i Nutelle ovog svijeta nikad neće nadomjestiti taj Mount Everest gastronomskog užitka. Samo da pitam: znate li ikoga da je uspio namazati šnitu tako da bude kao na reklami, pola bijelo, pola crno

dijana26
26.02.08, 15:59
Ispričavam se kaj tako upadam, ali nisam mogla odoljeti, a da ne spomenem...

Ima nešto što se zove RIBLJA PAŠTETA i radi se od tune i fiiinooo jeee :bravo:

Ja, koja inače ne volim ribu (smeta mi miris, ko i od janjetine - nevjerojatno znam), mogu GLASNO tvrditi da ovo uopće nema okus po ribiii.

Sad... Ima moja baka recept... Ali dok ona to počne pisati... (pola je u glavi, pola na papiru... :misli:)...

Pa ako nema na netu, ja postavim (onda ću je detalje pitati), a ako ima, bolje da vi postavite, da se ja ne mućim (3 dana jahanja, dok mi ne prođemo cijeli recept... :roll: ).

Uglavnom dobre stvari su:

1. što je fina...
2. što se priprema kod kuće i malo košta
3. maže se na tost (običAN kruh koji se ispeće na tosteru)

Eto, imala sam potrebu da to kažem... :zubo:

p.s. Ako vam treba od mene recept (ako ga nema na netu), ajd pliz nek mi bilo tko pošalje privat, tako da ne zaboravim... Ali prvo se raspitajte za net (:zubo:)

Pusa svima! :kiss:

Eh, zaboravila sam napisati da je super za klince, zato jer je fino (to sam već napisala) i zdravo...

Onak, postoje stvari u životu koje morate probati, a ovo je to...

El sam još kaj zaboravila? hm...:misli: :zubo:

easy
28.02.08, 11:39

Ja, koja inače ne volim ribu (smeta mi miris, ko i od janjetine - nevjerojatno znam), mogu GLASNO tvrditi da ovo uopće nema okus po ribiii.

Sad... Ima moja baka recept... Ali dok ona to počne pisati... (pola je u glavi, pola na papiru... :misli:)...

Pa ako nema na netu, ja postavim (onda ću je detalje pitati), a ako ima, bolje da vi postavite, da se ja ne mućim (3 dana jahanja, dok mi ne prođemo cijeli recept... :roll: ).

Uglavnom dobre stvari su:

1. što je fina...
2. što se priprema kod kuće i malo košta
3. maže se na tost (običAN kruh koji se ispeće na tosteru)

Eto, imala sam potrebu da to kažem... :zubo:

p.s. Ako vam treba od mene recept (ako ga nema na netu), ajd pliz nek mi bilo tko pošalje privat, tako da ne zaboravim... Ali prvo se raspitajte za net (:zubo:)

Pusa svima! :kiss:

Eh, zaboravila sam napisati da je super za klince, zato jer je fino (to sam već napisala) i zdravo...

Onak, postoje stvari u životu koje morate probati, a ovo je to...

El sam još kaj zaboravila? hm...:misli: :zubo:

RIBLJA PAŠTETA

Sastojci

1 velika konzerva tunjevine, 1 tvrdo kuhano jaje, 2 fileta slanih inćuna, 1/2 malenog fileta dimljenog lososa,
1 mala žličica senfa, 1 mala žličica majoneze, 1 mali ABC sir (ili bilo što slično), 3 žlice vina,
3-4 kisela krastavca, sok od pola limuna (tko voli kiselije), malo peršina, papra i soli
Priprema

Sve sastojke dobro izmješajte u mikseru i voila – riblja pašteta je gotova. Posluživanje

Može se održati nekoliko dana u frižideru. Od ovih sastojaka dobije se jedna zdjela paštete dostatna za 10-tak ljudi.

nadam se da će vam biti fino:t:

ajs
28.02.08, 21:54

to i moja sestra ždere, ponekad i ja..nije loša...masna je ...i slasna...
kupuješ onu od a...kak se zove pocine sa a...ag.....argete?

ima i od rio mare u tubi

P.S. jes ti manita, piši kraće postove narkiću

Mademoiselle_
29.02.08, 01:23
P.S. jes ti manita, piši kraće postove narkiću

:lol::lol:

dijana26
29.02.08, 01:34
RIBLJA PAŠTETA

Sastojci

1 velika konzerva tunjevine, 1 tvrdo kuhano jaje, 2 fileta slanih inćuna, 1/2 malenog fileta dimljenog lososa,
1 mala žličica senfa, 1 mala žličica majoneze, 1 mali ABC sir (ili bilo što slično), 3 žlice vina,
3-4 kisela krastavca, sok od pola limuna (tko voli kiselije), malo peršina, papra i soli
Priprema
Sve sastojke dobro izmješajte u mikseru i voila – riblja pašteta je gotova.Posluživanje

Može se održati nekoliko dana u frižideru. Od ovih sastojaka dobije se jedna zdjela paštete dostatna za 10-tak ljudi.

Ma nije taj recept baš... Budem ja nažicala baku kroz par dana pa stavim...

Kotacic
29.02.08, 14:37
volim namazat paštetu na kruh i na to vijugavo majonezu

volim maslac i na to pekmez

pohani kruh i gore prvo maslac a zatim ajvar (može i majoneza,naravno)

volim nuttelu

eurokrem obožavam al samo onaj bijeli dio,u tome bi se mogla udavit

sirni namaz

ispeć jaja al onako da budu jako mekana i onda to stavit na šnitu kruha,mljac

tascha
25.03.08, 22:32
Ovaj namaz od patlidzana je super, ja ga cesce pravim i jedem sa prepecenim bijelim kruhom...
imam i ja recepata u svojoj riznici, koje cu vam otipkati drugom prilikom

Mona Liza
22.04.08, 16:46
volim namazati eurokrem

vekia
26.04.08, 14:07
ABC sa šunkom:glad:

billynik
21.05.08, 18:11
Dobar namaz

http://www.kkuhar.com/detrecept.asp?idr=1683 (http://www.seljacionline-forum.com/redirector.php?url=%68%74%74%70%3a%2f%2f%77%77%77%2e%6b%6b%75%68%61%72%2e%63%6f%6d%2f%64%65%74%72%65%63%65%70%74%2e%61%73%70%3f%69%64%72%3d%31%36%38%33)

tonkica051
21.05.08, 18:18
RIBLJA PAŠTETA

Sastojci

Priprema

Sve sastojke dobro izmješajte u mikseru i voila – riblja pašteta je gotova.Posluživanje

probaj ovu:

tuna (rio mare), češnjak, kapula, peršin, tvrdo kuhana jaja, kiseli krastavci, dukat namaz sir (ili bilo koji sličan), majoneza, soli, papra, maslinovog ulja.....sve sitno nasjeckano ubaciti u zdjelu i samo malo usitniti sa mixerom da ne bude skroz paštetasto. Ostaviti kratko u frižideru ( obično napravim kasno navečer za sutra-dan )......i mljac :glad: . Nakon ovog recepta, nisam probala ni jedan drugi koliko nam se svima sviđa. :t:

NIKITA_ST
21.05.08, 20:02
probaj ovu:

tuna (rio mare), češnjak, kapula, peršin, tvrdo kuhana jaja, kiseli krastavci, dukat namaz sir (ili bilo koji sličan), majoneza, soli, papra, maslinovog ulja.....sve sitno nasjeckano ubaciti u zdjelu i samo malo usitniti sa mixerom da ne bude skroz paštetasto. Ostaviti kratko u frižideru ( obično napravim kasno navečer za sutra-dan )......i mljac :glad: . Nakon ovog recepta, nisam probala ni jedan drugi koliko nam se svima sviđa. :t:

ja to radim sa istim sastojcima...samo šta osim sira za mazanje(koji mi tu nekako ne paše),stavim 1 veču pečenu papriku(može i iz tegle,ako nije sezona)..+ dodam 2 žlice kečapa i onda je okus skoro isti kao ona izola brand riba sa povrčem...pa ko voli...

takvu paštetu mažem na prepečene integralne kruščiće(vruče),a prije toga ih namažem sa maslom:t:

tonkica051
26.05.08, 10:23
ja to radim sa istim sastojcima...samo šta osim sira za mazanje(koji mi tu nekako ne paše),stavim 1 veču pečenu papriku(može i iz tegle,ako nije sezona)..+ dodam 2 žlice kečapa i onda je okus skoro isti kao ona izola brand riba sa povrčem...pa ko voli...

takvu paštetu mažem na prepečene integralne kruščiće(vruče),a prije toga ih namažem sa maslom:t:
kad ja ne volim ketchap :down:

easy
27.05.08, 14:03
kad ja ne volim ketchap :down:
a ti speštaj frišku pomu:mig:

hans
15.07.08, 00:45
Samo da pitam: znate li ikoga da je uspio namazati šnitu tako da bude kao na reklami, pola bijelo, pola crno
Ja sam OBOŽAVALA mazat pola bijelo, pola crno.

becar
16.07.08, 00:35
Uuu sad sam se sjetio...namazat masti na kruh, malo posoliti i crvene paprike dodati...eee da, jako nezdravo...ali ima se gušta pojest tako nešta...još najbolje kad se ima onaj domaći tvrdi kruh iz krušne peći kod bake...eee pa sjetiti se ne mogu kada sam takvog kruha pojeo...

ameliabauer
16.07.08, 02:04
EUROKREM

U Hrvatskoj najoplakivaniji proizvod nakon raspada Jugoslavije, ovo je legendarno takovačko nepčano slavlje u sebi spojilo ne naizgled, nego zaista nespojivo: roditeljski imperativ zdrave prehrane i dječju želju za nepatvorenim slatkim užitkom. Bio namazan na kruh, ili proždiran žlicom, bilo crno, bijelo ili pomiješano, sve Kinder Lade i Nutelle ovog svijeta nikad neće nadomjestiti taj Mount Everest gastronomskog užitka. Samo da pitam: znate li ikoga da je uspio namazati šnitu tako da bude kao na reklami, pola bijelo, pola crno

Joj gde me nadje.Uf pa ja svaki dan na poslu udavi sve pricajuci o eurokremu.Ma kakvi ovi njihovi nisu mu ni do clanaka.A moji kad dolaze donesu malom a ja sve smazem.Sta on zna sta je dobro ko pravo Irce voli samo margarin.A kad dodjem dole kupim kilu pa svaki put kad prodjem kraj stola zagrabim kasiku.Joj gde me sad poseti kak cu spavat sad.:mama:

tonkica051
16.07.08, 03:38
Joj gde me nadje.Uf pa ja svaki dan na poslu udavi sve pricajuci o eurokremu.Ma kakvi ovi njihovi nisu mu ni do clanaka.A moji kad dolaze donesu malom a ja sve smazem.Sta on zna sta je dobro ko pravo Irce voli samo margarin.A kad dodjem dole kupim kilu pa svaki put kad prodjem kraj stola zagrabim kasiku.Joj gde me sad poseti kak cu spavat sad.:mama:
ma meni nema do nutelle ....idem sad jest nutellu na kruhu....mljac :zubo:

opasna_sani
16.07.08, 10:34
Uuu sad sam se sjetio...namazat masti na kruh, malo posoliti i crvene paprike dodati...eee da, jako nezdravo...ali ima se gušta pojest tako nešta...još najbolje kad se ima onaj domaći tvrdi kruh iz krušne peći kod bake...eee pa sjetiti se ne mogu kada sam takvog kruha pojeo...

i uz to još sitno narezani luk

opasna_sani
16.07.08, 10:36
najbolje je kad se cvereju (ne znam za drugi izraz) čvarci i onda ih se malo uzme, samelje i stavi u teglu pa se još to zalije s mašču. i kad se ohladi nema boljega za na kruh namazati.