PDA

View Full Version : vjerujete li?

BlackoutLady
08.02.08, 13:02
zanima me da li vjerujete u duhove,i da li ste ikada dozivjeli nesto neobicno sto niste znali objasniti,a niti ste taj tren vjerovali u to,ali ste opet razmisljali o tome,no nikada niste nikome rekli jer ste se bojali da vas ne proglase ludim?

agathaa
08.02.08, 19:29
jel vjerujes ti, pitasto jer imas nekih iskustva ili

BlackoutLady
09.02.08, 11:51
hm...da li vjerujem?ne da vjerujem,nego znam da postoji nesto...imam iskustva,da..mislim,malo glupo zvuci,ali jednom,jos u osnovnoj skoli,7 razred sam bila,malo sam se zezala,zvala duhove,na kraju sam ga prizvala..na pocetku nisam vjerovala,no onda su mi se pocele desavati stvari koje su me uvjerile da vjerujem da je tu...prikazivanja na vratima od sobe,cula sam glasove,pucale su mi rolete,po noci otvarali prozori,nestajale mi stvari,po noci bi se culo kao da netko sa stapom hoda i lupka po stepenicama od kuce,znala sam dobivati ogrebotine crvene,kao da me macka izgrebla(nemam macku),po rukama,vratu,ledima...
malo tko vjeruje u to..no mislim,da kad jednom dobijes mogucnost da vidis i osjecas tako nesto,to ostaje do kraja zivota...

ajs
09.02.08, 14:41
previše piješ

agathaa
09.02.08, 14:49
hm...da li vjerujem?ne da vjerujem,nego znam da postoji nesto...imam iskustva,da..mislim,malo glupo zvuci,ali jednom,jos u osnovnoj skoli,7 razred sam bila,malo sam se zezala,zvala duhove,na kraju sam ga prizvala..na pocetku nisam vjerovala,no onda su mi se pocele desavati stvari koje su me uvjerile da vjerujem da je tu...prikazivanja na vratima od sobe,cula sam glasove,pucale su mi rolete,po noci otvarali prozori,nestajale mi stvari,po noci bi se culo kao da netko sa stapom hoda i lupka po stepenicama od kuce,znala sam dobivati ogrebotine crvene,kao da me macka izgrebla(nemam macku),po rukama,vratu,ledima...
malo tko vjeruje u to..no mislim,da kad jednom dobijes mogucnost da vidis i osjecas tako nesto,to ostaje do kraja zivota...
ja vjerujem da postoje, zapravo mi je lijepo vjerovati u to:zbunjeni:

BlackoutLady
10.02.08, 11:39
previše piješ

hm...ne,ne pijem zapravo uopce...:zubo:
znam da to sve zvuci kao neka bajka,ali takve stvari se desavaju...pa sagledaj malo svemir,zivot sam po sebi..mislis da smo samo mi energija?a sto je s drugim frekvencijama?sigurno postoji...zivot koji zivi sa nama,sile,energije i tko zna sto jos,samo sto ga mi ne vidimo i ne osjecamo...puno je zivota oko nas,samo sto zivimo u drugacijim svjetovima...

Ramzes
10.03.08, 12:33
Ja vjerujem. Redovno ih vidjam kad popijem.
Jednom mi je dosla kazna, a nisam vidio drota kojime je kaznio ... drot duh! UUUU, jezivo! Ne mozes mu pobjeci!

... Sad ozbiljno ... nisu to duhovi, nego bica koja mi ne mozemo vidjeti. Poznati kao Sveti Duh, Meleci, Duhovi, Andjeli, Ruzicasti slonovi. Postoje. Za ove zadnje sam siguran.

Seljačić
15.03.08, 19:52
Fuck.imam problema s tim stalno mi dolaze kao neki mrtvi koje sam poznavao u svijest i onda se borim s njima,ali ovo stvarno govorim ne lažem.:jadan:
Ali znate što je najbolje za to,zamislite samo ovo kao da kažete tom duhu koji pokušava ući u vas:
"Jebe se men za tebe,uđi u mene,ubi me ,strpaj me u pakao,ali ja te se ne bojim"
Ali stvarno me to jako muči,ali sad sve manje imam problema s tim kažem im to i odma mi je lakše i imam osječaj kao da odu od mene.

Seljačić
15.03.08, 19:56
Ali fora je u tome ako ne mislite na to nećete imati taj osječaj,znaći mislite o bilo čemu samo ne o tome.

dijana26
15.03.08, 22:26
Tko su duhovi i zašto se ukazuju živima font http://klik.vecernji.hr/art/DesignTemplates/Chic/images/_gui/font_plus.gif (javascript:fontSizer(1,'px')) http://klik.vecernji.hr/art/DesignTemplates/Chic/images/_gui/font_minus.gif (javascript:fontSizer(-1,'px')) Objavljeno: 31.8.2007 12:40:33
Autor: Tatjana Lisjak

http://klik.vecernji.hr/art/lgs.axd?t=16&id=52778Priče i svjedočenja o ukazanju umrlih koji su 'zapeli' na pola puta između svijeta živih i mrtvih oduvijek su raspirivale maštu i izazivale velik interes javnosti. Tako su mnogi duhovi postali prave legende i mamac za mnoge turiste pa svoje 'dobre duhove' među ostalima imaju Prag, London i Venecija.

Za duhove i njihova ukazanja vezane su mnoge misterije koje nije moguće lako objasniti pa se tako vodeći spiritualisti i stručnjaci za nadnaravno u koječemu razilaze. Teorije o prirodi duhova i razlozima njihova ukazanja su različite, a najraširenije je shvaćanje kako se duhovi dijele na 'dobre' i 'loše'. Takvo gledište zauzima poznati američki spiritualist Jeffery Seelman koji smatra da su duhovi prisutni u svakom trenutku, svuda oko nas.

http://klik.vecernji.hr/art/lgs.axd?t=16&id=52780'Kada jednom umremo pretvaramo se u duhove, a na zemlji je više mrtvih negoli živih' pojašnjava Seelman i dodaje kako duhovi sa nama komuniciraju na emocionalnoj razini, a najčešće nam se obraćaju u snovima. U tom smo stanju navodno otvoreniji za primanje iskustva sa 'onoga svijeta' i prijemčljiviji za poruke koje nam mrtvi žele odaslati.

Dobri duhovi javljaju se kako bi nas upozorili na moguću opasnost, pomogli nam u našim nastojanjima i djelovanjima, dok loši često za cilj imaju destruktivne akcije koje pojedince čine neugodnima, svadljivima, depresivnim ili ekscesnima. Seelman vjeruje kako oni potiču mnoge negativne radnje uključujući sukobe, kriminal i zlostavljanje.

No kako netko nakon smrti postaje dobar, a netko drugi pak loš ili zao duh? Jeffery vjeruje da je odgovor na to pitanje vrlo jednostavan. Onaj pojedinac koji je za života bio usmjeren ka dobru postaje dobar, dok onaj koji je činio loša djela postaje loš duh.

Mišljene Leslie Rule, poznate stručnjakinje za pitanje duhova iz Seattlea i autorice nekoliko popularnih knjiga iz tog područja, bitno se razlikuje od Seelmanovog. Leslie drži kako nema dobrih i loših duhova već jednostavno duhova koji se povremeno ukazuju živima.

http://klik.vecernji.hr/art/lgs.axd?t=16&id=52781Budući da nemaju doticaj sa materijom oni nisu u stanju čovjeku nanijeti fizičku bol ili ih ozlijediti. Duhovi se javljaju i danju i noću, a uzrok njihovog ukazivanja najčešće je zbunjenost i 'dezorijentiranost'. Leslie vjeruje da kada umremo napuštamo naše fizičko tijelo i odlazimo na 'drugi svijet'. Spone nekih ljudi sa materijalnim svijetom mogu biti vrlo jake i stvarati osjećaj 'nedovršenog posla' pa takvi duhovi često nisu ni svjesni da ne pripadaju svijetu živih i stoga se ukazuju.

Svjedočanstva potvrđuju kako se duhovi najčešće ukazuju na prozorima, hodnicima, stubama i u odrazu zrcala. Također ih se može susresti u sobama kako sjede na rubu kreveta ili u stolcima. Istina je da se mnogi pojavljuju u starim dvorcima i na mjestima gdje je nastupila smrt, često nasilna, a buduću da stare građevine obiluju takvim sudbinama, velika je vjerojatnost da imaju ukazanja mrtvih.

Ako se iakda susretnemo sa duhovima, Leslie ima jednostavnu formulu kako im pristupiti. Najprije je potrebno zadržati 'hladnu glavu ' i ne paničariti jer nam se neće dogoditi ništa strašno. Zatim je potrebno obratiti se duhu i upitati ga zašto se nalazi ovdje i što želi. Potom mu je potrebno objasniti kako se više ne nalazi u svijetu živih te ga zamoliti da se uputi prema svjetlu jer se jedino na taj način može ujediniti sa svojim voljenima.

u6trH81xpko

http://video.google.com/videosearch?q=ghost&hl=en

Ramzes
22.03.08, 08:20
I zmene cesto izlaze duhovi na zadnju stranu. :kava:

britak
09.04.08, 12:33
U duhove i slične bajke ne vjerujem, niti ću!!! Ak i postoje kojim slučajem klone me se...

Ramzes
09.04.08, 14:12
Jefrey Selman dobro kaze. Ova druga tetka lupa k'o maxim po diviziji. :kava:

nightmareweaver
09.04.08, 14:22

Čovjeće..... Kak si se toga riješila? Jesi li uopće? Ježim se.

moana
28.04.08, 20:04
nemam takvih iskustava, ali vjerujem da postoje..

Cyrrus
29.04.08, 19:30
previše piješ

:t: :zubo: :zubo:

etherial
02.05.08, 13:18
Po indijskoj filozofiji ljudi se dijele na seljačine, trgovce, vojnike i svećenike. E pa u današnje vrijeme gotovo nitko ne zna tko je on sam zapravo. Gotovo nitko nije dovoljno senzibilan da zna jel zaista mora na wc, ili bi trebao ići jer dugo nije bio, ili je seronja po prirodi. Tolko smo zabrazdili i izgubili vezu sa stvarnošću. Malo tko je od nas zaista vidio kišu, i stablo, i potok, a kamo li istinskog sebe.
Da bi vidjeli duhove najprije trebate dobro poznavati sebe. Ja se već dosta vremena bavim sam sa sobom i do sad sam zaključio da bi mogao biti svećenik (iz tog razloga valjda i solim pamet seljacima ovdje:), ali za sada uspijevam vidjeti samo demone, za duhove je potrebna malo viša razina senzibilnosti.
Ove kamere koje tobože slikaju duhove nemaju ni 2 megapiksela i toliko su kvalitetne da se u njima smiksaju slike od tjedan dana unatrag.
A vi koji ste vidjeli "nešto" dajte se skulirajte i krenite graditi svoj duhovni/duševni dvorac od temelja - od onih stvari za koje ste 100% sigurni da postoje (kiša, stablo, potok, monitor, tipkovnica...), a nakon toga krenite dalje.
E da, tu pod "sigurno" isto spadaju i definicije riječi, a među njima i riječ "vjerovati" i riječ "duh". I riječ "ektoplazma". :P