PDA

View Full Version : Naši snovi - Što ste sanjali?

Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7

Pure Evil
08.10.06, 18:54
Znate li šta ste sanjali?
Da li se uopće sanjate?
Znate li što znače vaši snovi?

Ja ne znam...ne znam što znače...
nekad se ne mogu ni sjetiti što sam sanjo' mada znam da jesam...

no bilo kao bilo,ako želite saznati što znače vaši snovi
napišite što ste sanjali ovdje...
valjda će nam netko doć' protumačit' naše snove...

usput,sinoć sam sanjo da rastavljam Eiffel-ov toranj s padobranom i gedorom 22"

Moderatorska nadopuna (dijana26 :zubo:): Ovdje možete upisivati što ste sanjali

Anonymous
08.10.06, 19:15
Većinom se sjećam šta sam sanjala a većinu od tih snova sanjam da s Voljenim vodim ljubav.
Ne vjerujem u tumačenje snova tipa "čula-rekla-kazala"

small
08.10.06, 19:21
Kvotam Pura:

Hm
da
taj san meni govori o tvojoj neodlučnosti, nedoumicama i u krajnjoj liniji podvojenoj ličnosti
(možda je samo akutna pojava a možda pak ocrtava i kompletan karakter
jer...
Padobran je govorio kako ti smatraš ajfelov toranj velikom grdosijom s koje se možeš (u slučaju strmopižđivanja, jel) spasit samo padobranom. Tako i jest, velik je u pičku materinu
A s druge strane, njegovo rastavljaje gedorom 22 kaže da ga istovremeno snatraš jednom običnom malom skelom, dakle - cijev dva tri cola i matice, štajaznam 15 ice-16 ice, dakle u tom dijelu sna si ga minimalizirao i sveo na jednu sasvim običnu svakodnevnu građevinu.

Preporučam xanaxe 3 puta po dvije dnevno, pivo uvečer prije spavanja i jogurt na tašte. Gledanje BB-a tri puta tjedno uz redovne kontrole

Ne sanjam
Uglavnom ne sanjam. Od 300 spavanja, sanjam jedan ili da puta. Dakle ne sanjam.
(ne računam period od nekih 7,8,9 mjeseci kad sam svaku noć isto sanjao (hm, još uvijek) jer to spada u drugu priču a ne u opis mog lika i djela)

O tome kako sanjaš i kad nesanjaš... truć, srać, bla bla... ćemo kad se vratim i kad budem imao vremena

Mademoiselle_
08.10.06, 19:55
Ja najcesce sanjam kako ljudi umiru,i to najcesce meni drage osobe.A za to kazu da im produzujem zivot :misli:

Mrs. T
10.10.06, 14:44
Kao što je i teta rekla standardno tumačenje snova ne spada pod parapsihologiju tipa "ako si sanjao ovo to ti znači to"...ali općenito mnogi znanstvenici i istraživači smatraju da je spavanje razdvajanje astralnog i fizičkog tijela s ciljem da se iz neznanih izvora prikupi životna energija za funkcioniranje našeg organizma...

Isto tako se smatra da svaki čovjek doživljava ili je u stanju da doživi astralno putovanje. U tome vrlo važnu ulogu ima spavanje. Ono nije neophodno samo za obnavljanje fizičke vitalnosti. Naprotiv, njegova uloga je također i da obnovi vitalnost astralnom tijelu. Za vrijeme spavanja niti koje povezuju astralno i fizičko tijelo lagano se opuštaju, ali nerijetko znaju omogućiti da nakratko isklizne izvan fizičkog tijela.

Naravno, većina ljudi ostaje nesvjesna tih događanja, ali snivanje sna - teoretičari parapsihologije smatraju -najbolji je dokaz da se astralno tijelo “šetalo” uokolo.

Samim time se npr. gleda na to da sresti u snu osobu koja se nalazi daleko, možda čak s druge strane oceana, to je nešto što je vjerojatno svako doživio”...
- Može se desiti da je upravo tada prenijeta neka poruka i čovjek se pri buđenju nađe pod veoma snažnim utiskom: postoji nešto čega se treba sjetiti.
- Ponekad se sjetimo da smo sreli prijatelja ili rođaka koji žive veoma daleko, ili nismo iznenađeni kad neko vrijeme iza toga primimo vijest od njih. Sjećanje onih koji nisu izvježbani često je "deformirano" i iz toga proizilaze nelogični snovi more tj. košmari.

No u Tibetu često putuju posredstvom astralne projekcije, tehnike koju su potpuno savladali.

Eto na taj način tumačenje snova ima veze sa parapsihologijom...

sslzm
10.10.06, 14:48
ja sam jutros sanjala jednu osobu s druge strane oceana..

Odraz
10.10.06, 17:01
Kao što je i teta rekla standardno tumačenje snova ne spada pod parapsihologiju tipa "ako si sanjao ovo to ti znači to"...ali općenito mnogi znanstvenici i istraživači smatraju da je spavanje razdvajanje astralnog i fizičkog tijela s ciljem da se iz neznanih izvora prikupi životna energija za funkcioniranje našeg organizma...

Isto tako se smatra da svaki čovjek doživljava ili je u stanju da doživi astralno putovanje. U tome vrlo važnu ulogu ima spavanje. Ono nije neophodno samo za obnavljanje fizičke vitalnosti. Naprotiv, njegova uloga je također i da obnovi vitalnost astralnom tijelu. Za vrijeme spavanja niti koje povezuju astralno i fizičko tijelo lagano se opuštaju, ali nerijetko znaju omogućiti da nakratko isklizne izvan fizičkog tijela.

Naravno, većina ljudi ostaje nesvjesna tih događanja, ali snivanje sna - teoretičari parapsihologije smatraju -najbolji je dokaz da se astralno tijelo “šetalo” uokolo.

Samim time se npr. gleda na to da sresti u snu osobu koja se nalazi daleko, možda čak s druge strane oceana, to je nešto što je vjerojatno svako doživio”...
- Može se desiti da je upravo tada prenijeta neka poruka i čovjek se pri buđenju nađe pod veoma snažnim utiskom: postoji nešto čega se treba sjetiti.
- Ponekad se sjetimo da smo sreli prijatelja ili rođaka koji žive veoma daleko, ili nismo iznenađeni kad neko vrijeme iza toga primimo vijest od njih. Sjećanje onih koji nisu izvježbani često je "deformirano" i iz toga proizilaze nelogični snovi more tj. košmari.

No u Tibetu često putuju posredstvom astralne projekcije, tehnike koju su potpuno savladali.

Eto na taj način tumačenje snova ima veze sa parapsihologijom...

Ne smatraju znanstvenici da se duša odvaja od tijela, već iliti mislioci, ezoteričari, metafizičari... Znanstvenici snove vide kao dio mozga, odnosno projekciju moždane svijesti, tj. naši strahovi, fobije, djela i nedjela... Sve to utječa po njima na san...
Parapsihologija uključuje parapsihološke pojave, ako ćemo se držati snova, to može biti da se oni u stvarnosti događaju u našim životima, najčešće u kratkom vremenu od kad smo ih sanjali. Ili kontakti sa mrtvima gdje od njih tražimo savjete ili sl., a oni nam kažu nešto za budućnost i to se obistini.

Već kad govorimo o tumačenju snova i onoga što sanjamo, u metafizici je to podijeljeno na više razina. Ona kada stvarno "sanja mozak" i sanjamo i dovodimo na površinu neke emocije, fobije, djela i sl., i onaj duhovni dio, gdje zna doći do "odvojenja" duše od tijela.
Astralna projekcija iliti astralno putovanje nema čvrste veze sa snovima. I ne rade to samo budisti na Tibetu, već i mnogi zapadni ezoteričari, a to ne ovisi ni od religije ni naroda, već od osobe do osobe. I do astralne projekcije ili astralnog putovanja, ne dolazi samo snovima, već i svjesnim stanjem našeg tjela.

imported_Pure Evil
11.10.06, 01:04
izgleda da seljaci ne sanjaju :zbunjeni:

teta
11.10.06, 10:45
Ma sanjamo svi.. samo ko ce to sve pamtit.
Ja svasta sanjam.. naravno zapamtim samo one bizarne..
Nema ih nesto u zadnje vrijeme, tak da nemam nish za prijavit.

teta
12.10.06, 10:35
Ja sam nocas sanjala:

1. da je drmnuo jak potres
2. da me oshishalo na bob (ono.. do brade)

.. mislim, ako se dobro sjecam iz babskih tumacenja, da oshishana kosa nije dobar znak. A potres mi isto bas ne zvuci obecavajuce..

Any ideas?

sslzm
12.10.06, 10:38
:auch: morat ćemo nabavit sanjaricu

Mrs. T
12.10.06, 11:17
.. mislim, ako se dobro sjecam iz babskih tumacenja, da oshishana kosa nije dobar znak. A potres mi isto bas ne zvuci obecavajuce..

Any ideas?

KOSA
Vidjeti kosu - dobit ćete glas o smrti. Lijepa kosa - bogatstvo. Zapuštena i neuredna kosa - patnja i bol. Sijeda kosa - bit će vam ukazane počasti i priznanja i poboljšat će vam se materijalno stanje. Crna kosa - sreća i ljubav. Obojena kosa - bili ste neiskreni prema prijateljima. Ženska kosa - pokušavaju vas prevariti. Duga kosa - donijeli ste dobru odluku. Raspletena - posvađat ćete se s prijateljima. Češljati sebe - bit ćete bolesni. Češljati drugoga - dobar znak za posao. Šišati kosu - očekujte velike brige, poniženja, nesreću, pa čak i glas o smrtnom slučaju. Ispadanje kose - ostat ćete bez prijatelja.

POTRES
Gledati potres - očekujte posjet osobe koja vam nije draga. Osjetiti potres - nakon mukotrpnog rada doživjet ćete neuspjeh u poslu. Vidjeti rušenje prilikom potresa - predznak velikih patnji.

:zbunjeni:

dijana26
31.03.08, 22:19
Ja često sanjam... Ponekad su to snovi koji su strašnji, ponekad gluposti...

Najzanimljivije od svega je da se mi se neki snovi znaju i ostvariti (vrlo često :a:). Za neke jednostavno ne mogu dokazati da su povezani s mojim snom (napr. Sanjam poplavu ili vulkan), dok za druge nisam svjesna da će se dogoditi - više - manje (saobračajne nesreće...). Imam isto tako i jaku intuiciju :misli:

Inače sam normalna osoba i volim sve što vole mladi :zubo::cerek:

Mademoiselle_
31.03.08, 22:21
Nocas sam svasta sanjala,imala sam nocne more,tako da sam jedva cekala kad cu se probuditi.

Sanjala sam jednog luđaka iz mog mjesta,kojeg se svi boje jer je malo:arc:i proganjao me je citavu noc,a ja sve bjezim i nikako da pobjegnem..bas sam se izmorila:jadan:

brun@
01.04.08, 19:51
da sam dobila na lotu(bez zajebancije) na žalost samo san:zubo:

Seljačić
05.04.08, 11:40
Nemojte mi se sad smijati kada ovo kažem:
Jučer navećer sam sanjao san u kojemu sam Seljoberu i draganu88 napravio nešto nažao,da pravo kažem ne znam ni ja što ali nešto je bilo,i pokušao sam im se ispričati ali nisu prihvatili ispriku,el sam ih kao sa tom davnom odlukom jako pogodio u srce i toga se uvijek bolno sječaju,pa sam onda išao u vojsku (pazi sad ovo) u domovinskom ratu,i išao sam braniti Hrvatsku i ja sam skoro poginuo,pa sam došao kući a obitelj mi je pobio serijski ubojica,jednoga je ostavio živoga,išao sam njega spasiti i sa dobrom isplaniranom akcijom ja sam ga spasio,a otmičare i ubojice sam ubio.
Eto nemojte se smijati molim vas,ovo sam stvarno sanjao i ne znam što bi to sada trebalo da znači.

grunf TNT
05.04.08, 18:07
Ne znam kakva ste vi iskustva imali sa snovima, ali ja sam imao nevjerovatna....

Prije, dok sam rješavao zadatke iz matematike po 5-6 sati dnevno prije ispita, i nakon što sam otišao spavati, sanjao sam oko pol noći da ležim u bolnici i da ne mogu micati nogu.........i ležim u krevetu, gledam doktora nešto mi priča (nisam ga prije vidio nikad), ali ga ne slušam jer probavam pomakniti nogu.......:a: :a: al ne ide i probudim se, i dalje ne mogu pomakniti nogu, tek skontam da mi se deka upetljala u nogu i stvarno ju nisam mogao pomaknuti......i sve bi ostalo na tome da nisam za 6 mjeseci imao nesreću u kojoj sam razvalio koljeno.......i onda scena se ponavlja :a: :a: :a: ležim u bolnici u krevetu, isti doktor (kojeg do tada nisam vidio) iz sna piše nešta na karton TOČNO se sve odvija kako sam sanjao, točno sam znao svaki pokret i svaku riječ (deja vu), naravno razvalio sam isto to koljeno:a: :a:

Od tada sam obratio pozornost na snove, jer mi se često puta dogodilo da nakon sam vremenski dugo učio, sanjao sam svakakve situacije koje su se obistinile i puno puta sam doživio deja-vu :a:
Jel još netko imao takvih iskustava? :zbunjeni:

niki-kiki
05.04.08, 21:18
ja često sanjam ali ujutro kad se probudim nemogu se sjetiti nekih snova !!!

oblak24
08.04.08, 20:33
sanjala sam sinoć da me netko oće koknut u dnevnom boravku a ja se od njega skrivam iza fotelje

becar
26.04.08, 11:16
Moje snovi nemaju smisla...jucer sam sanjao da sam na strugalici hrvatske lutrije ostrugao auto...kupim i mauna. Jutros se probudim i sjetim se sna u kojem moj dekan s faxa pece pomesfrites kod moje bake...u drugom djelu sam pogađao 10x zaredom košarkaški koš a da prije toga nisam mogao ubaciti ni jednu...sve besmisleno i daleko od stvarnosti, ne može se tu nikakva poveznica obrazložiti...
Snove zamjenjuju drugi snovi i to je to...
P.S. dobra tema...za ispašu

tonkica051
27.04.08, 04:14
Ili ne sanjam ili ne pamtim snove :down:

Foxy
27.04.08, 13:20
da se topim:a:

moana
28.04.08, 19:50
imam snove koji znaju biti toliko jaki i nasilni da kada se probudim često osječam fizičku bol na mjestu gdje sam recimo probodena u snu.
naki me pak prate tjekom dana i pod njihovim sam dojmom...
Moram također priznati da izuzetno često sanjam duhove...
Nikada ih ne vidim, ali ih osjetim i nikada nisu nasilni prema meni..

invmb
17.05.08, 19:33
Uff, ja sanjam cudne stvari, evo jutros sam sanjao da s nekom puskom koja ima 4 cijevi (lici na podvodnu pusku za ribolov) i u svakoj cijevi je raketa, s njom sam pucao na nekog covjeka i kad sam opalio probudio sam se sav u strahu i uzbudjenju sto sam to isao uraditi. (nisam ga pogodio ali je bilo jako blizu) Nikad nisam ni vidio pusku sa 4 cijevi i jos gore da ta ispaljuje neke rakete. Bome cudni snovi su kod ja.

ajs
23.05.08, 00:31
svi luđaci :smile:

ja sanjam ševe...

tonkica051
23.05.08, 00:35
svi luđaci :smile:

ja sanjam ševe...

nejebica čuda radi...podsvjest gadna stvar :joja:

ajs
23.05.08, 00:38
sanjam pretežno cure sa kojima sa bio ili koje sam drpo :smile:

rijetko/il gotovo nikad neke nepoznate ili sa reklama/filmova bla bla

Kotacic
23.05.08, 00:48
jel ti stanu sve u jedan san ili to u etapama?:zubo:

Mademoiselle_
26.05.08, 14:04
Citavu noc sam sanjala neke gluposti,grozno...ali zadnji san mi je bio najslađi:cerek:
Prvo sam sanjala kako mi mama nije dobro i ja otisla u neku kucu da se molim za nju:jadan:

A onda sam sanjala jednog bivseg s kim i nisam bila bas dugo...bas mi bilo lijepo u snu:cerek:steta sto sam dobila poruku na mobu:ljuti: od sad gasim i vibraciju:s:

BBD
26.05.08, 20:01
neznam sanjat

oblak24
04.06.08, 21:16
čini mi se da sanjam gluposti
a frendica me neki dan na mob uslikala imala sam poluotvorene oći
ne mogu vjerovati
zato se nikad i ne naspavam

davor1984
20.06.08, 02:50
čini mi se da sanjam gluposti
a frendica me neki dan na mob uslikala imala sam poluotvorene oći
ne mogu vjerovati
zato se nikad i ne naspavam

a tko ti je kriv kad gledas i dok spavas

oblak24
20.06.08, 19:12
a tko ti je kriv kad gledas i dok spavas

pa ovaj... nosim leće inače
možda mi od toga ne znam :misli:

on topic: sinoć sanjala neki sjebani san
kak idem na fitness gdje ljudi leže na jastucima
i neko se derao na mene da mu dodam jastuk
i bila sam povrijeđena zakaj se dere na mene
izašla sam van i čopila dva osušena čokoladna keksa
bili su u nekoj posudi na izlasku :zubo:

Cicimici
22.06.08, 21:51
sanjala sam da sam razbila zub

i to gornju jedinicu:horror:

dekijano
23.06.08, 14:16
tu san ja nesekiraj se sve to moz se sredit:zubo::t:

ja san sanja da sam na Baliju i da pijem koktel u onim bazenskim barovima sa morskom vodom do pasa!!

Zigi
24.06.08, 17:28
ja se malo kad sitim šta san sanjala.....:zbunjeni:

Mademoiselle_
27.06.08, 17:21
Brata...

Cicimici
27.06.08, 17:54
da perem kadu

koje li gluposti:auch: kao da mi nije dosta što je na javi perem pa moram još i sanjati

beztraga
27.06.08, 22:05
milku :zubo: u novom pakovanju

sweetcandy
27.06.08, 22:43
mene je neki manijak cijelo vrijeme naganjao po gradu... strašno:mama: