PDA

View Full Version : Jel idete u crkvu? (ili džamiju)

Stranica : [1] 2 3 4

Pure Evil
16.10.06, 00:34
Pitanjce je mislim jasno...
el idete na svete euharistije?
jeste li ikad išli?
što vas vuče na svete mise?
navika?obveza?volje i vjera?neko vas tjera?

Mrs. T
16.10.06, 08:25
Prije sam išla jer sam morala (tjerali nas u školi)....
...na mise ne idem jer smatram da šta ću slušat nekog popa koji sa lovom koju daju vjernici kupuje novi auto, mislim da se crkva previše nameće i pača u sve stvari, no vjerujem u Boga i svaki put kada osjetim ajmo reći "potrebu" izmolim doma prije spavanja...mislim da odlazak na misu ne dokazuje da si vjernik i zbog toga ne volim ići...btw. imam popa u obitelji...

AmADin_gospo
16.10.06, 09:23
neidem jer me tjeraju da idem, tj. lokalni žipnik mi živce popi svojom brigom za moj "zagrobni život" i jebe me ko sansku kozu pozivajuči me na telefon sabahile da dođem na misu....

nisam levat da me vjersme vođe mogu maslat svojom "brigom za moje blagostanje"... nek mi daju dobar posao il pare da ja to konkretno vidim da mi oni pomažu a ne da me jebu svojim filozofijama "pomozi sebi i bog če ti pomoći"- KOJI ČE MI KURAC BOG AKO JA SAM SVE URADIM ili "Bog sve vidi" .- KURAC VIDI, Kardinal puljičć se voza u novom audiju A8 a ja u kadetu koji se raspada, gdje se tu on brine za moje blagostanje, nek mi da audija i vjerovaču mu, dotada, ja i vjera, nebo i zemlja

fala bogu imam dovoljnu količinu mozga da raspoznam budale od pametnih ljudi, da raspoznam manipulatore i poštene ljude.... kad se kardinal i reis ufate krampe da zarade za svoj svakodnevni hljeb na stolu, onda ču ih poštovati, a sve dok žive guzovače na račun budala, za mene ne postoje....

Odraz
16.10.06, 10:01
Idem u Crkvu jer vjerujem.

teta
16.10.06, 11:19
Ja sam tipican katolik - odrasla u vjeri, hodala na mise, vjeronauk, pjevala u zboru i onda odrasla i postala amoralni agnostik.

sslzm
16.10.06, 12:12
odem...što me vuče?? potreba..
da čujem Božju riječ..da upravim život u pravom smjeru...inače bi sve ošlo u 3 pm....i ovako ide al ajde, trudim se kolko mogu

teta
16.10.06, 12:31
odem...što me vuče?? potreba..
da čujem Božju riječ..da upravim život u pravom smjeru...inače bi sve ošlo u 3 pm....i ovako ide al ajde, trudim se kolko mogu

e tu sam ja negdi.. jos malo pa 4.. 8-)

small
16.10.06, 22:01
proveo sam stvarno puno vremena u crkvi
davno, davno sam radio na restauraciji unutrasnjosti crkve Sv. Nikole u Trogiru. Tu sam mjesec dana po cijeli dan gledao u one freske, kipice, ornamente i sl.
Karmelicanke (ili neke druge - zaboravio sam koje - ali one sta ne izlaze vani nikad) su nam (kolegi i meni) svaki dan radile kolace i kavu i bilo je za popizdit dobro
I moglo se pusit jer smo prvi dan rekli da nema nista od restauracije ako nema pusenja.

Poslije sam kupovao vostane svijece u jednom pravoslavnom manastiru u vojvodini, ukrasavao ih i prodavao u nasim crkvama.
Pa ja sam stvarno jedan veliki dio zivota proveo u crkvi

Do onog dobrog starog Pape sam dosao jako blizu u Sarajevu, ali kad je trebalo jos malo pricekat da nas primi i nasto da procavrljamo,
meni se nije dalo cekat pa sam otisao sa stadiona na kavu i pricekao ekipu u gradu
Bio u Vatikanu dva puta.
Da, jos cuvam pismo iz Vatikana u kojem pise kako je svetom ocu drago to nesto sto radim (blabla) i da podrzava i da pozdravlja i tako nesto

Za vrijeme rata bio u Sarajevu kod "poglavara" sve tri glavne vjere (da, malko se i s adventistima i zidovima drzuzio), jedan hodja mi je bio jako blizak neko vrijeme
Radio s Maltezerima, koji su dosta strogi red
Najveci i najpoznatiji (hm, poznat po nadimku "crveni fratar") bosanski franjevac je bio kod mene i ja kod njega
Itd

Po svemu tome, ja sam prilicno blizu nebeskim prijestoljima
Zbog par sitnih grijeha, nece mi se valjda desit da mi se niko ne javi na parlafon raja, jednog dana kad pozvonim
Mozda samo da me puste na pola sata da kazem par prituzbi i komentara na rad birokracije tamo gore

Ukratko: Ne, nisam vjernik, ali cesto pricam s Njim kad mi nesto treba
Neke mi je stvari ispunio i moram sa sobom gore ponijeti bar bocu viskija ili sl, ali neke nije i moram ga pitat zasto nije

Grazia
17.10.06, 01:28
...Ne, nisam vjernik,
ali cesto pricam s Njim kad mi nesto treba...

Kako je to izvedivo? Zar ovo drugo ne podrazumijeva prvo? :misli:

small
17.10.06, 01:53
ne
mozda i da
ali ne
to je doduse pokvareno s moje strane
jer mu se obratim samo kad trebam nesto opsovat ili zamolit
kao da tada postoji
a u svim ostalim dijelovima dana i zivota ne postoji i ne vjerujem da postoji

Bio je jedan vic kad je neki tip upao u klinicku smrt i borili su se za njegov zovt dugo i vratili ga
i onda ide naravno onaj dio o dugackom tunelu i svjetlosti i tip je prepricao kako je bio Tamo i vidi boga
Onda su ga naravno svi zainteresirano pitali kako izgleda
On je rekao: "She is black"

Grazia
17.10.06, 14:53
ne
mozda i da
ali ne
to je doduse pokvareno s moje strane
jer mu se obratim samo kad trebam nesto opsovat ili zamolit
kao da tada postoji
a u svim ostalim dijelovima dana i zivota ne postoji i ne vjerujem da postoji

sreco moja, ja tebe nista ne razumin... :auch:

small
17.10.06, 15:27
jebga
cekaj da prevedem na engleski
proba sam ja procitat pa nisam ni ja razumija
mogu ti pokazat - lakse je

Anonymous
17.10.06, 15:56
Slažem se sa Smallom. I ja se tako odnosim prema Njemu (onom "gore") i svemu što on predstavlja. Do nekakvih 18 godina obavila sam krštenje, pričest i krizmu. Nakon toga rijetko kada idem u crkvu.
Razlog: jednostavno nemam potrebe.
Iako bi mogla reć da me Crkva počinje sve više nervirati jer ima debilne svečenike, časne sestre i sl.
Šta sam starija to manje imam potrebu zazivati njegovo ime i tražiti pomoć.
Jel to dobro il nije, pojma nemam al ne zamaram se s tim.

Grazia
17.10.06, 16:24
ajme pseudo, pa zar i ti! :zid:

HydraGyrum
18.10.06, 11:10
Ja san prije iša u crkvu sad iđen samo na sprovode, mise zadušnice i slićno. To moran pa nije teško a ono kad :pop: zaziva presveto trojstvo Vlada, HDZ i Ivo Sanader mi pravo nekako ide na živce i nemeren to slušat.
A i nediljon mi se potrefi da Anđa ode na misu pa neko mora ostat doma da mi Zekuja ne muče da je triba pomust i da prasad ne odvali vrata rokčuć od gladi.

Anonymous
18.10.06, 14:09
ajme pseudo, pa zar i ti! :zid:

Da, zašto? Al si mislila da ja ližem oltare? :lol: :rofl:

Grazia
18.10.06, 23:13
a ono kad :pop: zaziva presveto trojstvo Vlada, HDZ i Ivo Sanader mi pravo nekako ide na živce i nemeren to slušat.

:zubo:

e sad kuzim...

Grazia
18.10.06, 23:15
Da, zašto? Al si mislila da ja ližem oltare?

mislila, nadala se...tako nesto. 8-)

Munja swe
27.10.06, 18:57
Nisam isal ni u crkvu ni u dzamiju.......... protestant

Anabela
27.10.06, 20:16
nisam često na misi al vjerujem u Boga!
zbog klinaca preskočim koji put...

Ramzes
31.10.06, 14:21
Idem u Crkvu jer vjerujem.
Ne idem ni u crkvu ni u džamiju ni u sinagogu JER VJERUJEM.

AmADin_gospo
31.10.06, 15:04
upravo tako brate, sad su crkve i đamije legla nevjernika i lopova gdje normalan i pošten čovjek i vjernik nemože da uđe...

Anabela
31.10.06, 16:24
daj Amadine zvučiš ko moj buraz!
on ne ide u crkvu jer oltar liže kurva što je pomagala četnicima
kao i ostala bagra koja je u prvi redovima,niš ne rade,imaju love,politikom se bave,kurvaju...
Razumim ja to al idem zbog sebe kad idem i ne mislim na druge!
Moja susjeda je,kada sam ja bila u bolnici, rekla u ljutnji,žaru svađe...
kako svaki dan na klanjanju u crkvi moli da ja i još neki koji joj idu na...crknemo!
Ja, kada mi je najteže ili imam na čem zahvalit odem u crkvu,ispovijedam se i svaki put proplaćem!

AmADin_gospo
31.10.06, 16:34
moja nabela... pukla si ti... :zubo:

teta
31.10.06, 16:45
ma da.. samo si ti u pravu i kako ti mislis i radis to jedino valja.. :roll:

mene bas dirnuo anabelin post.
iako ja uopce ne dozivljavam institucionu religiju.. doduse bilo kakvu trenutno..

Anabela
01.11.06, 14:51
jesam Amadine,pukla sam al...sam tvoj idol!Priznaj!

teta fala
dam ti Kiki bombon!

teta
01.11.06, 15:02
neka sreco, fala - ko da jesam.. (ljepe mi se za zube)

AmADin_gospo
01.11.06, 15:07
jesam Amadine,pukla sam al...sam tvoj idol!Priznaj!

teta fala
dam ti Kiki bombon!

jebiga... nisam ja kriv što si me zavela pa sam se zaljubio u tebe do ušiju.. :zubo:

Anabela
02.11.06, 08:15
ma daj :ily:

arko
31.01.08, 21:56
Idem u dzamiju...na dzumu najvise

brun@
01.02.08, 16:06
http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_18_5.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSYYYYYYYYHR) kad baš moram

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb096&pp=ZSYYYYYYYYHR (http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb096_ZSYYYYYYYYHR&utm_id=7924)

Hodo?¨asnik
01.02.08, 20:52
kad bi ljudi razlikovali religije od vjere.... množinu od jednine.... (svojom) vjerom govoreći, crkva je dom božji

brun@
01.02.08, 22:00
dok sam bila mlađa i bez obaveza išla sam skoro svake nedjelje,e onda se promjenio svečenik koji je tako divna osoba da bi mu ja zabranila da uđe u crkvu a kamo li da bude svečenik .Od tada sam izgubila volju.A kada mi je prije nekoliko mjeseci umro tata prvo sam se morala posvađat sa svečenikom i prijetit mu da bi došao na ispračaj i održao misu.Da i morala sam mu dat 2.500 kn za lukno.
Zato i ne idem u crkvu.

Anabela
01.02.08, 22:07
idem,zbog sličnog razloga kao i bruna ne u matičnu crkvu nego malo dalje,kod Franjevaca..

Hodo?¨asnik
01.02.08, 22:18
iskustva su različita, imamo svoja mišljenja i nastojimo uvažavati tuđa... to je u redu... ali brun@, od ovako nabacanih karika nikad lanca... nedostaje previše povezujućih karika... :)

Kotacic
02.02.08, 08:53
baš i ne idem:zbunjeni:

KCN
02.02.08, 23:12
ne idem

obavila prvu pričest
koja je ujedno bila i zadnja:kava:

agathaa
02.02.08, 23:20
ne idem, ne volim crkvu i ne postujem crkvu, ja strogo djelim vjeru i crkevu! danas to nema veze jedno s drugim:kava:

Zigi
03.02.08, 22:58
ne idem.... nekad me zbog toga uvati grižnja savjesti, ali jednostavno se ne vidim svake nedilje tamo. ja se znan pomoliti doma i smatram da nije svako vjernik šta ide u crkvu i da nije svatko nevjernik šta ne ide...

Anabela
04.02.08, 21:45
ne idem, ne volim crkvu i ne postujem crkvu, ja strogo djelim vjeru i crkevu! danas to nema veze jedno s drugim:kava:crkva je dom Božji.Kuća Božja...Ja poštivam i tuđu kuću kad ulazim.Ni danas,odnosno u sadašnje vrijeme,recimo neokaljanost nema nikakve vrijednosti kao nekad al zavisi čije ga oko gleda i u čije srce dopire.